Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem ez a természetes?...

Miért nem ez a természetes? Miért nem adnak többen régi magyar nevet a gyereküknek?

Figyelt kérdés

Más országokban adnak bárkinek is Csengét vagy mondjuk Bíbort? Akkor Magyarországon miért adják a nem magyar eredetűeket?


Meg kellene becsülni saját, különleges és gyönyörű szép neveinket. És az lenne a jó és természetes, ha nálunk ezek a régi magyar nevek lennének a tömeg nevek.



2022. aug. 24. 15:55
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
80%
Elég gyakori név mostanában a Bíborka. De a Csenge is. Sokan adják. A feltűnően külföldi neveket főleg a kisebbség adja.
2022. aug. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
0%
A Dániel sem magyar eredetű Angolban meg csak annyi az eltérés, hogy á helyett a-val van írval. De az a kiejtése amit hallok... "Denyöl", nem pedig "Deniel"... Fura ahogy van... Mellesleg itt Gyomaendrődön is... csupa divatnév az egész ahogy van. Minap mit hallok egy kislánytól? "Szia, én Szilágyi Natasha vagyok", a másik lány meg csak néz mint a moziban... (meg én is...) Egy szó mint száz: Magyar vezetéknévhez NEM illenek az ilyenféle külföldi nevek.
2022. aug. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
91%
#32 A Natasa egy teljesen normális név, nem kell sh-val írni.
2022. aug. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
21%

*köhöm*

[link]


És ezekből a névmagyarosításokból is elég legyen már... Ráadásul a "Natasa" az magának a Natasha névnek a KIEJTÉSE, már ne is haragudj...

2022. aug. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

A Natasa nálam határeset, kicsit magyartalan, de az én szememnek-fülemnek azért nem egy Dzsesszika szint.

Amúgy jobb lesz hozzászokni, mint a fenti eset is mutatja, kifejezetten tucatnév lett. Pont múltkor néztem a top 100-as utónévlistát, nem emlékszem már pontosan, de meglepően elől volt. Inkább ez a vicces, hogy mindenki valami nagyot akar dobni és egyedit adni, aztán ez lesz a vége.

2022. aug. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
93%
34-es: a Natasa nevet nem sh-val írják, ez csak az angol átírása, eredetileg OROSZ név!
2022. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
75%
Nem magyar eredetű, de azt hittem, abban maradtunk, hogy inkább ez, mint a Bözse és a Zente
2022. aug. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
12%

34-es vagyok. Felőlem pontozhattok, "tisztelt" lepontozásmániások. Csak titeket jellemez. Negatívan. Mert a kákán is a csomót keresitek.


#3

Nem tudtam. Így megköszönném a kijavítást.

2022. aug. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
0%
Ja és a 32-es is én vagyok. Ha nem tetszik a véleményem/véleményem van, akkor nem kell a lepontozásmánia, nem kell ránézni a válaszra, ennyi. Azért nézzük már komolyabban a dolgot... következő mi lesz? "Kovács Zeusz" vagy mi? Nem a kötekvést kell látni mindenben! Hanem a dolog alapvető hülyeségét, hogy az emberek felkapták a nagy döntésjogot és nekiállnak mindenféle MAGYAR VEZETÉKNÉVHEZ NEM ILLŐ keresztnevet adni a gyerekeiknek. Nemrégiben egy kérdés is volt, ahol az apa annak a bizonyos diktátor nevét akarta adni, aki kirobbantotta a második világháborút... Ez lenne normális?
2022. aug. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
2022. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!