Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem ez a természetes?...

Miért nem ez a természetes? Miért nem adnak többen régi magyar nevet a gyereküknek?

Figyelt kérdés

Más országokban adnak bárkinek is Csengét vagy mondjuk Bíbort? Akkor Magyarországon miért adják a nem magyar eredetűeket?


Meg kellene becsülni saját, különleges és gyönyörű szép neveinket. És az lenne a jó és természetes, ha nálunk ezek a régi magyar nevek lennének a tömeg nevek.



2022. aug. 24. 15:55
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
100%

40.. ez egy 2010-es kérdés :D

De bocs, egy Zsombor vagy egy Hunor helyett én választanám a Benettet :P

2022. aug. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
92%

Azert adtam itthon is szokvanyos am nemzetkozileg is ertheto neveket a gyerekeimnek mert sejtesem szerint es amilyen utemben/amerre a vilag fejlodik azt gondoltam hogy lehet hogy ok mar nem a Hortobagyon fognak allattenyesztesbol elni, hanem esetleg Erasmussal kulfoldre kerulnek majd, vagy kulfoldon vegzik az egyetemet es akkor jol jon ha ugyanugy hivjak oket mint ahogy itthon, addig. Hogy ne kelljen magyarazniuk, javittatni, bosszankodni.


A 3 nevbol 2 100eve is letezett Magyarorszagon egyebkent.


2eves volt a kisebb es egy varatlan csaladi fordulat miatt es utan kulfoldre kerultunk (fel evvel elotte almomban sem gondoltam volna, sem a koltozest, sem az orszagot)


A legjobb dontesem volt kihagyni anno a nevadasnal az osszes zs,ly, cs,sz,ty, ö, ü -t a keresztnevekbol, amiben bovelkedik a magyar nyelv, beleertve a sajatomat is. Az enyemet nonstop magyarazom azota is.


Es mondom, csak egy kosza megerzes volt h talan 16-18 ev mulva arra alakul az eletuk.


Egyebkent pedig mindenki olyat ad amilyet akar, nem ezen fog mulni hogy mennyire lesz magyar identitasu, nemzeti erzuletu a gyereke.

2022. aug. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!