Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi szülő megbánja,...

Tényleg ennyi szülő megbánja, hogy gyereket vállalt? Ez nagyon durva.

Figyelt kérdés

A történet előzménye annyi, hogy a párom nagyon szeretne gyereket már egy jó ideje, én viszont nem érzem azt, hogy készenállok rá, abban sem vagyok biztos, hogy valaha szeretnék. Egyszerűen nincs meg bennem ez az érzés, ösztön. Nem szeretném elsietni, mert még csak 28 éves vagyok, párom 33, és azt ő is tudja jól, hogy 30 alatt nekem szóba sem jöhet a gyerekvállalás. Ennek ellenére rendszeresen feljön nálunk a téma, pedig tisztán közöltem vele még a kapcsolatunk legelején, hogy 30 éves koromig ezzel várni szeretnék. Kicsit elkezdtem olvasgatni a témában, pl Redditen, Facebookon, hogy akik megbánták a gyereket, az mi miatt volt. Fel szeretnék készülni mindenre, vagy jobban mondva minden eshetőséget számításba fogok venni és az alapján mérlegelni, majd dönteni, hogy szeretnék-e vállalni. Nagyon sokan azt írták, hogy aki nem 100%-osan biztos benne, az inkább bele se kezdjen. Nálam abszolút ez a helyzet áll fenn, és semmi sem garantálja, hogy később ez változni fog bármit is. Nagyon érdekes és sokkoló történetek vannak megosztva mind Fb-on, mind Redditen, annyi hogy angolul kell tudni hozzájuk, de akit érdekel nyugodtan nézzen rá:


[link]


Ez szerintem mindenki számára nagyon tanulságos lehet, aki kicsit is kételkedik benne, hogy szeretne-e gyereket.



2022. jún. 27. 13:04
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
49%
A megosztott felügyelet szuper dolog, ha megítélik és nem csak egy papíron létező lehetőség. Népszerű emlegetni, de nincs realitása egymástól távol élő szülők esetén.
2022. jún. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
19%
Sokan megbánják, de még maguknak sem merik bevallani, nemhogy másoknak, mert azonnal leharapnák a fejüket. Emiatt nem tudja sok ember, hogy mi vár rá, mert a Facebookra csak a tökéletes boldog kép kerül ki a gyerekvállalásról, a sok nehézség és áldozat nem.
2022. jún. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a legfontosabb, hogy csakis magad miatt vállalj gyereket. Ne érdekeljen senki más, hiszen te leszel az, aki terhes lesz/kihordja/szoptatja/gondozza. Persze Apuka sokat segíthet, meg bárki ugye, de az édesanyja akkoris te leszel. Soha nem tudhatja az ember, hogy szülés után ki hogyan fog a dolgokhoz állni. Láttam már olyat, ahol nagyon várták a babát, mégis lemorzsolódott mindenki az anyuka mellől, akire tudott volna számítani. A férj is szép lassan. Azért egy gyermek megváltoztatja a dolgokat.

Nekem egy lányom van eddig, két éves múlt. Dackorszakos.. Néha összenézünk az apjával, hogy biztos ezt akartuk? Aztán csak röhögünk egy jót kínunkban. 🤣 És ezzel párhuzamban most tanul beszélni, ami sokszor nagyon megható.

Szerintem egy érzelmi hullámvasút az egész. Aki azt írja, hogy megbánta azt nagyon sajnálom..

Én a gyerek előtti életemből egyedül a spontaneitást hiányolom és azt, hogy szinte semmit nem tudunk mostanában előre tervezni, mert tuti akkor lesz beteg a gyerek. Nekem ez lelkileg kicsit megviselő. ( A betegség is természetesen. )

2022. júl. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
17%
Negyedi válaszoló belinkelte, hogy mi lesz, ha gyereket vállalsz. Arról fog szólni az életed, hogy időről időre találj egy új pasit, aki hajlandó minél tovább melletted és a gyerek mellett lenni. Az álmaidat feladtad, és még csak szórakozni se lesz lehetőséged. Mire a gyerek felnő, túl vagy a klimaxon, és úgy éled le az életedet, hogy soha nem tapasztaltad meg az alkalmi szex szépségét.
2022. aug. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!