Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van kedvenc gyerekem? Más nem...

Van kedvenc gyerekem? Más nem érez így?

Figyelt kérdés

Próbálom leplezni, de magam előtt nem tudom. Néha nem is sikerül úgy érzem. A másik kettőt is nagyon szeretem, de akiről szó van, azért szó szerint rajongok.

A gyerekek apját ezzel idegesítem, sok is a vita ezzel kapcsolatban kettőnk között. Ő sokszor azt mondja hogy nem vagyok vele annyira szigorú, mint a másik kettővel. Én meg azt szoktam látni, hogy rászól, csak mert majd ő megmutatja, hogy őt is fegyelmezni kell.


Másoknál nincs ilyen? Ítélkezést nem szeretnék. Nyilván tudom, hogy nem egy jó dolog ez.


2022. júl. 7. 21:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
63%

Nekem nincs kedvenc. Mindkettőt másért szeretem, de ugyan annyira.

Kérdező, ha ez már a férjednek is feltűnt akkor feltűnt a másik két gyereknek is, és tönkreteszed a lelküket. Keress szakembert mielőtt egy életre megnyomorítod a másik kettőt.

2022. júl. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
43%
Oh, dehogynincs, 11. Csupán amíg nem kényszerülsz valami miatt választásra, nem ismered be még magadnak sem.
2022. júl. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
56%
Jajj ne nyomassa már mindenki ezt a muszáj, hogy legyen kedvenc gyerek elképzelést. Szerintem itt fontos azért az életkori meg nem szerinti eloszlás. Kedvenc szülőt sem tudok választani, mert az egyik férfi, a másik nő, tök máshogy szeret a kettő, nem összehasonlítható (nálunk legalábbis). Ugyanígy, ha vannak kisebbek, nagyobbak, fiúk, lányok, annyira különbözőek lehetnek, hogy fel sem merül, hogy kedvenc. Esetleg ha hasonló korúak, neműek, és nagyon látványosan kiütközik, hogy a háromból 1 cuki, a másik kettő rossz mint a fene... De szerintem még akkor sem törvényszerű a kedvenc.
2022. júl. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
35%

Akiknél van kedvenc, ott kicsi a korkülönbség, és vegyesek a nemek?


Akiknél nincs kedvenc?

2022. júl. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
34%
Én csak azt mondom, hogy teljesen másért, másképp kell szeretni pl. egy kamaszt, mint egy csecsemőt. Ilyen esetben nem is értem, hogy hogyan is lehetne hasonlítgatni vagy kedvencet választani.
2022. júl. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
54%

Egy ideig azért nem akartam második gyereket, mert mi ketten vagyunk és anyámnak mindig is látványosan a húgom volt a kedvence. Ráadásul én mindig lányt akartam, az egy szem gyerekem lány lett, aggódtam, hogy ha a kicsi fiú, egyértelműen a lány felé fogok húzni. Aztán végül mégis lett még egy, mert vágytunk rá. Fiú lett. És egy ideig totál kivoltam, hogy én is ilyen szar vagyok, mert a kicsit (azaz meglepő módon pont a fiút) mennyivel többet babusgatom, ölelgetem stb., hát nekem is lett kedvencem.

Viszont egyszercsak rájöttem, hogy nem erről van szó, csak a kicsi egyszerűen kicsi. Tehát másfajta foglalkozás kell neki, jobban igényli a tutujgatást, a nagy már nagy, ő menne a dolgára, nem is ér rá erre, hogy egymáson csüngjünk. Ő már inkább kirakózni akar velem, nem lógni rajtam, mint egy kismajom. Most már nagyobbak (7 éves a lányom, 3,5 a fiam), és mint kiderült, a személyiségük is ilyen amúgy, a nagy pörgős, néha odajön egy ölelésért, pusziért (vagy néha elkapom ezekért :D), de aztán megy tovább, a kicsi nyugodtabb típus, és szeret csak úgy összebújni a fotelben. Szóval máshogy foglalkozom velük, mert mást igényelnek, de nem szeretem jobban a kicsit. Szerintem könnyű összekeverni a két dolgot, főleg kívülről nézve.

