Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is tapasztalt ilyet? A...

Más is tapasztalt ilyet? A semmire gyereket vállalni, aztán ingyen kérni ezt-azt?

Figyelt kérdés

Fél éves kisfiam kinőtte az első 4 méretet, és a komplett ruha csomagot felajánlottam ingyen egy helyi Facebook csoportban.

Kb öt perc alatt jelentkeztek legalább tízen, nem túlzok.

Kivétel nélkül mindenhol a többedik baba volt úton. Sok már azonnal kért pelenkát is, használt felnőtt ruhát, ezt azt, ami van. Volt, aki megkérdezte, hogy munkalehetőség a férjének nem-e lenne esetleg….

Tudom, hogy szegénység van az országban, de ez akkor is döbbenetes. Ahol ilyen nélkülözès van, oda minek kell a harmadik-negyedik gyerek?

Ráadásul az írásuk, képeik alapján nem is az a nagyon legalsó, legszegényebb réteg volt, akiről azt bírnám elképzelni, hogy nem tudja mi az a fogamzásgátlás.

Átlagos fiatal nők, és kuncsorognak az ingyen mindenért.

Közben pedig a szívem megszakad, hogy ide kell az ártatlan kisgyereknek megszületni.



2022. jún. 8. 14:10
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
18%
*kérdező
2022. jún. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
37%

"1, komolyan? Nem vagy rászoruló, és elhozod az ingyen használt ruhát a szegények elől???"

Nem a rászorulók elől vesszük el. Pont, hogy egymásnak visszük, egymás között osztjuk, aki hamarabb elviszi övé. Rengeteg cucc marad így is, az megy tovább egy másik állomásra.


"1es te nagyon naiv vagy. Szabolcsi vagyok,itt rengeteg az ilyen semmire szülő alulszoc,akik aztán sírnak face-n,hogy enni sincs mit meg a gyereknek tápszer kell mert nem futja a családiból.."

Nem vagyok naiv, írta a kérdező, hogy akik rá írtak nem szakadt embereknek tűnő család voltak. Ahogy írta: "Átlagos fiatal nők, és kuncsorognak az ingyen mindenért." Róluk el tudom képzelni azt, amit írtam.

2022. jún. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
67%

Tehát adottak a használt gyerekruhák. Mivel mindenki jobban jár, ha nem az óceánokat szennyezzük vele, hanem előbb még elhordja egy-két gyerek, nekünk meg csak a helyet foglalja otthon, felajánjuk a Facen, vagy elvisszük a védőnőhöz. És innentől két eset lehetséges:

1. Olyan család viszi el, aki tényleg szegény, és nem tudna ruhát venni. Őket utáljuk, miért szaporodnak.

2. Olyan család viszi el, akik meg tudnák venni, de ha ingyen adják, miért ne vinnék el. Őket is utáljuk, mert a szegények elől viszik el (akiket ettől függetlenül azért lenézünk.)

Akkor mi a jó megoldás? Rohadjanak ott a ruhák?

2022. jún. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
96%

Én is benne vagyok csere-bere csoportokban. Sajnos én is látom azt a jelenséget, amiről a kérdező ír.

Sok minden drága dolgot feltettem már 2 rudiért cserébe, mert nekünk nem kellett és nem volt már szükség családon belül sem rá. És tényleg vannak, akik hihetetlen pofátlanul állnak hozzá.

Szerintem sincs rendben az, hogy felajánl a kérdező egy gyerek ruhacsomagot, de már közben a felnőtt cipőt követel rajta a másik...

És nagyon sokan is szülnek a semmire, szerintem ez elég nyilvánvaló :) Azt meg hagyjuk, hogy milyen boldog lesz az a gyerek...

2022. jún. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
94%
Én azon csodálkoztam, amikor a híradóban meghalt egy gyerek, mutatták a családot. Elmondták, hogy milyen rossz körülmények közt élnek, 8 gyerek van. Na itt elgondolkodtam, hogy ha ételre nincs pénz, akkor miért kell 8-9 gyerek??? Olcsóbb egy gyereket felnevelni, mint venni gumit vagy tabit? Vagy mire gondolhatnak? Majd úgy is megsajnálnak az emberek és adakoznak? Erre alapozhatnak?
2022. jún. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
96%

A rengeteg gyerekkel mélyszegénységben élő emberek nem úgy gondolkodnak, mint az iskolázottabbak. Nem alapoznak semmire. Dugnak, aztán abból gyerek lesz, ennyi. Nem azért nem veszik meg a gumit, mert nincs rá pénzük, hanem mert eszükbe se jut. És nem számolgatják papíron a segélyt. Követelzőzni persze tudnak, hogy nekik ez meg az az adomány "jár", de nem ülnek le a konyhaasztalhoz, hogy kiszámolják, mennyi támogatást kapnak, ha a nyolcadikat is bevállalják. A szex egy alapvető szükséglet, abból időnként gyerek lesz, utána meg majd lesz valahogy, mert eddig is volt.

