Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amióta van gyereketek boldogab...

Amióta van gyereketek boldogabb az életetek, vagy ugyanolyan?

Figyelt kérdés
Elég sok negatívat olvasok mostanában, főként itt hogy megbánták a gyerekvállalást. De azért körülöttem a legtöbb embernek minimum 2 gyereke van, ha pedig annyira rossz dolog lenne nem vállalnának be még egyet gondolom.
2022. aug. 2. 13:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
48%

9!


De. A több tucat szakember veleménye viszont az volt, hogy nem rajtam múlt. 😘

2022. aug. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
#11 Igen, bizonyára így is volt. 🙃
2022. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
31%

12!


Nyilván ők ismerték a helyzetet, amit te ugye nem. 😘

2022. aug. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Az a lényeg, hogy te tudod, hogy semmit nem rontottál el, tökéletes szülő voltál, a gyereked született gyárilag velejéig rossznak, amit szakértők igazoltak. Ha téged ez a tudat megnyugtat, hajrá! 🙂
2022. aug. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem írtam ilyet, de ne zavarjon. Szakadjon le rólam és inkabb a saját eleteddel foglalkozz
2022. aug. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk voltak anyagi gondjaink, mégse bántam meg sose a gyereket. Előbb adtam volna el a kocsit, minthogy sajnáltam volna a gyerektől a Bexserót, meg egyéb hasonló dolgokat :D Ettől még biztosan vannak, akik emiatt bánják meg, de nekem fura, ha csak és kizárólag emiatt.

Szerintem inkább az bánja meg aki nem tudja elfogadni, hogy az élete sokkal nagyobb részét teszi ki a gyerek, mint előtte. (pl szabadidő, alvás, és akár az is hogy magára kevesebbet tud költeni.)


Én miután megtudtam, hogy terhes vagyok, pár napig eléggé pánikoltam, mert féltem a változástól, aztán a szülőszobán is előjött ez az érzés, de aztán alkalmazkodtunk az új helyzethez.

2022. aug. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
77%

Én is pánikoltam a pozitív tesztek láttán, pedig mindkétszer tervezetten lettem terhes. Szerintem igenis ijesztő a gondolat, hogy mennyire megváltozik az életed, és teljesen normális ezen pánikolni először. Ugyanakkor elnézve a lányom, meg most már kicsit jobban benne lenni a második várandósságomban, miután az első "sokk" leülepedett, hát őszintén sosem voltam még ilyen boldog :) Mondjuk ennyire fáradt sem, ezt elismerem :D De közben büszke és kiteljesedett és elégedett és tényleg, mindenek felett boldog. Boldogabb, mint gyerekek előtt, pedig nekem is volt rakás hobbim, munkám, céljaim, amikért küzdöttem, és ezeket átmenetileg azért félre kellett raknom most egy időre. De én ugye eleve azért szerettem volna gyereket, mert hiányzott az életemből, szóval nem meglepő, hogy végtelenül örülök neki(k) :)


Amikor negatívakat olvasol, akkor mindig gondolj arra, hogy az ember nem a pozitív dolgokról panaszkodik. Azokat max elmeséli a barátainak, de gyakorira pl nem fogja kiírni a nagy boldogságát. A gondokat, az aktuális problémáit, amiben megértésre, támogatásra, tanácsra van szüksége, azokat írja ki magából az ember, és ezért találkozhatsz ezekkel gyakrabban.

2022. aug. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
85%

Boldogabb, de nehezebb.

N 30

2022. aug. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
76%
#7 amig a gyk-n panaszkodsz tehetnél az àlmaidért. Évek óta itt panaszkodsz, hogy a gyereked miatt nincs értelme az életednek. Ez feltételezi, hogy nem 1 éves nonstop felügyeletet igénylő gyereked van. Akkor mi a bajod? Persze egyszeeűbb a saját sikertelenségedet arra a szerencsétlenre kenni.
2022. aug. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#9 az én testvérem is nagyjából ilyen, de én nem vagyok és ugyanúgy lettünk nevelve. Mindent megkaptunk, szeretetben nottunk fel, Anyum és Apum az életüket adták volna értünk és a testvéremnek ez sosem volt elég, mindig többet akart és egy borzalmas ember lett belőle, mert hajtotta előle a saját csokonyos természete és valóságos csalódás lett az egész familia számára
2022. aug. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!