Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Onzo lennek, mert nem akarok...

Onzo lennek, mert nem akarok megint szulni?

Figyelt kérdés

Van mar egy kozel 2 eves gyermekunk. Miutan megszultem beszeltuk parommal, hogy szeretnenk neki majd egy kistestvert. Azota eltelt majdnem 2 ev es egyre inkabb azon gondolkodom, hogy nem szeretnek megegyszer szulni. Parom ezen kiakadt, hogy "megigertem neki"... 26vagyok, nalam a szulesi hatar a 30. Igaz van addig meg 4 ev, lehet ez megvaltozik, de egyenlore ugy latom, hogy az ellenkezo iranyba huzok eleg eroteljesen

Voltatok ilyen helyzetben, ha igen valtozott a velemenyetek?


2022. aug. 1. 23:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon furcsa kettős mérce.

Én ha leendő apa lennék nem mondanám a nőmnek, hogy mit kezdjen a magzattal. Nem gondolnám, hogy az enyém. Főleg nem mondanám neki, hogy vetesse el. Rábíznám.


Csak az egyik szülő biztos minden gyereknél, mégpedig az anya. Tehát én nem dönthetek el ilyesmit. Nekem ez magától értetődik.


Ennek ellenére nekem nagyon rosszul esne, ha terveznénk gyereket a párommal, de a párom elvetetné terhesség alatt aheyett hogy már akkor védekezett volna, ami előtt megfogant volna.

2022. aug. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%
Mi van?:DD Az a gyerek ugyanúgy a férfié is. Ez nettó baromság, ahogy a felfogásod is.
2022. aug. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Hatalmas papucs férfi lehetsz, ha valóban az vagy, nem csak egy szuperanya.
2022. aug. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
97%
Tehát akkor megint finomodott a dolog. Valójában nem a gyerek ellen vagy, a házasságod szar és nem olyan, amilyennek elképzelted.
2022. aug. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Most nem akarok megegy gyereket.

A kerdesem arra iranyult, hogy ez onzoseg-e, ha valaki volt ilyen szituacioba ott valtozott-e valami.

2022. aug. 2. 01:56
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Fontos hogy a gyerek vállalása közös döntés legyen egy kapcsolatban. Ha nem tudtok megállapodni ebben az egy dologban lehet hogy ott hagy érte, de még fiatal vagy. Ha önző tett is lenne, vállald fel az önzőséget bátran, mert csak egyszer élünk. Tedd aztn amit te akarsz, és álj ki magadért. Nem szabad papucsnak lenni. Majd ha te is úgy döntöttél a kapcsolatodban, hogy kell még gyerek, akkor lesz csak közös a döntés. Az előtt nem közös a döntés, hanem egyoldalúan az övé.
2022. aug. 2. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
91%
Ne hagyd hogy egyoldalú legyen egy ilyen dolgot eldönteni.
2022. aug. 2. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Mivel szarik arra, hogy a meg lévővel is foglalkozzon, akkor nemes egyszerűséggel közölném vele, hogy szüljön magának és gondozza is a továbbiakban. Egyből befogja a száját. Nem más kizárólagos terhére gyártunk gyereket, hanem közös felelősségre. Ha ez nem megy, akkor nyitva az ajtó. Szedd már össze magad kérdező! Nem a csicskája vagy, hanem a társa. Ha meg nem tekint társnak, akkor az egész házasságot vele megette a fene.
2022. aug. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
91%

Amikor az ígéretet tetted, akkor még nem láttad, hogy mindent kizárólag rád fog tukmálni a gyerekkel kapcsolatban. Emlékeztesd erre. És mond meg neki azt is, hogy mivel láttad a hozzáállását a gyerekhez, így te már nem akarsz szülni.

Igen, valószínűleg mindent megígér majd, hogy szülj megint, de ezt nem árt fenntartással kezelni. Egy ideig lehet eljátssza majd a gondoskodó apát is, de az ilyenek nem tudnak tartósan változni. Ő egyszerűen ilyen. Gyereket gyártani oké neki, még eltartani is, de foglalkozni, nevelni ahhoz nincs kedve. Az kizárólag a nő dolga. Ő csak élvezi a tudatot, hogy legyártott két gyereket is.

2022. aug. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem hiába tartja a mondás, hogy a nő az első gyereket magának szüli, a másodikat a férfinek. Aki nem értene: a másodikat már nem szülöd meg ugyanannak a férfinek, ha az elsőnél kiderült, hogy nem az apák gyöngye. Legalábbis az a nő nem tesz ilyet, aki nem akar egynél több gyereket később egyedül nevelni. Szóval nem, nem önzőség.
2022. aug. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!