Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi értelme van az önállósodott...

Mi értelme van az önállósodott beceneveknek?

Figyelt kérdés

Tehát például:


Gergő - Gergely

Benő - Benedek

Cili - Cecília


Miért adja valaki a gyerekének a becenév verziót ezekből a nevekből, amikor ha a teljes verziót adná, akkor ugyanúgy használhatná a becézést is, viszont így csak azt használhatja…


Tehát egy Gergelyt bármikor lehet Gergőnek szólítani, de egy Gergőt nem igazán lehet Gergelynek.

Ezért jobb, hogyha a Gergelyt anyakönyvezik neki és nem a Gergőt…


Ti mit gondoltok?



2022. aug. 4. 10:42
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Hatost megerősítem, a Hedvig nekem nem igazán tetszik, túl erőteljes hangzású, a Hédi viszont nagyon szép, és errefelé régóta nem használt név, ezért választottuk ezt.
2022. aug. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Köszi ismét a válaszokat!


Nekem még az is a bajom ezekkel a nevekkel, hogy nem nagyon van jelentésük.


Például maradva a Benős pédánál, mit jelent az? Mert a Benedek az áldottat jelent, a Benjámin meg azt jelenti hogy “a szerencse fia”. De egy olyan név ami becenév, az csak egy becenév.


Értem, hogy valakinek pl. tetszik a Hédi, a Hedvig meg nem, de attól még hogy esetleg a Hédit adja a gyerekének névnek, ami önállósodott becenév, annak még ugyanúgy a Hedvig az eredete.


Valahogy én úgy vagyok vele, hogyha nekem nagyon nem tetszik egy név, akkor annak a becézését sem fogom adni a gyerekemnek, még ha az külön tetszik is…

2022. aug. 4. 11:27
 13/32 anonim ***** válasza:
93%
Te úgy vagy, más meg máshogy van. Tessék elfogadni.
2022. aug. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

És ki mondta, hogy nem fogadom el?!


Totál off és kötekedés amit csinálsz.

2022. aug. 4. 11:31
 15/32 anonim ***** válasza:
87%
40 éves unokabátyám csak simán Gergő. Nekem a Gergely nem tetszik és fura is lenne ha az lenne a neve.
2022. aug. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
95%
Nekem sem tetszenek a becézett formájú nevek. De vkinek meg igen. Ízlések és pofonok. Ez olyan, hogy vkinek a régi, klasszikus nevek tetszenek, vkinek meg az újabb, modernebbek. Amúgy nem sok értelme van annak, ha egy névnek van jelentése, a legtöbben ezt nem is nézik név választáskor.
2022. aug. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
97%

Nem kötekszik szerintem a 13-mas.

Ez a legegyszerűbb magyarázat. Másnak tetszik így, szóval más szerint van értelme. Mások pedig annak az értelmét nem látják, hogy nevezzék nem tetsző néven a gyereket, csak mert szép a becézése (amit vagy használnak, vagy nem).

2022. aug. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
97%
Nem kötekedtem, de a nevek annyira szubjektívek, hogy mindenki azt csinál, amit akar. Az 62737282823483 Bence anyjának hiába mondod, hogy ejnye bejnye, nekik ez a név tetszett…
2022. aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
97%
Számomra inkább a -ka végződésűek hangzanak komolytalannak, mint pl. Panka, Manka, Dorka, vagy a túlbecézettek, mint pl. Ajnácska. De ha valakinek ezek tetszenek, hát az ő dolga. Az olyanok viszont, mint a Gergő, Hédi vagy Kata szerintem simán megállják a helyüket, egyáltalán nem komolytalanok. A név jelentése meg sok embert egyáltalán nem is érdekel.
2022. aug. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
91%
Őszintén kérdező, nem mindegy? Mindenki azt adja a gyerekének amit és ahogy akar, meg leginkább amit lehet. Gergely nekem speciel nem tetszik, viszont Gergőként már igen, Hedvig szintén nem, Hédiként, viszont sokkal kellemesebb a hangzása, de gondolom sokan vannak ezzel így fordítva is.
2022. aug. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!