A tudatos családtervezés bármilyen formája - akár a fogamzásgátlás, akár a "vállaljunk-e még egy gyereket, ha jól jönne a babaváró" - egy bizonyos szint felett működik, ők meg nincsenek azon.

2022. jún. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

1-es , szerintem azért általában boldogabbak a gyerekek egy normális egzisztenciával rendelkező családban, ahol a szülők nem szenvedélybetegségbe menekülnek és rokkannak bele a folyamatos fizikai munkába.


Egyébként kérdező, sajnos nagyon tájékozatlanok az emberek. És nem csak a mélyszegények, hanem sokszor a középosztály is. Pl nem tudják, hogy antibiotikum használata közben kiegészítő fogamzásgátlás szükséges, nem tudják mi az ovuláció, az előváladék stb stb.

2022. jún. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
91%

Nem szólta meg a kérdező a szegényebb réteget, mindösszesen feltette ugyanazt a kérdést, amit ezer éve feltesz mindenki, hogy ahol nincs meg egy minimális életszínvonal, oda minek többedik gyerek. Nyilván, mert szerintük az jól van úgy, hogy 10-en alszanak egy szobában, meg koszosak, elhanyagoltak a gyerekek, hisz ők is ebben nőttek fel, nekik ez a természetes.

És igen, döbbenet, hogy mennyien kéregetnek manapság. Nem egy facebookos csoportban látni a posztokat. Persze bárki kerülhet ilyen helyzetbe, de mikor szempillaspirált kér az anyuka, hogy esetleg még az lenne-e... Ilyen is volt.

2022. jún. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Nincs gyerekem, de más holmikat (akár gyerekjátékokat, ruhákat ami még az enyém volt 15+ éve) szoktam feltenni ingyenes csoportba, és valami hihetetlen, ami ott megy. Volt már, hogy anyuka egy 50 km-el odébbi városba ment a Tescohoz (oda beszéltük meg a találkozót) mert funkcionális analfabétaként nem értette, amit írtam neki. A kérdésem arra vonatkozott, tutira el tud-e jönni, ha a FB-n az említett 50 km-el odébb lévő városban lakik, illetve hangsúlyoztam, én hol lakom. Ez az ő agyában úgy állt össze, hogy egy helyen lakunk. Utána felhívott Messengeren, hogy jaa, hát félreolvasta. Szószerint még közös betű sincs a két település nevében. De a négy kisgyerek várta volna otthon a bontatlan tanszereket, ruhákat, amik még általános iskolás koromból maradtak rám...


Másik esetben cipőket tettem fel, írt egy nő, hogy őneki kell, tegyem félre, rohan érte 5 után. Lakhely: 300 km tőlem. Megkérdeztem, hogy tuti jól olvasta, hol vannak a cipők? Ja nem, azt félreértette, akkor nem is kell. FB képek között ott mosolyogtak a gyerekek, de vagy 3-4.


Az abszolút kedvencem, aki postázni szeretne mindent, természetesen a felajánló költségére. Ugyanakkor arra már nem tud válaszolni, hol is lakik tulajdonképpen, az irányítószám megadása már gondokat okoz.


Szóval kérdező, nagyon érdekes emberek verődnek össze ilyen csoportokban, én sem értem, ennyi ésszel miért kell szaporodniuk, leginkább viszont a gyerekeket sajnálom, akiknek kb esélyük sincs kitörni ebből.

2022. jún. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
79%
#13, és mi van azokkal a családokkal, akik pl tényleg önhibájukon kívül kerültek nehéz helyzetbe? Lebetegedett a családfenntartó, elvitte a tűz a házukat, beteg kisgyerek született a családba... Ezeket a helyzeteket minden minimális empátiával bíró ember megérti és felfogja, hogy segítségre van szükségük. De aki már az első, második, harmadik gyerekét is a koszos, omladozó putriba viszi haza, annál számomra érthetetlen, miért kell a többi gyerek is. Ők nem egyszerűen szegények, hanem igénytelenek és buták.
2022. jún. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!