Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi értelme van az önállósodott...

Mi értelme van az önállósodott beceneveknek?

Figyelt kérdés

Tehát például:


Gergő - Gergely

Benő - Benedek

Cili - Cecília


Miért adja valaki a gyerekének a becenév verziót ezekből a nevekből, amikor ha a teljes verziót adná, akkor ugyanúgy használhatná a becézést is, viszont így csak azt használhatja…


Tehát egy Gergelyt bármikor lehet Gergőnek szólítani, de egy Gergőt nem igazán lehet Gergelynek.

Ezért jobb, hogyha a Gergelyt anyakönyvezik neki és nem a Gergőt…


Ti mit gondoltok?



2022. aug. 4. 10:42
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
86%
A Katáról eszembe jutott most a Katinka név , amit egyátalán nem tudok komolyan venni.
2022. aug. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
27%

Egy szavazat a kérdező mellet, én sem adnék a gyerekemnek becenevet. Amúgy is inkább a klasszikus neveket kedvelem, talán azért, mert nekem nem az van, és állandó probléma, hogy nem értik meg, elírják, betűzni kell, azt sem értik.


Ráadásul rengeteg gyönyörű klasszikus név most kiment a divatból, és ismét nagyon ritka, szóval nem az van, hogyha a gyerekedre rászólsz a játszótéren, akkor három másik is felkapja a fejét.

2022. aug. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
90%
A Katinka, Katica nekem is komolytalan, de a Kata nem.
2022. aug. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
82%

"nekem nagyon nem tetszik egy név, akkor annak a becézését sem fogom adni a gyerekemnek, még ha az külön tetszik is…"

Akkor például Kinga sem lesz a gyermeked, ugye? Hisz az a Kunigunda becézéséből önállódosott. És sok ehhez hasonló név van még, amiről ma már esetleg nem is tudjuk, hogy eredetileg valami teljesen másnak az alakváltozata volt.

2022. aug. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
58%
Ízlések és pofonok..Van ami már nekem is túlzás.. De miért baj, hogy van ilyen is és van akinek tetszik? Nekem is tetszik a Kata, a Hédi, a Gréti. A Katalint , Hedviget és Grétàt viszont nem adnám a gyereknek. Nem értem ezt nyakatekert érvelésed, hogy de akkor is abból származik. Kit érdekel? Nem a származása nem tetszik, hanem a hangzàsa. Dolgozd fel.
2022. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
91%

Igen, ez valószínűleg a hangzás miatt van, hogy van akinek nem tetszik a teljes változat, az adja a becézett formáját. Amúgy szerintem sincs vele semmi baj, mindenki olyan nevet, ad ami tetszik neki.

Nekem az olyan becézett nevek tetszenek, amik nem végződnek i-re. Pl. Melinda - Linda, Dorottya - Dóra, Eleonóra - Nóra, Katalin - Kata, Friderika - Frida stb. Ezek teljen vállaható komoly nevek.

Viszont nekem a nagyon becézett nevek nem tetszenek teljes névként anyakönyveztetve pl. Gréti, Brigi, Bogi, Sári stb. amik i-re, vagy ka-ra végződnek, pl. Dorka.

2022. aug. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem az is rossz ezekkel az önállósodott nevekkel, hogy akinek a hosszú változat a neve azt a becezes miatt eltévesztik.


Pl én szívesen adnám az Anna nevét és szólítanám Panninak a lányom,de biztos vagyok benne hogy egy csomó kellemetlen szituációt okozna, hogy leírják Panninak, mert nem tudják hogy neki az eredeti neve Anna.


Pl egyik ismerősöm Katalin, de Katának szólítják, a városi tévében kiírták a nevét úgy, hogy XY Kata. Kellemetlen na.


Ha nem lennének sima Katák és sima Pannik, akkor ezeket a kellemetlen helyzeteket elkerülhetnék a Katalinok és az Annák.

(és a probléma fordítva is létezik)

2022. aug. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
89%
27# Hát ez azért nem akkora probléma szerintem..
2022. aug. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
88%
Én ismerek olyan Verát, akinek a szüleinek nagyon tetszett a Veronika név, de a vezetéknevük hosszú volt, ezért nem akartak még egy hosszú keresztnevet hozzá. Ez is egy szempont.
2022. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem egyedieskedés.Meg, nem érdekli őket a teljes alak; egyszer hallottak egy jó hangzású becenevet; nem érdekli őket; hogy mi a teljes alak;nem is foglalkoznak vele.


Amúgy számomra pl a Hédi név konkrétan Hédiként anyakönyveztetve -habár kicsit becenévszerű tényleg - tökre rendben van; mert a Hedvig nekem olyan, mint a Ludvig, szóval számomra kifejezetten férfias sajnos a Hedvig. Egyszer mikor rájöttünk tesómmal, hogy a Hedvig női név; akkor így rácsodálkoztunk; hogy ,,akkor a Harry baglya lány?" És akkor mondta tesóm,hogy ,,Ezekszerint..." ő is így rácsodálkozva. :):)

:):)

Mert volt valami interjú egy Hedviggel, vagy nem tudom; és akkor jöttünk rá...:)

Mármint, szóval én pl a Hedviget egyértelműen fiúnévnek hittem sokáig; az benne a sajnos, hogy lánynév létére sajna nem annyira lányos,nem annyira kis finom,nőies, hanem ilyen nagyon kemény név, amin nem is látszik elsőre, hogy amúgy ezt lányoknak szokták adni. Tehát,hogyha már eleve lányoknak szánták ; akkor kitalálhatták volna lágyabbra; vagy kitalálhatta volna lágyabbra a kitalálója. A Ludvig név meg cool, meg önmagában a Hédi is klassz pl. :):) :):):) A Hédi-név kapcsán; tényleg kicsit becenév-hatású; de ott elfogadó vagyok. :):) :):) Amúgy pl van Heidi, német alakváltozat talán, ott cool az is, hogy teljes alak: Adelheid, és becézett Heidi. :):)


Abba meg, hogy pl valaki Gergely helyett Gergőt ad, abba már beletörődtem; végülis, a Gergő is jól hangzik; meg még pl Katánál se annyira feltűnő, hogy becenév volt eredetileg; szóval ezek tényleg jók így is, simán megállják a helyüket; de azért jobban bírnám, ha Gergely és Katalin lennének; de azért így is király. :):):):):) Még így is szép a nevük; és nem annyira feltűnő; hogy becézésből önállósult. Viszont a Katinka, Katica, azok már pl tényleg túlzás; azok előtt a névválasztások előtt értetlenül állok; de valamilyen szinten már azokba is beletörődtem. :):) Amúgy pl ismerek olyat, többet is, hogy amúgy a teljes alakja a keresztnévnek nem adott túl jó összhangot,összecsengést a vezetéknévvel együtt;és akkor szerintem; arra tippelnék,hogy azért lett akkor a becézett alak; mert becézetlenül túl snassznak találták; úgy meg becézetten jobb lett a dallama a névnek. De mondjuk nem érdekelt volna; én akkoris a teljes alakot adtam volna. :):) Vagy pl most arra gondolok, hogy pl lehet,hogy az egyik ismerősünk csak hallotta valahol; hogy Kata, és lehet, hogy nem is tudta, hogy van teljesebb alak is; amikor nevet választott a gyerekének. :):) Lehet, hogy azt gondolta, hogy ez így teljes,és nincs tovább; de így is jó. :):):) Szóval nem nézett utána,nem is feltételezte volna; hogy ez nem a teljes alak. :):):):) De szóval ígyis nagyon jó neve lett. :):)

2022. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!