Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Támogatnátok egy kisgyerekes...

Támogatnátok egy kisgyerekes családot ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Elég kényes kérdés előtt állunk most a férjemmel.


A családban van egy házaspár a 3 éves kisfiúkkal. Elégé hónapról hónapra élnek, befizetnek végül minden fontosat, ennivalót, szükséges dolgokat elintézik, de extrák és megtakarítás nem fér bele. Persze erről szeretnek panaszkodni. Főleg, ha mi elmegyünk nyaralni vagy veszünk valami értékesebbet. Még rendesen bűntudatom van, mikor erre terelik a szót.


Férjemmel elégé sajnáltuk őket, így évek óta "támogatjuk" a kisfiút. Igyekszünk olyan dolgokat megvenni neki, amikről tudjuk, hogy ők nem tudják biztosítani: pl Bexsero, D.D.Step cipők, nyáron csúszdapark, télen játszóházak, állatkertezések, fürdő, bármi amit kérnek karácsonyra-ünnepekre. Összességében elég sokat költünk rá, de nem bántam, mert családtag.


A probléma az, hogy most bejelentették, hogy még egy gyerek úton van. Pedig a hónap vége így is ki van centizve náluk.

Tudom köcsög dolog, de mondtam a férjemnek, hogy én ezek után nem annyira szeretném, ha 2 gyereket kellene így támogatnunk. Ha ők vállalták a másodikat, akkor oldják is meg elven vagyok. Főleg, hogy célozgatva lett, hogy a mi kislányunk régi dolgait azt úgy, ahogy van elvinnék. Még csak nem is kérdés szintjén.


Szerintetek gáz, ha befagyasztjuk a pénzcsapot? Az unokaöcsémet persze sajnálnám, de 2 gyereknél már nekünk sem fér bele ennyi extra pénz. Persze így is szeretgetnénk, de már nem pénzzel.



2022. júl. 7. 20:32
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
29%

Tudod, mi nem elegáns, 29?

Mások elé tenni valamit, amit nem olvasol át...

2022. júl. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves 27-es válaszoló!

Nem vagy egyedül a véleményeddel,én is így gondolom, viszont abban meg a kérdezőnek van igaza, hogy ahol mindennapos pénzgondok vannak, oda nem vállalunk második gyereket.


Kedves Kérdező!


Zárd el a pénzcsapot,ha úgy látod jónak, vagy add a töredékét(pl a negyedét) annak amit eddig adtál,de azt már összesen a 2 gyerekre.

Nyugodtan meg lehet mondani,hogy

-ne haragudj Piroska, rettentő infláció van, sajnos vége van a jó világnak.

És nehogy azért érezd magad rosszul,hogy ti megengedhetitek a luxust magatoknak.Ez van, ilyen a világ.

2022. júl. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
97%

Biztos hogy nem támogatnék más gyerekeket, főleg ha ott a sajátom. Neki kell félrerakni,főleg a mostani kiszámíthatatlan időkben.

Ezt ahogy ide leírtad megmondanám a szülőknek. Eleve mi az,hogy természetesnek veszik a régi gyerekholmik megkapását? Fingjuk nincs,mennyibe kerülnek a ruhák,bútorok.

Élősködőknek nem kell adni semmit, én láttam már ilyet,sajnos a gyerekeik is lehúzkodósak lesznek,így nevelik őket hogy a gazdag balekokat le kell húzni.


Off: itt amúgy gyesen unatkozó nyelvtan tanítónénik vannak? Valamelyik szerencsétlen kb. minden kérdésnél lesi,hogy hol a hiba,hátha tud érvényesülni.

2022. júl. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
59%

33, ha a hogy elé nem tesz vesszőt, hát nem tesz.

De nem mindegy, egy vagy több gyerekről beszélsz, mert itt a hiba miatt egészen más a jelentése a mondatnak...

