Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem ez a természetes?...

Miért nem ez a természetes? Miért nem adnak többen régi magyar nevet a gyereküknek?

Figyelt kérdés

Más országokban adnak bárkinek is Csengét vagy mondjuk Bíbort? Akkor Magyarországon miért adják a nem magyar eredetűeket?


Meg kellene becsülni saját, különleges és gyönyörű szép neveinket. És az lenne a jó és természetes, ha nálunk ezek a régi magyar nevek lennének a tömeg nevek.



2022. aug. 24. 15:55
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
39%
Mert a a legtöbb ilyen név öreges és nem szép hangzású. Nem sokan csesznek ki szívesen a gyerekükkel.
2022. aug. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
70%

Kérdezö: milyen nevek azok, amik szerinted magyarok? (A Csengét meg a Bíborkát kivéve, ami mindkettö borzalmas)

Mert az, hogy bedobsz egy ilyen eléggé provokáló kérdést, utána meg eltünsz, nem igazán van rendben.

2022. aug. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
95%

Nem attól lesz magyar valaki hogy ősmagyar a neve. Mi sem élünk már jurtában és nem nyilazzuk a nyulat az ebédhez.


A férjem neve németes, ha akartam volna sem adtam volna ahhoz egy Bejkét vagy Büvellőt.


Dr Szabó Csermely Üdvöske ugyanolyan idegen mint a Kovács Sánel Briell.

2022. aug. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
31%

Környezetemben lévő gyerekek/felnőttek nevei (lehet nem mind magyar eredetű, előre is elnézést):

Alma, Ida, Édua, Réta, Bíborka, Piroska, Barka, Zselyke, Csanád, Hargita, Huba, Etele, Lehel, Csenge, Bátony, Bátor, Sólyom, Bese, Csenger...


A legtöbbnél volt "magyarság tudat" a névválasztás mögött. Bár a fent említett nevek még egész jók, az "igazi" ezer éves nevekhez képest.

Szerintem a legtöbb ilyen név számunkra idegen(ebb) és azért nem adjuk mint pl.: Büvellő. Amik kevésbé kacifántosak, azokat könnyebb adni, mint a Zselyke, Villő. De a névadás is sokmindentől függ.


Én hangzás és becézési lehetőség alapján valasztok, választottam neveket, eredet nem érdekelt.

2022. aug. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
93%

"Mert az, hogy bedobsz egy ilyen eléggé provokáló kérdést, utána meg eltünsz, nem igazán van rendben."


Nem tűnt el, egy másik kérdésnél is láttam. Ott meg még le is tagadta, hogy kiírt kérdést. Gondolom nem tetszettek neki a válaszok :)

2022. aug. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
De ez nem anonim oldal honnan tudjátok hogy ki írta ki azt a kérdést? Valahol meg lehet nézni?
2022. aug. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap láttam egy kérdést valahol a névadás kategóriában és valami olyasmiről volt szó, hogy ritka vagy gyakori nevet jobb adni a gyereknek. És ott jött szóba ez a dolog, és egy kommentelő szóról szóra ezt írta ott is mint a kérdező. Valakikkel vitázott de ugyanez volt.

Innen feltételezem, hogy ő lehetett, mert pont abban az időtájban is lett kiírva a kérdés.

Ha nem is ő volt, bár elég gyanús, akkor valakivel nagyon egy követ fújnak. Vagy passz..

2022. aug. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
77%
Én felnőtt fejjel inkább azt mondom adtak volna egy internacionális nevet, hogy ki tudják mondani a nevem külföldön mindenhol. Sokat szenvedek a nevem miatt.
2022. aug. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

Most tényleg vannak, akik ILYEN neveket adnak a gyereküknek?

"Alma, Réta, Bíborka, Barka, Zselyke, Csanád, Hargita, Etele, Lehel, Csenge, Bátony, Bátor, Sólyom, Bese, Csenger."

Ezek igen betegesen hangzanak, semmi esetre sem neveznék így egy gyereket.

2022. aug. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem ez a természetes, mert most nem az ősmagyarok korában élünk. Ha valakinek egy nem annyira magyar, de klasszikus név tetszik, vagy egy inkább nemzetközi név (ami azért lehetőleg idehaza sem cseng nagyon idiótán), akkor miért ne adhatna olyat? Egyszerűen ebben is haladnak a korral az emberek.
2022. aug. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!