Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi szülő megbánja,...

Tényleg ennyi szülő megbánja, hogy gyereket vállalt? Ez nagyon durva.

Figyelt kérdés

A történet előzménye annyi, hogy a párom nagyon szeretne gyereket már egy jó ideje, én viszont nem érzem azt, hogy készenállok rá, abban sem vagyok biztos, hogy valaha szeretnék. Egyszerűen nincs meg bennem ez az érzés, ösztön. Nem szeretném elsietni, mert még csak 28 éves vagyok, párom 33, és azt ő is tudja jól, hogy 30 alatt nekem szóba sem jöhet a gyerekvállalás. Ennek ellenére rendszeresen feljön nálunk a téma, pedig tisztán közöltem vele még a kapcsolatunk legelején, hogy 30 éves koromig ezzel várni szeretnék. Kicsit elkezdtem olvasgatni a témában, pl Redditen, Facebookon, hogy akik megbánták a gyereket, az mi miatt volt. Fel szeretnék készülni mindenre, vagy jobban mondva minden eshetőséget számításba fogok venni és az alapján mérlegelni, majd dönteni, hogy szeretnék-e vállalni. Nagyon sokan azt írták, hogy aki nem 100%-osan biztos benne, az inkább bele se kezdjen. Nálam abszolút ez a helyzet áll fenn, és semmi sem garantálja, hogy később ez változni fog bármit is. Nagyon érdekes és sokkoló történetek vannak megosztva mind Fb-on, mind Redditen, annyi hogy angolul kell tudni hozzájuk, de akit érdekel nyugodtan nézzen rá:


[link]


Ez szerintem mindenki számára nagyon tanulságos lehet, aki kicsit is kételkedik benne, hogy szeretne-e gyereket.



2022. jún. 27. 13:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%
Én nem bántam meg egy percig sem, sőt!
2022. jún. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%
Akkor azért illik majd időben tájékoztatni a párodat...
2022. jún. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Én sem tudtam hogy akarom-e viszont olyan korba értem hogy vagy most vagy soha. Na azt viszont tudtam hogy ha most nem vállalom be, 60 évesen tuti bánni fogom,hogy nem lett gyerekem. Nem mondom hogy nincsenek pillanatok amikor az ember visszasírja a régi életét, az is így érez aki imádja a gyerekét,de amikor rám mosolyog akkor úgy érzem megérte. Ami jobban fáj az amit a terhesség tett a testemmel viszont ez sem kiszámítható, teljesen genetika függő kinek hogyan reagál a terhességre a testre. Én is olvasgattam hogy ki bánta meg,de ez sajnos csak akkor fog kiderulni amikor megszületik. Van aki nem akarta és megimádta a gyerekét,más meg tervezte és mégis megutálta az egészet. 🤷‍♀️
2022. jún. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
66%

Javaslom, hogy ezt olvasd vegig,a legtöbb válaszoló viszonylag kultúrt. És mivel nem mostani kérdés, a végén láthatod a dolog kifutását is...


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..

