Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni has ilyen állapot...

Szülés utáni has ilyen állapotban?

Figyelt kérdés

7 hete szültem. Nagy súlyú babát hoztam a világra. A hasam is óriási volt.

57 kg ig hiztam, a normál súlyom 45-6 kg.


A méhem rendben van, csak a hasammal van a gond.

Egyszerűen szörnyű ahogyan kinéz.

A striákkal nincs bajom, de a megnyúlt bőr, ahogyan lóg-kicsit barnás is a hasam.

A csík az még nem tűnt el, de látványosan halványodik.


Ti szülés után, milyen diétát csináltatok?

Vagy a hasleszorító segit a lógó bőrön? Vagy a jegelés?


Kerestem neten hasonló kérdéseket, de ezelőtti 5-6 hanem 10 éves kérdéseket találtam.

Szike szike, ezt szeretném elkerülni.


Nagyon dietazni nem is akarok, szoptatok és változatosan eszek, főleg leveseket.


Ötletek? Tanácsok?

Szép napot és köszönöm előre!



2022. júl. 13. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Adj időt magadnak. Ami 9 hónap alatt nyúlt ki, nem megy vissza 7 hét alatt. És bizony, ami lóg az nem a méhed és nem zsír, hanem kötőszövet, szóval nem lehet vele mit csinálni. Kb. mint a mellek, az is vagy lóg vagy nem, mindegy mennyit tornázol - bár ha kihúzod magad, akkor azért sokkal jobb az összehatás :) De magától is hidd el, még sokat fog javulni. A színe szinte biztos, hogy a régi lesz, de hogy mennyire marad lógós, hát az majd olyan fél-egy év múlva kiderül.

Ha viszont nem csak lóg, mint egy kötény, hanem úgy nézel ki, mint aki terhes/puffadt, akkor a hasizmod is szét lehet nyílva. Erre viszont célzott gyógytornát lehet és érdemes is csinálni, mert a klasszikus felülésektől akár sérv is kialakulhat.

2022. júl. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos ez nem fogyás kérdése.

A terhesség alatt kellett volna kollagént szedni és krémmel kenni, lehet az sem sokat ért volna, mert ez genetika. Nekem 4.5kg 9s gyerek és 30+ os hízás mellettsem lett kötényhasam, csak a 3.gyerek után.

2022. júl. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egyébként még a bőrödnek talán az ilyen kollagén meg hyaluronsav tartalmú étrend-kiegészítők és a sok krémezés és a sok folyadékfogyasztás tudnak nagyon picit segíteni. De elsősorban genetika.
2022. júl. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak idő kérdése. Én szülés után 6 hónappal vagyok, és most már majdnem olyan a hasam, mint terhesség előtt. Szinte lapos.

Nem diétáztam, mozogni nincs időm. Nem ettem sokat, csak amennyit korábban is.

2022. júl. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem! Akkor várok és hátha jobb lesz.

Mondta a nőgyógyász mikor voltam, hogy ki szedje a szálakat mert császáros voltam, hogy teljesen szétvan cse**ve a hasfalam. Na én abból mit értsek?

Hogy nem még lesz normális a hasam?

2022. júl. 13. 11:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt tőle kellett volna megkérdezni. Lehet a kollégáját kritizálta, hogy rondán varrt össze?
2022. júl. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!