2022. júl. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem mindenki tökéletesen értette, hogy 1 azaz egy hímnemű gyerekről van szó. A helyesírás egy készség, nem mindenkiben van meg.
2022. júl. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
91%
Lehet hogy nem tud helyesen írni,de az egész sztori arról szól hogy a 2. Gyereket nem akarják támogatni, két gyerek már sok. Ebből nekem egyből leesett hogy nem ikrek🤦‍♀️
2022. júl. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
98%

Ha ti már nem akarjátok ennyire támogatni ne tegyétek. Nem kötelező, főleg ha úgy érik el, hogy bűntudatot keltenek (ez nagyon szemet szúrt, hogy te érzed rosszul magad, ha nem adsz nekik). Kölcsönösen más lenne... De így csak kihasználják, hogy nem tudsz nemet mondani a gyerek miatt.

A lányotok dolgaira is mondhatott simán nemet, hogy bocs Gizike, de elszeretnénk adni, hogy tudjunk venni mást belőle neki (én pl így vettem új ágyat, a babaágyat lecseréltük másikra, megvettem az újat, eladtam a régit és így kicsit spóroltunk, hogy nem 50e volt csak 30, mert 20 visszajött a kiságyból), válság van, nektek is szükségetek van a pénzre.

Megszületik a második olyan nyomást fognak rátok tenni, hogy csak na! Most is, de akkor majd duplán.

2022. júl. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
95%
Mondhattok*
2022. júl. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
59%

És mégis meddig akartok rugózni egy sz.ros betű miatt? Mindenki értette a szöveget, csak ti nem tudtok értelmezni.


Ráadásul utána végig e/3-ban ír a gyerekről, mit nem lehetett ezen érteni?

- így évek óta "támogatjuk" a kisfiút.

- Összességében elég sokat költünk rá, de nem bántam, mert családtag

- nem annyira szeretném, ha 2 gyereket kellene így támogatnunk

- de 2 gyerek már nekünk sem fér bele


Értelmezni kellene az egész szöveget, nemcsak leragadni az első 10 szónál!

2022. júl. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

Huhh meglepett a sok válasz, köszönöm mindet! Pontozni nem szoktam, de nekem mind hasznos volt.


Sajnálom vétettem nyelvtani hibát :) De igyekszem ezek után figyelni a kisfiukkal-kisfiúkkal különbségére.


Persze felnő gyermekek milliója oltás és speckó cipő nélkül, ebben nem kételkedem :) Ez csak kiragadott példa volt. Pl.: oltásnál: Mesélte a sógornőm, hogy a védőnő/orvos mennyire ajánlja, de nekik nincs rá keret, mert kell a kocsi javításra. Mi meg otthon átbeszéltük és felajánlottuk utána. Vagy másik eset: milyen jó, hogy el tudunk menni a kislányunkkal Szoboszlóra/Ócenáriumba stb, szóval elkezdtük őt is időnként vinni, mert nekik ez nagyobb probléma megoldani.

Utólag már látom, hogy túl jószívűek voltunk, főleg azért mert tényleg úgy érzem, hogy bűntudatot keltettek bennük, amiért nekünk jobban megy. Hozzáteszem, hogy megtanultunk és megdolgozunk a fizetésünkért, szóval nem az ölünkbe hullott. Nem hiszem, hogy tudatosan manipuláltak volna minket, szerintem csak irigyek mindenkire, akinek jobban megy, mi meg hülyék magunkra vettük a segítő szerepét.


A kislányom holmijait csak azért nem akarom adni, mert tartogatom őket a legjobb barátnőmnek, de nálunk még folyamatban van a baba :) Nyilván pár kis ruhácskát szívesen odaadok, de a nagyját (légzésfigyelő, öböl, fészek, pihenőszék, kendő, babakocsi stb) szeretném megtartani a barátnőmnek.


Végül átbeszéltük, nem fogunk most már sajnálatból extrán beszállni. Nyilván így is lesz szülinap meg karácsony, de keretek között. Persze elmegyünk fagyizni is, meg játszóterezni, de nem mi próbáljuk majd meg pótolni az élményeket a gyerekek életébe. Ha csak nyaranta 1 csúszdapark fér bele nekik, akkor annyi lesz. Szívesen megyünk velük majd családostól a helyi kis strandra, de most már mindenki a saját költségén.

2022. júl. 8. 13:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!