Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugye Magyarországon ez senki...

Ugye Magyarországon ez senki szerint nem normális? Hogy az apa ad a fiának egy wet willy-t mert a gyerek megütötte? Mi bajuk az amerikaiaknak?

Figyelt kérdés
Egy angolnyelvű kérdést olvastam a neten hogy "rendben van e ha az apa ad a fiának egy wet willy-t mert a gyerek megütötte?" (utána kellet néznem mi az a wet willy bár később a leírásban is szerepelt de hihetetlen hogy ennek külön megnevezése is van) A leírásban benne volt hogy a 12 éves gyereknek már le kellet volna feküdnie mert késő volt egy kimerítő nap után amire a gyerek ideges lett és erősen arcon ütötte az apját és az apja erre úgy reagált hogy adott neki egy wet willy-t ami mint kiderült azt jelenti hogy erősen benyálazta az újját és bedugta a gyerek fülébe. A legsokkolóbb pedig az hogy az erre érkező számos válasz nagy része támogatta és elfogadható reakciónak nevezte ezt az apa részéről. Persze rossz ha egy gyerek megüti a szüleit de ilyen azért hogy történhet? Bármennyire is ellenzem a pofont és az ehhez hasonló gyerekbántalmazást is amit Magyarországon sokan támogatnak vagy legalábbis elofgadnak de ehhez képest még az is sokkal jobb. Sokszorosan súlyosbítja az amúgy is durva helyzetet hogy az egyik válaszában a kérdező leírta hogy a gyerek érzékszervileg érzékeny a nyálra. Az egyértelmű lépés ilyenkor az lenne hogy az anya költözik a gyerekkel nem az hogy kérédst ír ki és sokan támogatják. Nektek mi erről a véleményetek? Hogy lehet hogy az amerikaiak erre támogató válaszokat adtak? Ez milyen szintű gyerekbántalmazásnak számít?

2022. jún. 14. 15:03
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem, nem lehet jogilag felelőségre vonni ha megüt mert 12 évesen csak kivételesen súlyos esetekben büntethető. Ez is csak azért mert a Fidesz a széljobber diktatúrájának kiépítése elején lejebb vitte 14-ről de ez csak a kivételesen súlyos esetekre vonatkozik. Egy 70-es vagy 60-as évekről szóló cikk nem igazán ide való sok országban akkor Európában még kriminalizálták a melegeket is de azóta sok minden változott. A másik hogy nem 18 éves kor alatt jogilag sem valószínű hogy jogos önvédelem lene. A gyerekek büntethetőségét egyébként az Amnesty International is elítélte. De akárhogy is ennek most nem a jgoi része a kérdés hanem a szülői. Ha egy 18-20 éves gyerekről is volna szó akkor is a szülő felelősége ahogy addig nevelte és ahogy akkor reagálna például arra ha megüti a gyerek. Internet lekapcsolás vagy jutalom megvonás vagy beszélgetés de persze sokan Magyarországon a fizikai erőszakot választanák ami helytelen. Azért ha gyereket akarsz vállalni először fel kell nőnöd és el kell fogadnod azt a tényt hogy te vagy a felnőtt és te vagy a felelős a gyerekért! Ráadásul felelős nem is csak 18-25 évig vagy a gyerekedért hanem örökre mert a gyerekkora a felnövése egész életében meghatározó szerepet játszik sőt talán a legmeghatározóbb szerepet. Ha te a 12 éves vagy tinédzser gyerekeddel egy mércén akarod mérni magad akkor távolról sem vagy elég érett a gyerekvállalásra.
2022. jún. 16. 15:33
 12/17 anonim ***** válasza:
Nagyon hülye ötlet ilyet csinálni, de azért basszus, 12 éves, és pofozza az apját? Mert ha egy kétéves csinál ilyet, azt értem, azt se szabad, de náluk még az ilyen előfordul, a szülő dolga ezt nem hagyni. De egy 12 éves, az már bizony kamasz. Kiskamasz, de nem egy kis ovis, aki nem tudja megitelni, hogy ezt nem lehet, és ennyi idősen elvarhato, hogy tudja már az indulatait fékezni. Ha a fiam 12 évesen arcon ütött volna, tuti, hogy reflexből visszaütök, bármennyire is nem pártolom a gyerekverést, ez simán védekezési reflex ilyenkor, egy ekkora gyerek már marha nagyot tud ütni.
2022. júl. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Erről nekem sem a bántalmazás jut eszembe, inkább ez olyasmi, amivel az idétlen szülők szivatják a gyerekeket. Mint magyarban a "kérsz egy barackot?".
2022. júl. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Te vagy az a kérdező is aki feltette a kérdést arról, hogy kit hogyan prankelt az apukája?
2022. júl. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Van kamasz gyereked?

Ha nicsen, szerintem nincsen jogod ítélkezni.

2022. júl. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

10 éves kor felett nagyon is tudatában van annak mit csinál. Igen, 12 éves a nagyobbik lányom és borzalmas miket művel... Csak pusztán a stílusa miatt kedvem lenne sokszor pofánvágni...

A 12 éves már nem kisgyerek, hanem kiskamasz.

Én pl 12 évesen autót vezettem a forgalomban (akkor falun laktunk), bár én agyilag jóval érettebb voltam a koromnál és apukám be merte vállalni, hogy beül mellém.


Egyébként a kérdésre válaszolva, szerintem semmi baj nincs ezzel, mondjuk én nem lettem volna ennyire türelmes :D

2022. júl. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
16-os, Ez távolról sem normális. 18 éves kor felett se kéne jogsit adni a gyereknek de akkor már jogilag nagykorúak, egy 12 évesnek viszont sehol sem semmilyen esetben se normális hagyni hogy vezessen így hát a baj a te gyerekkoroddal volt nem az átlag 12 éveseket reprezentálja. Viszont akármennyire is kisgyerek vagy nem kisgyerek egy 12 éves alapvetően egy 16-17 évessel se normális ilyet tenni. Itt most nem a pofonról van szó amit ugyan szintén elítélek de az sajnos valóbban egy szülői eszköz, az hogy az apa erősen benyálazza az úját és bedugja a gyerek fülébe rendkívül undorító és egyáltalán nem szülőhöz vagy akár felnőtthöz méltó viselkedés hanem gyerekek közti bullyng.
2022. júl. 26. 01:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!