Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is tapasztalt ilyet? A...

Más is tapasztalt ilyet? A semmire gyereket vállalni, aztán ingyen kérni ezt-azt?

Figyelt kérdés

Fél éves kisfiam kinőtte az első 4 méretet, és a komplett ruha csomagot felajánlottam ingyen egy helyi Facebook csoportban.

Kb öt perc alatt jelentkeztek legalább tízen, nem túlzok.

Kivétel nélkül mindenhol a többedik baba volt úton. Sok már azonnal kért pelenkát is, használt felnőtt ruhát, ezt azt, ami van. Volt, aki megkérdezte, hogy munkalehetőség a férjének nem-e lenne esetleg….

Tudom, hogy szegénység van az országban, de ez akkor is döbbenetes. Ahol ilyen nélkülözès van, oda minek kell a harmadik-negyedik gyerek?

Ráadásul az írásuk, képeik alapján nem is az a nagyon legalsó, legszegényebb réteg volt, akiről azt bírnám elképzelni, hogy nem tudja mi az a fogamzásgátlás.

Átlagos fiatal nők, és kuncsorognak az ingyen mindenért.

Közben pedig a szívem megszakad, hogy ide kell az ártatlan kisgyereknek megszületni.



2022. jún. 8. 14:10
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
79%
Nem biztos, hogy nélkülöz, aki kéri. Te felajénlottad, nem kötötted ki, hogy csak rászoruló viheti. Anno én is felajánlottam, három nap múlva a bababizományi kirakatában láttam viszont...
2022. jún. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

21, úgy raktam ki, hogy bele írtam, hogy rászorulók számára ingyen elvihető.

És ahogy írtam, az első jelentkezőnek adtam oda. Jó nagy dobozba volt, aznap el sem tudtak jönni érte, mert valamilyen kerekes kiskocsit kellett volna szerezniük, hogy haza tudják tolni. Második nap sem sikerült ilyet találniuk, így azt mondtam hogy akkor elvisszük mi kocsival, itt városon belül nekünk ez nem probléma.

Láttam aztán, hogy hova kerül a ruha…nagy szegénységbe, a nő nagyon örült neki. És ahogy láttam hogy az ajtón sereglenek kifelé a további kisebb-nagyobb gyerekek, akkor fogalmazódott ez meg bennem, hogy miért kell még a sokadik? :(

És azt is nehezen tudom elfogadni, hogy annyira felvilágosulatlan, hogy nem tudja, hogy hogyan lesz a gyerek, mert se a nőgyógyász, se a védőnő se senki nem mondja el neki a harmadik-negyedik után hogy mire figyeljen ,mire vigyázzon?

2022. jún. 8. 16:23
 23/32 anonim ***** válasza:
32%

Ne haragudj, de még mindig nem értelek. Úgy raktad ki, hogy rászorulók számára ingyen elvihető. Tehát pontosan tudod, hogy léteznek rászorulók. Amikor pedig egy közülük jelentkezik, kiakadsz meg csodálkozol? Vagy mit hittél, ki az, aki egy ilyen felhívásra jelentkezik?

Ha szegényeknek ajánlasz fel ezt-azt, akkor számíts rá, hogy szegények is fogják elvinni.

2022. jún. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Írtam is, hogy az döbbentett meg, hogy pár percen belül tömegesen jelentkeztek, és mindegyiknél ugyanaz volt a felállás, azaz hogy nagyon sokadik gyereknek lett volna szükség a ruhára.
2022. jún. 8. 16:41
 25/32 anonim ***** válasza:
26%

még mindig ott tartok hogy a kérdésednek nincs célja, max hogy szapuljuk a rászorulókat "fúj a családi miatt szül, minek ennyi puja ha nincs mit enni se" stb.

Megdöbbensz azon h felajánlasz valamit rászorulóknak és a rászorulók jelentkeznek 🤔

2022. jún. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen igazad van. A szegénység b.ssza a nyomort de potyogtatnak, aztán meg megy a rívás hogy nekik mindent adjanak össze azok, akik tudnak ésszel élni.

Nevetséges, szánalmas és undorító világot élünk.

2022. jún. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
19%
Akkor ne adjatok nekik! Nem kötelező! De aki saját jószántából ad, az utána miért pampog???
2022. jún. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
9%
Annak a 10 válaszolónak a fele, ahogy az egyik kommentelő írta, szinte biztos, hogy pénzért adta is volna tovább.
2022. jún. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
27, még ha esetleg pampogtam is, én legalább adtam.
2022. jún. 8. 20:29
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Válasszuk szét szerintem az embereket. Semmi gond azokkal, akik a felajánlott ingyen holmit kérik, eljönnek érte, megköszönik, elviszik. Nyilván nem vizsgálom hogy rászoruló vagy sem, nálam felesleges, neki jól jön, mindenki boldog.

De az olyanokat én is megjegyezném, akik jelentkeznek a felajánlott holmiért aztán még aznap szembe jön velem a tőlem kapott ruha/játék/akármi a marketplace-en, beárazva - nekik többet semmit nem adnék.

És azokat sem értem, akik meg minden csoportban szembejönnek velem: ágy kell a gyereknek, ruha kell a gyereknek, cipő kell a gyereknek, fejlesztő játékot szeretne, elfogad felnőtt női- és férfiruhát is, mesekönyvet is szeretne, pelenkát, orrszívót.... Az egyik ilyen nőnek tudom, hogy 2 kisfia van, nekik évek óta kéreget mindent. Most pedig már kislánynak való babaruha is kellene, meg kiságy, pelenkázó és a többi, mert jön a harmadik gyerek, aki a jelek szerint kislány lesz. Na, ő vajon mire vállal gyereket??

2022. jún. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!