Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan miért csinálják azt,...

Sokan miért csinálják azt, hogy megbüntetik a gyereket vagy visszavonják azt, amit megígértek neki amiatt , hogy megtudják, hogy sírt, mert semmi ellenére nem tudott elvonatkoztatni attól, amit nem lehet neki csinálni, de szeretné csinálni?

Figyelt kérdés
Sok ilyent hallottam, de ezzel a módszerrel nem értek egyet, mert nem jó visszatartani a sírást.

2022. aug. 17. 17:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Hogy mi?
2022. aug. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Összegezve sírtál és bömböltél, hogy valamit megvegyenek neked, de nem tették...

Elárulod, hány éves vagy?

2022. aug. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Borzalmas szülői magatartás. Az ilyennek minek gyerek? Tipikusan az a fajta, amelyik nem gondolkodik, csak osztódik, mint egy baktérium.
2022. aug. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Mi van?
2022. aug. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

Na most mi is a kérdés?

Hisztizik valamint n a gyerek, erre a stülő reakciója a büntetés, vagy az h a beígert programot/tárgyat nem kapja meg?


Pl: ha a 4 évesem nekiállna hisztizni a boltban h" ez a játék kell" és többszöri felszólításra sem hagyja abba, nyilván nem veszem meg a játékot, de az előre megbeszélt (mindig 1 dolgot választhat értelmes keretek között pl dörmi, keksz ilyesmi) dolgot sem veszem meg.

Ettől én még nem gondolom magamról h "csak osztódtam" csupán nevelem a fyereket hogy ne legyen követelőző

2022. aug. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
67%

Mit akarsz?

Vagyis madzsarul az akarod mondani:

PL megígérték hogy elviszik balatonra,nem teszik mert drága,full mai árak mellett lehetlen, plusz szülőknek vannak kiadásaik,de előző nap még leveri a hiszti és ezért nyakon verik mert hogyan képzeli hogy rombol meg minden?

Vagyis nem a gyerek a hibás hogy el van kapatva,de ugyan akkor ne lepődjön meg ha kicsit megfegyelmezik.

2022. aug. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

5,6 Nem a hisztire gondoltam, hanem például erre.:


"Ha megtudom a nagymamától, hogy sírtál, amiért nem megyünk most a játszótérre, akkor holnap nem viszlek el kirándulni."


6

2022. aug. 17. 19:56
 8/24 anonim ***** válasza:
80%

7

Ez még szürke zóna,mert miért sírt?

Nyilván sírás miatt nem kélne kiszúrni a gyerekkel mert mondjuk vannak olyan idős emberek akik már agyukra ment a életkorúk...

2022. aug. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%
És miért sírt a nagymamánál? Hiányzott az anyja? Szerintem alapvetően azért büntetni, mert sír (nem pedig hisztériázik vmiért a boltban), nem szabadna büntetni, mert sírni normális dolog. Ezzel az rögzülne benne, hogy nem szabad kimutatnia, ha valami miatt szomorú, azt érezné, hogy akkor jó a szülei szemében, ha képes elfojtani az érzéseit.
2022. aug. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
27%

7

Amúgy ezt nem értem,ha sír,akkor nem megkérdezni kéne mi a baj?

Elképzelem:

Anyuka elviszi mamához 6 éves unokáját mert mennek egyik ismerősük (apukának a barátja) meghalt,és a gyerek oda szállásolják 3 napra..

Na,és mivel azon a napon 4-re érkezik,és mivel nem evett,ezért kérdés nélkül hűtőbe nyúl,mivel kiskorú ezért nem tudja hogy bunkóság,de mivel éhes és na,a mama az olyan mint anya 2.0 miért is ne?

Na,ekkor a hülye mama felugrik,és futókat leszégyenitő módra a hűtő elé áll,és kb mint a hülye úgy védi a hűtőt,és egyszerűen úgy pofán vágja hogy fal adja a másikat..

És a gyerek ezért nyilván sírva fakadt,nyilván szegény 6 éves gyereknek annyi volt a bűne hogy enni akart,és tényleg nem is emelte föl a hangját se semmi...

És drága anyuka meghallva üvoltözik a kölyökkel hogy "TE NORMÁLIS VAGY?ÉHES VOLTÁL?$@#_ KÖLYÖK,MOST NEM VISZÜNK EL SEHOVA!!"

2022. aug. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!