2022. júl. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is a legtöbb családban van, sokaknál a "könnyebb gyerek" másoknál pont a "nehezebb" gyerek, másnál az, aki nagyon hasonlít rá, másnál meg pont az, aki nem hasonlít rá, hanem olyan, amilyen ő is akart lenni..


ÉS kedvenc szülő is van, tök hülyeség, hogy egyik férfi másik nő. Emberek. Akivel szívesebben vagy, az a kedvenced. Ez nem azt jelenti, hogy az hibátlan, hanem csak jobban érzed magad vele. Minden gyereknél így van, a legtöbb simán eldönti, kivel akar közös programra menni például, csak bűntudatból nem meri mondani, nehogy a másik megbántódjon. Kicsiként még ilyenre nem gondolnak, akkor eléggé látszik. "az én gyerekem nagyon anyás" , "az én gyerekem nagyon apás".. Ez az .


És ahogy telik az idő, fejlődnek, változik a személyiségük a kicsiknek, mindig más a kedvenc. Nekünk felnőtteknek annyira már nem változik, ugyanaz marad a kedvenc. Az meg extrém ritka, hogy valakinek tinédszere is legyen, meg csecsemője is, de igen, szerintem is úgy könnyű. Úgy nem tesók vannak, hanem egykéid, már nincs testvérharc, féltékenység, hanem inkább ilyen felnőtt rokon kapcsolat, ahol a nagyobb már a gyereknevelést gyakorolja a tesóján.. :)


Szóval szerintem ez az ideális, itt biztosan nem kell osztozkodni, sok egyéni figyelem jut, mégis van kire plusszban számítaniuk, nem kell összehasonlítgatni, nagy korkülönbség kell, kb 10 év, és minden tesós rosszból(bár jóból is) kimaradnak.

2022. júl. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
90%

Én is sok helyen látom a mi családjainkban is, hogy van kedvenc és ez nyílt titok mindenhol.

Mint “nem kedvenc” elmondhatom, hogy elég rossz érzés a kedvenc gyerek árnyékában felnőni. Úgy érezheti a gyerek bármit csinál sose lesz elég jó a szüleinek. Ez mindenképp árt az önbecsülésnek. Hiába voltam minta kitűnő tanuló, a tesóm behízelgő stílusa mindenkinek jobban imponált.

Az is normális, hogy a férjed emiatt próbál kompenzálni, de így folyton egymással harcoltok, ami a kapcsolatnak nem tesz jót.

Hosszú távon mindenkinek árt a dolog. A kedvenc elkényeztetése is visszaüthet szó szerint is akár. (Egyik rokonomat konkrétan a kedvenc fia lepofozta.)

Próbálj külön programot csinálni a többi gyerekkel (a kedvenc nélkül) hátha jobban észreveszed bennük is az értékeket.

2022. júl. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
63%
Azért tévedés ne essék, az ember nem szándékosan választ kedvencet és jó esetben a mindennapokban különbséget se tesz köztük. De nem, nem lehet egyformán szeretni mindkettőt. Ha valami miatt választásra kényszerülne az, aki állítja, hogy ugyanúgy szereti mindkét mindhárom, stb gyerekét, rögtön radobbenne, hogy hm, tényleg....
2022. júl. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
77%

Jó, most itt nem az a lényeg, hogy van-e kedvenc, meg létezik-e ez a jelenség, hanem az, hogy a szülő hogy kezeli a helyzetet, igyekszik-e titkolni, nem kimutatni.


Én azt gondolom, hogy ha már apuka is észrevette, hogy anyuka kivételez az egyik gyerekkel, az nagyon gáz.

2022. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!