Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem ez a természetes?...

Miért nem ez a természetes? Miért nem adnak többen régi magyar nevet a gyereküknek?

Figyelt kérdés

Más országokban adnak bárkinek is Csengét vagy mondjuk Bíbort? Akkor Magyarországon miért adják a nem magyar eredetűeket?


Meg kellene becsülni saját, különleges és gyönyörű szép neveinket. És az lenne a jó és természetes, ha nálunk ezek a régi magyar nevek lennének a tömeg nevek.



2022. aug. 24. 15:55
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
94%
Nem mindenkinek tetszik, és nem is mindenkinél működik. Nekem például német eredetű vezetéknevem van, ahhoz nem is passzolna.
2022. aug. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
84%

Igen, egyetértek az előbbi válaszolókkal, hogy valóban nagyon kevés igazi magyar név van, aminek szép hangzása van: [link]

Nem szeretem én se a tipikus magyar nyelvben idiótán hangzó külföldi neveket (Pl. Kendra, Rubina), de azért a legtöbb nem ördögtől való és most is a lakosság nagy része független a korosztályától nem visel igazi magyar nevet. Emellett sok helyen szempont az is, hogy nemzetközileg is érthető név legyen, ha esetleg a gyerek külföldön szeretne élni nem hátrány, ha kitudják mondani nevét. Én pl. a lányomnak a Stefánia nevet adnám.


27/N

2022. aug. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
57%
Azért nem adnak külfödön magyar nevet, mert Magyarország egy 10 millió fős lakosságú kis pocsolya.
2022. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
82%

Miért lenne valami egyből jó, pusztán azért, mert magyar? Valami valami attól jó, hogy régi? Szerintem ezek önmagukban, de együtt sem számítanak direkt értéknek.


Remélem a párnát vánkosnak hívod, lócán ülsz szék helyett és jurtában élsz egyébként, meg hasonlók, ha már ennyire kötődsz a régi magyar dolgokhoz. Ilyenek sincsenek máshol.


Nevet hangzás alapján választunk, és bizony a mi nyelvünk.. mit is mondtak? Ördög beszéd, vagy kutyaugatás, ahogy hangzik, ha nem érted, a magyarnak kifejezetten durva hangzása van. Egy két kellemes hangzású szó befigyel, de a legtöbb. Az én gyerekem nevét hangzás, rövidség alapján választottam, és az eredete csak kb a 4. szempont volt a listán.

2022. aug. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
57%
Egyetértek, mi is magyar eredetű nevekre törekedtünk név választáskor. DE vannak olyan vezetéknevek, amikhez nem illik. Vagy csupán nem teszik az embereknek. Én is többször végig olvastam a magyar eredetű neveket, de őszintén szólva elég sok olyan volt, ami szerintem ronda, vállalhatatlan. Annak ellenére írom ezt, hogy nekem is inkább a magyar nevek tetszenek. A legfőbb ok viszont az, hogy az emberek inkább a divat felé hajlanak, hogy milyen menő neve legyen a gyerekének. Amúgy elég felkapott lett jó néhány magyar név az utóbbi években, például Bence, Levente, Zselyke. De ezek is csak azért lettek népszerűek, mert kezdtek egyre divatosabbak lenni.
2022. aug. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
74%
Ha mindenhol olyan nevek lennének, hogy Zselyke, Magdolna, Boriska, Örzse, Pinnyőke, Csinszka én kifutnék a világból, de legalábbis magyarországból
2022. aug. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
90%

Az én gyerekeimnek nemzetközi neveik vannak, de nem azért, mert akkora problémának tartanám, ha külföldön nem tudná valaki elsőre, hogy kell kimondani, egyszerűen csak ezek tetszettek.

A legtöbb ősi magyar név számomra egyszerűen csúnya, ez van. Ilye Kötöny, meg Szüvellő jellegű retteneteket nem adnék a gyerekemnek, lehet akármennyire is magyar. Mondjuk amúgy sem gondolom, hogy akkora kiváltság magyarnak lenni, semmivel se nagyobb dolog, mint bármelyik másik nemzetiség tagjának lenni, engem sosem érdekelt különösebben.

2022. aug. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
16%

Azért nem adnak nyugaton magyar eredetű neveket, mert nincsenek a nyugati tévécsatornákon magyar gyártású szappanoperák.

Nálunk is ezért van a sok Eszmeralda, Rikárdó meg ehhez hasonlók. Különösen AMA BIZONYOS népcsoport körében.

2022. aug. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
85%
Érdekelne, kérdező, hogy milyen nevekre gondolsz. Valószínűleg István, Mária, Ádám, stb. van a fejedben. Ezek NEM magyar eredetűek ;)
2022. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
94%

Van egy norvég ismerősöm. Magyarországon tanult az állatorvosin. Nagyon tetszett neki az Imre név és mikor fia született, így nevezte el.

Viszont az angolszász szavak/nevek széles körben ismertek, így kicsit könnyebben szivárognak be egy kis ország nyelvébe. Míg valljuk be, akármennyire gondoljuk magunkat a legnagyobb nemzetnek, sokan nem ismerik a neveinket, a szavainkat meg nem is tudják sokszor kiejteni sem.

2022. aug. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!