Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi szülő megbánja,...

Tényleg ennyi szülő megbánja, hogy gyereket vállalt? Ez nagyon durva.

Figyelt kérdés

A történet előzménye annyi, hogy a párom nagyon szeretne gyereket már egy jó ideje, én viszont nem érzem azt, hogy készenállok rá, abban sem vagyok biztos, hogy valaha szeretnék. Egyszerűen nincs meg bennem ez az érzés, ösztön. Nem szeretném elsietni, mert még csak 28 éves vagyok, párom 33, és azt ő is tudja jól, hogy 30 alatt nekem szóba sem jöhet a gyerekvállalás. Ennek ellenére rendszeresen feljön nálunk a téma, pedig tisztán közöltem vele még a kapcsolatunk legelején, hogy 30 éves koromig ezzel várni szeretnék. Kicsit elkezdtem olvasgatni a témában, pl Redditen, Facebookon, hogy akik megbánták a gyereket, az mi miatt volt. Fel szeretnék készülni mindenre, vagy jobban mondva minden eshetőséget számításba fogok venni és az alapján mérlegelni, majd dönteni, hogy szeretnék-e vállalni. Nagyon sokan azt írták, hogy aki nem 100%-osan biztos benne, az inkább bele se kezdjen. Nálam abszolút ez a helyzet áll fenn, és semmi sem garantálja, hogy később ez változni fog bármit is. Nagyon érdekes és sokkoló történetek vannak megosztva mind Fb-on, mind Redditen, annyi hogy angolul kell tudni hozzájuk, de akit érdekel nyugodtan nézzen rá:


[link]


Ez szerintem mindenki számára nagyon tanulságos lehet, aki kicsit is kételkedik benne, hogy szeretne-e gyereket.



2022. jún. 27. 13:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, negatív példa: Van egy barátnőm. Ő egy nagyon szabad lelkű nő, fiatalon minden kapcsolatát így kezdte:"Nincs házasság, nem főzök, nem szülök"

Aztán beteg lett az anyukája, rákos. Mivel ő volt a legidősebb gyereke, neki kezdte el mondogatni, hogy adjon neki egy unokát. A barátnőm abban reménykedett, hogy egy bébi erőt ad majd a mamának, és talán segít neki meggyógyulni. Szült egy fiút, 3 hónapos volt, amikor kiderült, hogy örökölt az apjától egy betegséget, ami miatt fel kellett nyitni a koponyáját, pontosabban feldarabolni. Most ott tartanak, hogy vagy lesz egy egészséges gyerekük, vagy lesz egy szellemileg sérült gyerekük, vagy meghal. Senki sem tudja nekik megmondani, hogy mit hoz a jövő, kb a jószerencsén múlik minden. Ő megbánta, és ha visszamehetne az időben, nem szülné meg, pedig nagyon szereti, és mindent megtesz a gyerekért.

2022. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%

Van, aki megvannak, van, aki nem. Előre nem tudhatod. Ha valaki kifog egy nagyon problémás gyereket, xar kapcsolatban van, nehéz anyagi helyzetben kerül, stb esélyes, hogy megbanja.

Nekem pl problémás gyerekem van, az apjával soha semmilyen kapcsolata nem volt, meggondolta magát a terhesség alatt. Mégis a kamaszkor lett az, amikor konkrétan megbantam, hogy vállaltam.

2022. jún. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
62%
Sosem bántam meg! :)
2022. jún. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
61%

A gyermekvállalásra nem lehet felkészülni, elmondomiért.

Nincs 2 egyforma baba/gyermek a világon, mint ahogy nincs 2 egyforma szülő és élethelyzet sem!

Lehet példákat olvasgatni, elgondolkodni rajta és az alapján dönteni, hogy vállalsz vagy nem vállalsz gyermeket, de akkor sosem fogod megtudni, hogy valójában milyen lett volna. Amíg fiatal az ember tele van célokkal, tervekkel, de ahogy idősödik rájön az élet valódi értelmére, ami a család= szeretet. Akkor már hiába bánkódsz, nem tudod visszaforgatni az idő kerekét.

Szóval én azt javaslom, hogy ebben a kérdésben ne mások példájából táplálkozz, mert az nem a te életed! Nálad egészen más lenne a helyzet...

2022. jún. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
61%

Megbántam, mert kéthetente egyszeri láthatás az nem apaság, az semmi. Az aktuálisan jelenlévő férfi több apaszerepet kap, mint amit a törvények a vér szerinti apáknak biztosítanak. Akkor minek örüljek? Hogy semmiféle gyakorlati beleszólásom nincs annak a fejlődésébe, akit 6 évig terelgettem és próbáltam óvni-nevelni? Hogy a kommunikációnk a köztes időben idegenek által beszabályozott idejű telefonhívásokra redukálódott? A lassú eltávolodás megélésének, ahogy idegenné válik a saját gyerekem?

Aztán jönnek a bölcsességek: azt az időt kell kihasználni, ami van!

Ja. Ez kb annyira biztató, mint elmagyarázni egy édesanyának, hogy a frissen született babáját onnantól csak kéthetente tarthatja a karjában és örüljön neki, hogy ennyi van. Nem annyira örömteli gondolat, ugye?

Szóval megbántam. Ha szarnék az egészre akkor nem foglalkoztatna, így viszont élvezhetem a csodás gyermekelhelyezési rendszer előnyeit, mint másodrendű szülő.

2022. jún. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
66%
Kedves 15-ös válaszoló. Indíthatsz pert osztott felügyeletért. Erre ma már akkor is lehetőség van, ha a másik szülő nem ért egyet.
2022. jún. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

16!


Nem minden gyereknek jó a megosztott elhelyezés.

2022. jún. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van egy fontos nüanszbeli különbség aközött, hogy általánosságban megbántad, hogy van gyereked, tehát tényleg azt kívánod, bár ne lenne, és ezt tartósan kívánod, nem csak néha-néha a pillanat hevében, VAGY hogy amikor épp hatvanadik órája altatsz vagy egyszerűen csak rohadtul nincs kedved még egyszer megépíteni ugyanazt a legót, akkor visszakívánod a gyerek előtti életedet, de egy félóra múlva vagy másnap már semmi gondod és ha lehetne, azonnal szülnéd a következőt (nyilván kicsit túlzok).
2022. jún. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
17! Ha megszakad a kapcsolat az apjával, az jobb?
2022. jún. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
83%

19


Az apan múlik, hogy megszakad e. Olvasgass itt a kerdeseknel, hány valamikor így felnott gyereknek van rossz élménye

2022. jún. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!