Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bele tudál nézni a babád...

Bele tudál nézni a babád szemébe, lelkiismeretfurdalás nélkül?

Figyelt kérdés
Rokonom kislánya, 41. hétre, 2400g-mal született, intenzívre került, egy hetesen alig eszik, mert végigdohányozta a terhességet és még ki tudja mi baja lesz...
2010. szept. 22. 11:30
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudnék belenézni a babám szmébe.Én még a cigi szagától is rosszul vagyok. Most jön egy nagy DE:

A főbérlőnk heti 2napra hazajön minden héten(akkor is hazajött amikor még odabent volt Picur)s sokat beszélgettünk.Ő cigizett csak a környezetemben(azonban kb 3méterre tőlem az ablakban cigizett),s beszélgettünk a vizsgálatokról,meg ilyenekről. S nekem kellett a ciginek a szaga(kb 2-3 perc) mert különben nem tudtam kakilni a terhesség alatt. A cigi szaga mindig meghozta az ingert.


Én 175,párom 185 magas,bátyja is 2m felett van. Tehát magasak vagyunk. S a babánk 2600grammal és 50cm-rel született teljesen egészségesen. Ja és időre. S mondjuk nem hiszem hogy az a max 1óra cigifüst miatt lett ilyen picuri.

2010. szept. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
71%
Olyan szavakkal vagdalkózol, amiről valószínüleg nem tudsz semmit. Tudod pontosan az okát, hogy miért került oda? És miért lett kicsi a súlya? Bármilyen genetikai rendellenesség lehet az oka! Száz más dolog! Én nem dohányoztam 41. hétre született a fiam 2100 grammal, és nem akasztom fel magam. Ne ítélkezz csak ha pontosan tudod az okot! Pontozz le nyugodtan!
2010. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
83%

Én nem dohányzok és nem is akarom védeni a dohányos kismamákat, de!

nem kevés gyerek születik betegen, sok olyan is akik fölött értetlenül állnak, h mitől.Ha az anya dohányzott a terhesség alatt,akkor "hurrá", arra rá lehet fogni, h BIZTOS h azért.Na de mi van azokkal akik egészségesen élnek?nálunk most a kórházban rengeteg baba betegedett meg vagy úgy született, olyan is volt, aki meghalt és senki, még az orvosok sem tudják mitől, hisz valóban egészségesen élt az anyuka.Ellenben rengeteg dohányos nőnek született makkegészséges gyermeke.Most ne érts félre, nem azt mondom h az a jó aki cigizik, azt se kívánom nekik h legyen az övék is beteg, de tény, h ha valaki, akár egy felnőtt ember is megbetegszik és nem értik az okát, akkor hja épp dohányzik az illető, még ha nem is az okozta, de már van valami amire rá lehet fogni.anyám is rákban halt meg, közölte vele az orvos nem kellett volna annyit cigizni...életében egy szál cigaretta nem volt a kezében sem.

most lehet mondani h a cigitől lett baja, de ha az anyuka nem cigizett volna akkor is lehet ugyanígy születik és akkor kit okolnál?(mert én most ahogy bent fekszek nem egy ilyet látok, vagy még súlyosabbat nemdohányzó nőknél).szóval az a kérdésed, h "akkor vajon mitől mástól lehetne" eleve értelmetlen, hisz bármi mástól is lehet.

egyébként a dohányzás általában inkább koraszülést okoz.tényleg ne érts félre, nem védeni akarok senkit aki dohányzik de talán nem kéne élből megkövezni.

2010. szept. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
81%
S te bele tudsz nézni a rokonodék szemébe, hogy a hátuk mögött kibeszéled őket? Menj, segíts inkább nekik, arra nagyobb szükségük lenne most. Van egy mondás, ami ide nagyon igaz: Aki sárral dobálózik, maga is sáros lesz.
2010. szept. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen nők mindigis voltak és lesznek. Egyik kedves ismerősöm 9 gyereket vetetett el, miután megtartott eggyet. Közben végig dohányzott ivott, engem nézett le hogy a terhesség nem betegsé ugyanúgy élnem kell az életem. Közben ő néha elment partykra és drogozott is. Aztán amikor a császám után bevettem az algopyrynt rendesen lecseszett, hogy mit képzelek. Egészséges gyereket szült, azóta még 2-t elvetetett.
2010. szept. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
83%

Nem dohányzok és nem is dohányoztam terhesen sem. A babám 1 hetesen fogyásnak indult, 2890 g volt és nem evett. (40. hétre született)

Más baj volt...és van most is.

Egyébként elítélem a cigarettázó kismamákat és irigylem is egyben azokat, akik a cigi ellenére is egészséget gyermeket hoznak világra. Bár az enyémmel se lenne semmi gond...

2010. szept. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
76%

Aki terhesen is dohányzik mint a gyárkémény az egyértelműen a legalja...egyszerűen nem való anyának, ennyi.


Mindazonáltal én sem hiszem hogy tutira emiatt van, bármitől lehet-persze a cigi is benne van a pakliban.

2010. szept. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy megtudtam, hogy Babás vagyok, egyből letettem! (egy szál cigit szÍvtam el, mert anyukám épp cigizett és megcsapott az illata, nagyon "megkÍvántam", de atóta egy szálat se! - 12 hetes voltam... azóta is furdall a lelkiismeret...)

Nemrég bekerültünk a kórházba, és amit ott láttam... Tele volt rakva a kórház is és az udvar is "Dohányozni a kórház területén(beleértve az udvart is!!!) szigorúan tilos!!!" papÍrokkal, mégis 39-40 hetes "kismamák" úgy pöfékeltek mint egy gyárkémény! Régen mondták, hogy milyen undoritó dolog a cigi egy nő kezében(van ám benne valami)... Na de egy állapotos nő kezében... Hányingerkeltő látvány volt... Közbe az egyik nő épp mesélte, hogy egy évvel ezelőtt meghalt a 2 hetes gyermeke(valami komplikációk adódtak), de attól a cigi a kezében volt...

Szegény gyermekek... :(

2010. szept. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
82%
Na az ilyen "anyák"....tényleg a társadalom aljanépe! Úgy látszik, főleg annak akiről írtál 15.07-es, egy élet nem oszt, nem szoroz. Durva.
2010. szept. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 poci-maci ***** válasza:
82%

Én mielőtt megtudtam hogy terhes vagyok dohányoztam sajnos:(

Amint megtudtuk hogy baba van a pocakban onnatól kezdve 1 szálat nem szívtam el és ez mai napig így van azóta nem kell a cigi!

2010. szept. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!