Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tegyem könnyebbé a...

Hogy tegyem könnyebbé a helyzetünket?

Figyelt kérdés
Én 33 éves vgyok, 3 gyerekem van, már sulis mind. Folyamatos anyagi problémaink vannak, apuka dolgozik, de hitel miatt vonják a felét, tehát így kap kb 90 ezret, plusz a cspótlék a bevételünk. Nekem az egeszsegem nem engedi hogy dolgozzak (rák) leszázalékolni nem akarnak. Nagyon nehéz, van hogy napokig nem eszünk, csak a gyerekeknek lergyen. Családsegítő segít amiben tud, az önkormányzat nem... Igazábol csak megszerettem volna könnyebbülni, ezert írtam le.kösznönöm
2022. aug. 6. 19:27
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
47%

Jah, a másik. Azt írja, hogy ő neki semmi jövedelme nincs. Táppénz se?

Sose dolgozott? Vagy annyira régen? De akkor meg már azóta rákos? Folyamatosan? És nem százalékolják le?? Aha, oké.

2022. aug. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Off


Tappenz max egy évig jár.

2022. aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Vht. 65. § (1) A munkaviszony alapján kapott munkabérből (a továbbiakban: munkavállalói munkabér) legfeljebb 33%-ot lehet levonni.

(3) Több letiltás esetén a levonás a munkavállalói munkabérnek legfeljebb 50%-áig terjedhet.

2022. aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Több hitele van. 3 éve vagyok beteg, azóta vagyunk lecsúszva. Szóval nem, nem lennènk mèlyszegènysègben ha tudnèk dolgozni.


Köszönöm a válaszokat. Minden jót nektek.

2022. aug. 7. 16:14
 25/26 anonim ***** válasza:
23%
Ha ennyire nagy a baj, akkor el kell gondolkodni azon, hogy a gyerekeket ideiglenesen állami gondozásba adjátok, amíg összeszeditek magatokat. Az is kész csoda, hogy 5-en 90ezerből eddig nem haltatok éhen, de most az iszonyatosan növekvő élelmiszerárak mellett csak egyre rosszabb lesz.
2022. aug. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
68%
Minden létező segítséget mozgósítani kell (védőnő, családsegítő, egyház, ingyen elvihető cuccok csoportja). Sajnos akkor kellett volna gondolnotok tartalék képzésére, amikor még te is tudtál dolgozni, pont az ilyen élethelyzetre. Ha van kocsitok, azonnal el kell adni, mert rengeteg pénzt visz, még akkor is, ha csak a garázsban áll. A szociális szerveknél meg verni az asztalt a támogatásokért.
2022. aug. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!