Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Támogatnátok egy kisgyerekes...

Támogatnátok egy kisgyerekes családot ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Elég kényes kérdés előtt állunk most a férjemmel.


A családban van egy házaspár a 3 éves kisfiúkkal. Elégé hónapról hónapra élnek, befizetnek végül minden fontosat, ennivalót, szükséges dolgokat elintézik, de extrák és megtakarítás nem fér bele. Persze erről szeretnek panaszkodni. Főleg, ha mi elmegyünk nyaralni vagy veszünk valami értékesebbet. Még rendesen bűntudatom van, mikor erre terelik a szót.


Férjemmel elégé sajnáltuk őket, így évek óta "támogatjuk" a kisfiút. Igyekszünk olyan dolgokat megvenni neki, amikről tudjuk, hogy ők nem tudják biztosítani: pl Bexsero, D.D.Step cipők, nyáron csúszdapark, télen játszóházak, állatkertezések, fürdő, bármi amit kérnek karácsonyra-ünnepekre. Összességében elég sokat költünk rá, de nem bántam, mert családtag.


A probléma az, hogy most bejelentették, hogy még egy gyerek úton van. Pedig a hónap vége így is ki van centizve náluk.

Tudom köcsög dolog, de mondtam a férjemnek, hogy én ezek után nem annyira szeretném, ha 2 gyereket kellene így támogatnunk. Ha ők vállalták a másodikat, akkor oldják is meg elven vagyok. Főleg, hogy célozgatva lett, hogy a mi kislányunk régi dolgait azt úgy, ahogy van elvinnék. Még csak nem is kérdés szintjén.


Szerintetek gáz, ha befagyasztjuk a pénzcsapot? Az unokaöcsémet persze sajnálnám, de 2 gyereknél már nekünk sem fér bele ennyi extra pénz. Persze így is szeretgetnénk, de már nem pénzzel.



2022. júl. 7. 20:32
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%

De megnézném, hogy aki írja, hogy ne a gyereket büntessék, azok hány gyereket tartanak el ilyen módon? Egy semmi kis strandra a családi jegy 8 000 alatt nincs. És akkor még nem beszéltünk a kajáról, a csúszdázásokról (sok helyen nem ingyen használod, hanem fizetsz minden egyes csúszásért), a fagyiról.

Most nem arról van szó, hogy én a tesóm gyerekeit semmibe veszem, voltak már velünk még nyaraláson is, de nem a szülők helyett vittük helyekre, és az én gyerekeim is votlak a tesómmal és gyerekeikkel nyaralni. Nyilván nem fogom számolgatni, hogy a múltkor két gömb fagyit vettem az ő gyerekeinek, és ő csak egyet-egyet vett az enyémeknek, de kölcsönösen segítünk egymásnak, és eszünkbe se jutna lehúzni a másikat ilyen szinten. Vettem fel hitelt a testvéremnek, és visszafizette, de kölcsön is szoktunk adni egymásnak, de nem húzzuk le egymást, hogy már szinte mindent a kérdezőék fizetnek az unokaöcsinek, és pofátlan módon az unokahugiról is ők fognak gondoskodni.

2022. júl. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
61%

Mivel azt írtad: "3 éves kisfiúkkal", azt hittem ikrek.

Aztán mikor elértünk oda, hogy jön a második gyerek...

2022. júl. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
88%
Nem támogatnám, persze a két gyerek kapna ajándékokat, de normál mértékben, születésnapra, karácsonyra. Meg évi 2-3 program, pl állatkert, strand, illetve elmozdulnék az olcsóbb, ingyenes programok felé, pl játszótér. A gyereknek úgyis az élmények fognak számítani. Összegezve: az eddigi összeg töredékét, pl felét költeném, és nem az egyik, hanem összesen a két gyerekre.
2022. júl. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, nagyon hasonló helyzetben voltunk. Csak épp nem családok belül.

Amikor a fiam fél éves lett, egy helyi baba-mama csoportba kitettem, hogy a ruhái ingyen elvihetők. Jelentkezett is rá egy anyuka, akinek épp akkor született a gyereke. Nagy szegénységben éltek, ezért szokássá vált, hogy félévente odaadtuk neki a kisfiam kinőtt ruháit, meg rendszeresen tettem a dobozba mást is, pl. pelenkát, popsitörlőt, csörgőket meg ilyesmit. De rendszeresen adtunk felnőtt ruhákat, cipőket is, ami nekünk már nem kell, nagyon örültek neki.

Aztán az évek során a gyerekszám elkezdett megszaporodni, ők pedig egyre gátlástalanabbul kértek, ami érthető, mert míg egy gyereket tudtak etetni, hármat már nehezebben. Én itt elégeltem meg, és az egészet lezártam.

Azóta a kinőtt ruhákat egy helyi segélyszervezetnek adom, akik eljuttatják oda ahova kell. Ott mondta az egyik családgondozó, hogy ezért jobb rajtuk keresztül bonyolítani az ügyet, mert sajnos tetszik vagy nem tetszik, egy idő után, ha közvetlenül a rászorult családdal vagyunk kapcsolatban, akkor eljut ide oda dolog.

2022. júl. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
32%

van egy házaspár a 3 éves kisfiúkkal.


Ugye tudod, hogy ez három éves ikreket jelent, amit írtál???

2022. júl. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
96%
Nem, de eddig se tettem volna. Oltás venni másnak???? Bakker....
2022. júl. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
30%

Egyedül leszek a véleményemmel, de vállalom.

Egyrészt jogodban áll nem támogatni


Másrészt viszont... A húzás hasonlók ezt szinte mindig maguk miatt csinálják, aztán háborognak, hogy de ők minden segítőkészek, mennyit adtak. DD step és Bexsero nélkül is gyermekek milliói nőnek fel. Igen, jó az oltás, de számomra ez nem támogatás, hanem annak mutogatása, hogy te mennyivel jobb és több vagy, hogy megadod nekik. Egy olyan családnak, ahol mindennapos pénzgondok vannak, nem drága cipővel, kirándulással támogatok, hanem azzal, amire szüksége van. Mert ez így nem támogatás, hanem saját magad fényezése.

2022. júl. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
20%
22, látom, csak ketten tudunk írni-olvasni. A többségnek fogalma nincs a kisfiukkal-kisfiúkkal különbsége közt.
2022. júl. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
87%

28, más is ismeri a magyar nyelvtan szabályait.

De!! Manapság, amikor szinte mindenki telefonról ír, ami köztudott, hogy képes észrevétlenül átírni mindent, ezen rugózni nem valami elegáns.

2022. júl. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
29%
Hát, a 27.-nek igaza van
2022. júl. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!