Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Támogatnátok egy kisgyerekes...

Támogatnátok egy kisgyerekes családot ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Elég kényes kérdés előtt állunk most a férjemmel.


A családban van egy házaspár a 3 éves kisfiúkkal. Elégé hónapról hónapra élnek, befizetnek végül minden fontosat, ennivalót, szükséges dolgokat elintézik, de extrák és megtakarítás nem fér bele. Persze erről szeretnek panaszkodni. Főleg, ha mi elmegyünk nyaralni vagy veszünk valami értékesebbet. Még rendesen bűntudatom van, mikor erre terelik a szót.


Férjemmel elégé sajnáltuk őket, így évek óta "támogatjuk" a kisfiút. Igyekszünk olyan dolgokat megvenni neki, amikről tudjuk, hogy ők nem tudják biztosítani: pl Bexsero, D.D.Step cipők, nyáron csúszdapark, télen játszóházak, állatkertezések, fürdő, bármi amit kérnek karácsonyra-ünnepekre. Összességében elég sokat költünk rá, de nem bántam, mert családtag.


A probléma az, hogy most bejelentették, hogy még egy gyerek úton van. Pedig a hónap vége így is ki van centizve náluk.

Tudom köcsög dolog, de mondtam a férjemnek, hogy én ezek után nem annyira szeretném, ha 2 gyereket kellene így támogatnunk. Ha ők vállalták a másodikat, akkor oldják is meg elven vagyok. Főleg, hogy célozgatva lett, hogy a mi kislányunk régi dolgait azt úgy, ahogy van elvinnék. Még csak nem is kérdés szintjén.


Szerintetek gáz, ha befagyasztjuk a pénzcsapot? Az unokaöcsémet persze sajnálnám, de 2 gyereknél már nekünk sem fér bele ennyi extra pénz. Persze így is szeretgetnénk, de már nem pénzzel.



2022. júl. 7. 20:32
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
93%
Nekem nagyon fura, hogy te vetted nekik a bexsero-t. Nálunk ilyen nincs, el se fogadnák. Az más, hogy, elviszed az állatkertbe, oda elvinném mindkét gyereket akár, persze nem minden hónapban.
2022. júl. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
59%
4. Nem akarok vitázni, de nem erről szól a hozzászólásom, csak egy részére reagáltál. Pont azt írtam, hogy nem kell drága ajándékokat venni. De ha eddig minden volt korlátlanul, hülyén néz ki, hogy színezőt kap szülinapra, úgy, hogy ő nem tehet arról, hogy idióta szülei vannak. Ha ráadásul kedvelik is a kisfiút, vagy jóban van a sajátjukkal miért ne vinnék el állatkertbe továbbra is? Nem írta, hogy nem telik rá, csak nem akar palimadár lenni, amit megértek.
2022. júl. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
90%

Szép, hogy segítitek a kisgyereket a cipővel, nagyobb kiadásokkal, de ezzel a szülei elkênyelmesedtek. Abban a pillanatban leálltam volna, amikor részükről elvárássá alakult. Megmondtam volna, hogy nagyon szükséges dolgokban vagy pótolhatatlan élményekben ezután is segítek, de nem lehet alapigényük a pénztárcámra. Főleg úgy, hogy van egy lányotok, akinek ugyanúgy szüksége van mindenre. Ki másra költenének a szülei, ha nem a saját gyerekükre?

A második gyerek vállalása más téma, oda elvárni a ti baba holmitokat extra pofátlanság, arra simán nemet mondtahsz. A többit is jelezheted, hogy nem lesz keret 3 gyerekes családként fenntartani magatokat, így keressenek más forrást a családjuk ellátására.

2022. júl. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Programokra se vinném. A kisujjadat tartod, és már a karod kéne, még mit nem! Egy fenéket!

A kérdezőnek kettő gyereke van, szerintem van hova költenie.


Én a hivatalban dolgoztam, eleinte a hatósági osztályon. Azért hagytam ott az osztályt (meg később a hivatalt is), mert nem bírtam nézni, hogy a gyerekek 18-án már éheznek, mert nincs mit enni, anyuka meg apuka vígan gyártja a pulyákat.

És azt gondoljátok, hogy ez a kisfiúnak segítség, pedig nem. Ugyanilyen lesz, ez 99%. Mit lát anyutól meg aputól? Hogy mások nevelik, mások pénzén élnek, másokra aggaszkodnak fel.


Akkor hagytam ott a hivatalt, amikor az a kislány, aki minden hónap elején (!!! Nem hónap végén, már az elején jöttek és csoda volt, amikor 16-án jöttek egyszer) jött az anyjával kézenfogva, az egyszer csak egymagában jött nagy pocakkal. Megnéztem google térképen a házukat, ahova be volt jelentve, hát nem csalódtam.

2022. júl. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
88%
Hát eddig sem támogattam volna. Ők szültek,ők nem keresnek jobb állást vagy másodállást. Persze vidd magatokkal NÉHA családi programokra és adj neki valami jó ajándékot ünnepekre,de ennyi. Mondd is meg hogy nem vagy a tündér keresztanya, maguknak szülnek a büdös semmire 2. Gyereket... én is spórolok,ha valaki felajánl valamit elfogadom,beléptem ingyen elvihetős facebook csoportokba, csere csoportokba és így szerzek ingyen holmikat. Cipőt, gyógyszert,oltást persze zokszó nélkül megveszem,de bodykat igyekszem ingyen beszerezni hisz hetente nő. Adományboltba járok játékért vagy bolhapiacra stb. és sok ingyen gyerekprogram is van meg nemzeti ünnepen ingyen van a múzeum stb. ha akarnák megoldanák okosba.
2022. júl. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
63%

#15

Igen, és még vannak maszek munkák, ami után nem is kell adózni. Az én apukám 60 év feletti, és 2000 forintos bérért megy szőlőt kapálni, 1500 forintos órabérért megy metszeni, virágot ültetni a környező falvakba. Vagy mondjuk mennének el havat lapátolni, esetleg füvet nyírni nyáron. Vagy mint a nagynéném, Pinteresten gyűjt ötleteket, és színes papírból meg innivalós, samponos flakonból csinál virágokat, madarat meg vázát, és eladogatja. Vagy netről megtanulnánao varrni, és pár ezerétet eladogatni mondjuk egy farmerből készült táskát.


A mai világban tényleg annyi lehetőség van, ott az internet, minden. És még így se tudnak megélni, hát szégyen.

2022. júl. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
12%
Ne a gyerekeket büntessétek.
2022. júl. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
87%
Túlzásba estetek. Bexsero meg csúszdapark? Èrtem, hogy jòl álltok, de ezt a gyerekeimnek kötelessègem megadni, nem az unokaöcsèmnek. Jòl kihasználtak, most ebből már csak a galiba lesz. De nem, biztos nem csinálnám tovább. Ès ahogy magamat ismerem tuti odanyögnèm, hogy örülök, hogy sikerült talpra állni anyagilag, ha jön a 2. gyermek, ìgy már tovább nincs szüksègetek ránk.
2022. júl. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%
#17-es, senki nem büntet senkit, csak leállítanak egy esztelen pénzszórást, amit eddig sem kellett volna.
2022. júl. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kérdezőék büntetik a gyereket, hanem a gyerek szülei büntetik a gyereket, most már sajnos a gyerekeiket.
2022. júl. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!