2022. jún. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
46%
Én is tartottam tőle, de nem bántam meg. A saját gyerek tényleg más, és ez nem csak üres frázis. Viszont 30 év alatt tényleg nem vállaltam volna (nem is tettem). Hiányzott volna, hogy kiéljem magam.
2022. jún. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%
Hát rögtön az első sztorinál leragadtam. Nyilván az első kulcsa a boldog gyerekvállalásnak, az a megfelelő partner. Szerintem az emberek nagyon rosszul mérik fel, hogy mennyi változással és teherrel fog járni az első pár évben (persze később is) a gyerek. Én őszinte leszek, sok kicsit láttam magam körül, családban sok gyerek született, amikor tini voltam, aktívan részt vettem a gondozásukban. Szóval sejtésem volt, de tényleg ad egy pofont a valóság. Amikor nem olyan, ahogy elképzelted, nem úgy alszik, nem úgy eszik, stb. Amikor teljes embert igényel, amikor inkább fel sem állsz egy pohár vízért, csak ne sírjon már megint, végre nem sír, jó lesz az víz másfél órával később is. Ha ezek mellé van egy partnered, aki maximálisan egyenrangú a kapcsolatotokban, háztartásban, gyereknevelésben, akkor lehet csak együtt boldogan csinálni, és sokszor lesznek hullámvölgyek még így is. De ha egyedül vagy, magadra maradsz lelkileg és fizikailag, és még egy babát is el kell látnod, persze, hogy megbánod. Számítani kell rá mindkettőtöknek, hogy soha nem lesz semmi olyan, mint előtte, nem lesz spontán elugrunk valahová, mert abból is fél óra készülődés lesz (sapka? víz? pelenka? jaj a cumi otthon maradt? a gyerek kész, de te még otthoni cicagatyában :D), minden a gyerek körül forog majd, főleg az elején, aztán majd kevésbé már persze. De ettől szép az egész. A nehézségekről lehetne írni még 15 sort. Amúgy azt a boldogságot, amit ad a létezése, amit a napról napra fejlődése, okosodása, maga az együtt töltött idő ad, semmi nem tudja pótolni, és nem is lehet megfogalmazni. Ebből kell töltekezni a nehéz időkben. Van amikor mérges vagyok, türelmetlen vagyok, de sose bántam még meg, tegyük hozzá, hogy mi 100%-ban biztosak voltunk magunkban, amikor vállaltuk.
2022. jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#4 szoktam happy endeket is olvasni, sőt, eddig csak olyanokat olvastam, de most már kíváncsi vagyok mindenféle tapasztalatra a témával kapcsolatban, legyen az akár negatív. Nagyon ritkán vállalják fel az emberek, ha megbánják az anyaságot, úgyhogy ilyet nem igazán hall az ember, míg az állandóan hangoztatva van, hogy milyen szuper dolog anyának lenni. Nem kételkedem, biztos nagyon sok ember így érez, de félek én nem lennék köztük.

#6 hát akkor ne ragadj le az elsőnél, mert nagyon sok esetben a partner megfelelő volt hozzá, aztán mégsem úgy alakult a dolog, esetleg válás lett a vége. Sok olyan történet is van, ahol a nő szeretett volna eredetileg gyereket, de aztán mégis megbánta, pedig együtt van a párjával, aki segít is neki stb. Mindenesetre nagyon elgondolkodtató egyik másik. Persze értem amit mondasz, mert olyan eset is van, hogy nem lett jól pár választva, de attól még egy anya nem kéne megbánja a saját gyerekét.

2022. jún. 27. 13:33
 8/24 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez sokmindenen múlik. Anyukám mondta, hogy bizony, amikor pár hónaposan végigüvöltöttem éjszakákat, akkor legszívesebben "visszavitt" volna a kórházba, hogy köszöni szépen, nem erre fizetett be. Fáradtság, kiégés mindig normális.

Van olyan munkám, hobbim, amit nagyon szeretek, de jöttem már haza úgy, hogy ez volt az utolsó, hogy csinálom.

A gyerekkel is van, amikor nehezebb és ekkor normális, ha úgy érzi, hogy megbánta. De nem marad a gyerek sem örökre pár hónapos, hisztikorszakos vagy visszabeszélő kamasz. Szóval ezek a megbánások változhatnak is.

2022. jún. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy benne biztos, ne szülj, más miatt meg pláne ne. Nálunk is a volt párom szerette volna, én nem, mégis engedtem a nyomásnak. Azt mondta mindenben támogat, aztán most itt maradtam egyedül egy gyerekkel, mert kiderült, hogy már a terhesség alatt is csajozott és csak fogjuk rá, hogy a barátnője vagyok/voltam. Nem bántam meg a gyereket, de nagyon nehéz egyedül, ő pedig éli a kis életét, mintha mi sem történt volna.
2022. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
67%
Igazából azt a gyakoris dolgot nem a happy end miatt tettem be, hanem mert elég szemléletesen leírta az anyuka a vívódását, és csöppet sem érezte könnyebbnek, pedig már alig volt szülésig pár hete. Tehát mondatjuk, hogy nem épp ideális feltételekkel indult a gyerekvállalás. És sokan válaszolnak neki olyanok, akik megbánták, olyanok, akik nem, vagy épp ahol a válaszoló maga volt az ilyen körülmények között vállalt gyerek. És bár valóban happy end lett a kötődés szempontjából, olyan szempontból nem igazán, hogy a házasság véget ért, pedig ugye pont a férje iránti szeretetből vállalta be a gyereket. Az viszont igaz, hogy a természet dolgozott, hiszen ilyen elutasító kezdetből is egy szeretetteljes anya gyerek kapcsolat lett.
2022. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!