Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha kisállatot, rágcsálót...

Ha kisállatot, rágcsálót szeretne a gyermeked, mire mondanál igent?

Figyelt kérdés
Illetve milyen állatot tartotok otthon, ha már a döntésen túl vagytok 🙂
2022. aug. 16. 17:56
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Jelenleg semmit.


Később bármit, ha tisztán tartja.



Jelenleg esély nincs rá, hogy ne az én felelősségem legyen, emiatt csak egy macskánk van.

Kutya is emiatt fel sem merül ( jelenleg a kerítésen el tudna szökni, de ha nem így volna sem lenne..)


Nekem pont elég 2 kicsi gyerek a férjem, a macska és a kert gondozása is.

2022. aug. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
52%

Csak akkor tarthatna bármilyen kisállatot, ha utánanézett a helyes tartásnak, etetésnek, felszerelésnek, oltásoknak, költségeknek, megfelelő orvosi elérhetőségének, van javaslata hogy egy nyaralás alatt mi legyen vele. Ezekből ki is kérdezném, és csak akkor lehet bármi ha teljesen elszánt és elkötelezett az állat jóléte iránt.

Plussz beszélgetnénk róla (ha már nagyobb) hogy a költségbe tervez-e beszállni, hogy gondolja a foglalkozást az állattal. Ha minden oké és megfizethető a tartása, semmi akadálya, jöhet kb. bármilyen kisállat. Kivéve kutya, macska, ezeket biztos hogy nem engedem be a lakásba. Kint lehetnének, de a kutya tartása, tanítása nem gyereknek való, a macska meg ugye kimenne a kerítésen, így sajnos nem lenne hosszú életű.

Törpenyulaim vannak 10+ éve, sokszor vigyázok más nyuszikra is ideiglenesen. A lányom "feladata" 1 éves kora óta reggel-este etetni őket, persze felügyelettel, most 3 éves, nagyon óvatosan és gondosan bánik velük.

2022. aug. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
A baba még úton, de három szobacicánk van. Kétszobás a lakás, szóval sok más állat már nem igazán férne el. Esetleg ha a gyerek akkora, hogy többé-kevésbé felelősséget tudjon vállalni érte, a szobájában tarthatna teknőst. Azok mindig tetszettek nekem. De a cicák miatt mindenféle kisállat nagy odafigyelést igényelne.
2022. aug. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Két tengerimalacot és egy dzsungáriai törpehörcsögöt engedtem. A hörcsög büdös volt (maga az állat, nem a helye) nem nagyon lehetett vele foglalkozni, mármint nem egy kötődő állat nem szereti a simogatást, nem bírtam a rovarokat, amiket adni kellett neki, nappal aludt, éjjel tekertem a kerekét, rossz döntés volt. A tengerimalacokat én is szeretem, cukik, az egyik nemrég pusztult el, a másik már elég idős, hét éves, ha ő elpusztult, nem lesz több állat, szép volt jó volt, de elég volt, azért macerás meg költséges a gondozásuk, engem főleg a kihulló forgács meg széna zavar, sokat kell takarítani. És azért elég sok időre elkötelez.
2022. aug. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
*tekerte
2022. aug. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Hiába szeretne, nem lesz.

Van 2 kutya.

De igazából esetleg vadászgörény, tengerimalac, nyúl ami talán szóba jöhet.

2022. aug. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedném, egyrészt van egy öreg macskánk, aki már semmilyen más állatot nem tűr meg maga körül, másrészt az én felelősségem lenne. Vannak szorgalmasabb gyerekek, akik takarítanak utánuk meg etetik, de a többség erre nem képes, az meg nem reális, hogy egy kisgyerek vagy kiskamasz fizesse a magas orvosi költségeket, innentől meg szintén az én felelősségem lenne. Majd ha elköltözik, azt tart, amit akar.
2022. aug. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Jelenleg 2 macskánk és egy kutyánk van, de tartottunk nyulat, galambot, baromfit, 2 féle kacsát, és kecskéket.

Gyerekkoromban nekem különböző hörcsögeim voltak, volt nyulam, vadászgörényem, macskám kutyám. Nagyon szerettem volna egy patkányt, de azt valahogy nem engedték.

3 gyerekem van, a legidősebb 7,5. Ha most kitalálná, hogy szeretne egy rágcsálót biztosan nemet mondanék, mert jelenleg még nem tudna kitartóan vigyázni rá.

2022. aug. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

26#



Tapasztalatból írom a görény büdös, mindnehova oda keni a pézsma szagát, és nem jó egymagában tartani, csak párban.

Olyan mint egy kisgyerek, rengeteget kell foglalkozni vele.

2022. aug. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
50%
Az állattartást luxusnak érzem. Nézz utána, hogy mennyibe kerül a hím tengerimalacot allatorvoshoz vinni állandóan.
2022. aug. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!