Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan miért csinálják azt,...

Sokan miért csinálják azt, hogy megbüntetik a gyereket vagy visszavonják azt, amit megígértek neki amiatt , hogy megtudják, hogy sírt, mert semmi ellenére nem tudott elvonatkoztatni attól, amit nem lehet neki csinálni, de szeretné csinálni?

Figyelt kérdés
Sok ilyent hallottam, de ezzel a módszerrel nem értek egyet, mert nem jó visszatartani a sírást.

2022. aug. 17. 17:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
77%

Amit írtál, az hiszti!

Nem mennek a játszóra, emiatt sírna a mamánál.

Gondolom valami oka van annak h nem mennek a játszóra amit elmond a gyereknek.

mivel na nem tudtak játszóra menni, ezért holnap "engesztelés képp" kirándulni viszi. De csak akkor ha most nem picsog a játszótér miatt

Ez telhesen korrekt

2022. aug. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
11 Én nem a hisztérikus sírásra gondoltam, hanem arra, amikor elsírja magát azért, mert nem lehet valami úgy, ahogy szeretné.
2022. aug. 18. 15:37
 13/24 anonim ***** válasza:
84%

Ha azért sír mert nem úgy történik valami ahogy azt ő akarja, az hiszti.


Az igazi sírás mikor fáj valami, nagyon megijed hiányzik a halott nagymamája stb.

Érted a különbséget?


Az h nem mehet a játszóra és ezen picsog még órák múlva is csak hiszti

2022. aug. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
13 én az emiatti elpityeredésre gondoltam, hogy emiatt miért vonják vissza büntetésül a szülők az ígéretüket? Amúgy értem.
2022. aug. 18. 17:03
 15/24 anonim ***** válasza:
95%

Miért mit kéne csinálnia a szülőnek?

Hagyja rá h hisztizzen órákkal később is azon h nem úgy van ahogy ő akarja?!

Nyilván valamit ki kell találni ami nyomatékosítja a gyerekben h a hiszti nem csak haszontalan, de következménye is van.


Ha én azt mondom a lányomnak h ma nem megyünk fagyizni, mert dolgom van. Addig még elintézem ő a mamánál lesz. De holnap elviszem strandra.

Erre a gyerek még a nagyinál rákezd megint (mert ugye gondolja ha van közönség hátha bejön) biztos h én is lőném a strandot.

2022. aug. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
De nem jó, ha magában tartja a sírást ha valami nagyon bántja.
2022. aug. 18. 20:38
 17/24 anonim ***** válasza:
95%

Hát ez nem a nagyon bántja kategória. A nagyon bántja az az ha pl igazságtalanul rossz jegyet kapott az iskolában.

Ez szimpla hiszti és én sem hagynám.

2022. aug. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az a szabály, hogy ha valamit anya vagy apa megígér akkor azt nem lehet büntiből visszavonni. Vannak dolgok amiket nem ígérünk meg csak mondjuk, hogy ezt meg azt fogunk csinálni. Na azokat vonjuk vissza ha valami rosszat csinál. Például ha hisztizik, de előtte szólunk neki, hogyha nem fejezi be, akkor nem megyünk fagyizni.
2023. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
De sosem jó az, hogyha a gyermek magába fojtja a sírást.
2023. szept. 1. 17:50
 20/24 anonim ***** válasza:

Akkor még tapsolj is az előadása után!


Produkálja csak magát a sírással. Nehogy megtanulja kezelni az érzéseit!

Majd ha a főnöke leszúrja ő valamiért és ő sírva fakad másnap is ezen mikor meglátja (mert hát azt tanulta hogy engedjen bátran teret ennek) az teljesen jó lesz

2023. szept. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!