Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amióta van gyereketek boldogab...

Amióta van gyereketek boldogabb az életetek, vagy ugyanolyan?

Figyelt kérdés
Elég sok negatívat olvasok mostanában, főként itt hogy megbánták a gyerekvállalást. De azért körülöttem a legtöbb embernek minimum 2 gyereke van, ha pedig annyira rossz dolog lenne nem vállalnának be még egyet gondolom.
2022. aug. 2. 13:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Inkább azt mondanám, hogy más. Több örömforrás van, az tuti, de közben meg több nehézség is.
2022. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Más nekem is, de egy percig nem bántam meg. Sokkal nehezebb, de nekem olyan örömöt ad, amit eddig semmi más nem tudott. És nem ültem otthon a valagamon sose unatkozva, sok nagyon szeretett hobbimat kellett félrerakni a gyerek miatt, de így is imádom, és szeretnénk másodikat is, pont emiatt.

Azt viszont hozzáteszem, hogy az én fiam teljesen egészséges, okos kisfiú, és nagyon bújós, kifejezetten jól ki lehet jönni vele. Elhiszem, hogy valakinek, akinek beteg vagy nehezen kezelhető a gyereke, másképp éli meg és nem ítélkezem felettük. De a miénk szerencsére egy pozitív példa.

2022. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy az 1-es írja. Teljesen más, mint gyerek előtt. Nagyon sok a boldogság, az öröm, de az, hogy teljes mértékben felelős vagy egy másik ember életéért (akit ráadásul a legjobban szeretsz a világon), azért az nagyon nehéz is tud lenni
2022. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
59%

Minél idősebb, annál boldogtalanabb az életem. Nehéz gyerek volt, de

felnőttként borzalom -lop,csal,hazudik, iszik, szerintem kábítószerezik is időnként. Alig várom, hogy elkoltozzon.


Off Nyugodtan lehet hanyagolni a te nevelted ilyennek dumát, idejében kértünk hozzá szakértői segítséget: szimplán ilyen az egyéniség.

2022. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Nekünk sokkal nehezebb, viszont sokkal boldogabb lett. Igaz, mi tudatosan, jó anyagai körülmények közé vállaltuk őt. Imádok a kisfiammal lenni, de nem hazudok nekünk egy gyerek elég. Félek, hogy nem lenne ennyire boldog az életünk, nem lenne két gyerekre idők, energiám, még ha szívem szerint vállalnék is másodikat. Szerintem az első 1 év nagyon megborítja az embert és jó erről beszélni, nem csak a cuki baba illatról.
2022. aug. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. :)

Igazából mi 3-4 év múlva szerettünk volna babát, de most terhes lettem, és nagyon bepánikoltam. Rosszul is érzem magam miatta, mások ilyenkor boldogok, én meg teljes stresszben vagyok hogy most mi lesz velünk.

2022. aug. 2. 13:46
 7/20 anonim ***** válasza:
20%
Azóta nincs értemle az életemnek. Minden tervemnek és álmomnak lőttek
2022. aug. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
54%

A gyerekek egy olyan fajta boldogságot ad, amit nem is lehet megfogalmazni. Erre mondják, hogy az ember még az életénél is jobban szereti.


Én egyenként azt látom, hogy főleg ott szokták "megbánni" a gyereket, ahol anyagi problémák vannak, és a gyereket emiatt plusz nehézségnek élik meg plusz örómforrás helyett.

2022. aug. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
#4 Véletlenül sem merült fel benned, hogy te nagyban felelős vagy azért, hogy ilyen lett a gyereked, ugye?
2022. aug. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nekem tervezetten jött, mégis bepánikoltam, pedig volt már 2 felnőtt gyerek itthon.

Jött hogy kell ez nekünk megint(én rágtam az ember fülét érte).

Kellett, már 3 éves és ő a legelevenebb a 3 közül, kitölti az egész napom, egyedül a nyugodt sétáim hiányoznak.

2022. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!