Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vannak engedélyezve...

Miért vannak engedélyezve ilyen nevek?

Figyelt kérdés

pl.Banánvirág vagy Ajándék, Fehérke, Bársonyka, Kandida, Délibáb, Füzér, Füzike, Fürtike, Üdvöske?

Ezeket bárhogy is nézem, sosem tudnám önálló névnek néni és ha meghallom hogy Ajándék akkor csak a tárgyi ajándékra gondolnék, nem tudnám ember névnek tekinteni és furán hatna...vagy Délibábnál is csak a délibáb jelenséget de hogy rendes keresztnév legyen? Hogy jött ez ötletnek és miért lett engedélyezve?

Lehet, hogy pár év múlva ezek is olyan tucatnevek, vagy még ha csak megszokottak is lesznek mint a Hajnalka, Boglárka de ezek mégis jobbak a fentebbeknél.

Banánvirágnak van egy csomó verziója is mint Tűzvirág, Búzavirág...létezik olyan ember aki ténylegesen adná ezeket mint keresztnév? pl.Nagy Banánvirág vagy Kovács Délibáb? Mert máshogy nem tudom ezeket elkézeplni és amikor nézem a névlistát is csak nevetek magamban elképedve hogy manapság már minden ami eszedbe jut lehet anyakönyvezetetni? Pl.Cinderella is engedve van meg Hófehérke...néhány mintha csak viccnek lenne benne vagy mi alapján vannak kitalálva egyes nevek? Tényleg nem értem, valaki érti esetleg? :D

Fiú neveknél is biztos vannak ilyesmi nevek, de most a női neveket bújtam.



2022. aug. 6. 02:31
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%
Orália tényleg van, de Leokádia nincs. Most néztem meg.
2022. aug. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%
Az Orália eredetiben Aurelie, Oralie, csupán a magyarosított kiejtés miatt sikerült ilyen jól....
2022. aug. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
36%
#32, nem kifogás :). Magyarok engedélyezték. Akkor felesleges a bizottság.
2022. aug. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%

A jácint azért férfinév, mert az szintén mitológiai eredetû.  Hyacinthus, egy férfi karakter a mitológiában, akinek halála után a kiömlött vérébôl lett a jácint virág. Ugyanígy a Narcissus szintén férfi karakter a mitológiában, aki hiúságában szerelmes lett a saját tükörképébe, majd virággá vált. Narcisszusz alakban anyakönyvezhetô férfinév. A Nárcisz késôbb került a listára, mint a Narcisszusz nôi párja.


És mielôtt megkérdezi valaki, az Ariel azért férfinévként adható, mert jóval a Disney féle kis hableány elôtt Shakespeare: A vihar címû mûvében férfi (vagy legalábbis hímnemû) szereplô neve.

2022. aug. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

33!


Nem ujkeletu engedely, ma már hidd el, hiába kerelmeznék. Amúgy meg olyan mindegy , mi van a listán, ezeket nem szokták manapság adni.

2022. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
34, kösz az infót, ezt nem tudtam eddig. Viszont akkor Hjacintusz kellene legyen az anyakönyvezhető forma, esetleg Jácint női párral, nem?
2022. aug. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%

31# igazad van, akkor ezek szerint kivették a Leokádiát. Ez az eredete: [link]


32# Teljesen egyetértek a 33-assal, ilyen, a magyarban kifejezetten obszcén értelmű nevet nem lenne szabad értelmes embernek engedélyezni, régen sem értem, miért tették. Az Aurelie-nek megvan a megfelelő magyar párja: Aurélia.

2022. aug. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
76%

37!


Anno, amikor Orália irasmoddal engedélyezték a nevet, pár kivételtől eltekintve kb senki nem beszélt latinul, márpedig az oral, orális szavak latinok. Eselyesen senki nem adja a gyerekének ezt a nevet, csupán nem került még sor a listáról való kivételére.

2022. aug. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%
38# Azért kíváncsi lennék, hány évente fésülik át a listát és veszik le a netán vállalhatatlan neveket.
2022. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hallottam, hogy addig nem vesznek le nevet a listáról, míg van élô ember aki viseli azt a nevet. Hogy ne legyen az, hogy valaki viselt nevét hirtelen listán kívülivé nyilvánítják azzal, hogy “vállalhatatlan". Belegondolva tényleg megalázó lenne, pl. ha kitörölnék a Bélát, merthogy a bél miatt negatív. Bartók Béla és több más elismert Béla meg forogna a sírjában.


Nem tudom amúgy, tényleg így mûködik-e.

2022. aug. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!