Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tegyem könnyebbé a...

Hogy tegyem könnyebbé a helyzetünket?

Figyelt kérdés
Én 33 éves vgyok, 3 gyerekem van, már sulis mind. Folyamatos anyagi problémaink vannak, apuka dolgozik, de hitel miatt vonják a felét, tehát így kap kb 90 ezret, plusz a cspótlék a bevételünk. Nekem az egeszsegem nem engedi hogy dolgozzak (rák) leszázalékolni nem akarnak. Nagyon nehéz, van hogy napokig nem eszünk, csak a gyerekeknek lergyen. Családsegítő segít amiben tud, az önkormányzat nem... Igazábol csak megszerettem volna könnyebbülni, ezert írtam le.kösznönöm
2022. aug. 6. 19:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
38%
Miért gondoltátok, hogy jó ötlet 3 gyereket csinálni így?
2022. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, hogy nem százalékolnak le. Engem ennél kisebb bajjal is leszázalékoltak volna.
2022. aug. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
13%
De 3 gyerekkel adómentes a párod.
2022. aug. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

13!


A minimálbér 200e bruttó. Annak a fele 100e. Adómentes

2022. aug. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

13,14-es. Azért nem érvényesítik havonta a gyermekek után járó adókedvezményt, mert tele vannak letiltásokkal, és a végrehajtó vonja apuka fizetésének a felét. Ezért kap csak 90 ezret. Ha havonta igénybe vennék az adókedvezményt, akkor ugye több lenne a nettó fizu, tehát több lenne a levonás is...

Csak azt nem tudom, hogy miért kell hagyni, hogy idáig fajuljanak a dolgok :(

2022. aug. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
65%
Mekkorák a gyerekek?
2022. aug. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Azért,csináltunk' 3 gyereket, mert nem láttunk sajnoa bele a jövőbe. Ha tudnèk dolgozni semmi gond nem lenne. De ugye sajnos nem tudhattuk hogy az egeszsegem tropàra megy. Igy a páromnak olyan munkát kell vàllalni, ami mellett tud nekem segíteni itthon.


Köszönöm a válaszokat, minden jót nektek.

2022. aug. 7. 10:05
 18/26 anonim ***** válasza:
58%
Semmi gond nem lenne? Gyakorlatilag mélyszegénységben vagytok. Eladósodva
2022. aug. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, szinte semmi, de én a gyerekek mellett online kérdőívezést nyomtam. Betegen, kevés időt is belefektetve azért össze lehet hozni havonta 5-10ezer forintot, ha pedig mindennap kitöltesz minden kérdőívet több oldalon, akkor összejöhet több is (nekem volt 25k is, ha sok kérdőívet kaptam). Én szabadidőmben most is csinálom, így egy darab 5k-s ételutalványt szerzek általában havonta. Tudom, hogy az infláció mellett nem sok, de ha éheztek, minden forint számít. Kitartást a betegséged legyőzéséhez!
2022. aug. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
83%

Több hitel is lehet ott.

A jövedelem 33 százaléka vonható, illetve több tartozas esetén az 50 százaléka.

Aki nem hiszi, annak tudok jogszabályt mutatni.

Apuka valószínűleg sose keresett jól, nem volt jól fizeti állása, mégis jó ötletnek tűnt 3 gyereket vállalni meg több kölcsönt is felvenni.


Az ilyenek sírják tele a Facebook csoportokat, mert annyira azért sose betegek…


Bocs, ha valakinek durva a véleményem.

2022. aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!