Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi értelme van az önállósodott...

Mi értelme van az önállósodott beceneveknek?

Figyelt kérdés

Tehát például:


Gergő - Gergely

Benő - Benedek

Cili - Cecília


Miért adja valaki a gyerekének a becenév verziót ezekből a nevekből, amikor ha a teljes verziót adná, akkor ugyanúgy használhatná a becézést is, viszont így csak azt használhatja…


Tehát egy Gergelyt bármikor lehet Gergőnek szólítani, de egy Gergőt nem igazán lehet Gergelynek.

Ezért jobb, hogyha a Gergelyt anyakönyvezik neki és nem a Gergőt…


Ti mit gondoltok?



2022. aug. 4. 10:42
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%
Itt vagyok például én. Katának hívnak és örökké hálás leszek a szüleimnek, hogy nem Katalint adtak. Semmi hátrányom vagy félreértésem nem adódott még belőle. Tudom, hogy a többség úgy gondolja, hogy ez egy becenév, de nekem nem. Nekem ez a hivatalos nevem, a becenevem pedig a Katus a mai napig családon belül. :)
2022. aug. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 hosszúhajú ***** válasza:
azért mert úgy is becézni fogják. nem ismerek olyan gergelyt akit így is szólítanának, vagy olyat akit úgy szólítanának hogy cecília. még hivatalosat sem, müller cecília is cili néni lett. pláne a mai világba mindent egyszerűsítünk. őszintén, pár tekervényes hosszú névre rá is fér az egyszerűsítés. ha sorra veszed az ismerőseidet, szerintem nehéz olyat találni ahol pl egy 4 szótagosat ki is mondanak.
2022. szept. 17. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!