Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mások férje is fanyalog, ha...

Mások férje is fanyalog, ha orvosi vizsgálatra kell vinni a gyereket?

Figyelt kérdés

Van egy koraszülött kislányunk, akit sajnos heti szinten vinni kell vagy tornára, vagy pedig valamilyen kontrollra, orvosi vizsgálatra. Mivel falun lakunk, ezért ezek mind egy órányi útra vannak kB. Nem tudok vezetni, így férjemmel megyünk kocsival. Csakhogy ő sajnos mindig fanyalog, hogy megint menni kell, minek vegzálják folyton a kislányt, a torna is minek, stb. Mondtam neki, hogy jobb a megelőzés, minthogy későn vegyék észre, ha gond van, illetve a torna is nagyon fontos, hiszen kislányunknak agyvérzése is volt. De egyszeruen hiába magyarázom neki, hogy ez fontos, a kislany érdeke, csak a fanyalgás megy. Kora utógondozasra már nem is járunk, mert azt még végképp feleslgesnek tartja. Múltkor a szemészet maradt ki, igaz nincs gond, de kontrollra vissza kell néha menni. Ma kaptunk új idpontot, de ebből is veszekedés lett. Ő nem kér több szabit, elege van, nincs a kislanynak semmi baja, ne vigyük sehova. Ugyhogy most majd apumat kérjük meg, hogy vigyen el minket..

Egyszeruen nem értem, miért kell ezt magyarázni, hogy miért szükséges egy kontroll vagy egy torna. Már bele fáradok én is a veszekedésbe, de az én lelkiismeretem nem bírja el, hogy ne vigyem.

Meg értem persze, hogy minden szabad napján szinte vizsgálatra visszük, de muszáj.

Vagy van, akik nem járnak lesz ami lesz?



2022. szept. 28. 14:51
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
72%

A férfiaknak nehezebb elfogadni, ha beteg utódjuk születik, ez evolúciós.

Menj taxival, amíg le nem teszed a jogsit, mert ha valami történik a férjeddel, hogyan fogod cipelni a gyereket?

2022. szept. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
34%

Ha a férjed leesik a lábáról, vagy ha elromlik az autó, akkor kit fogsz hibáztatni?

Ahhoz nem kevés bátorság kell, hogy valaki jogsi nélkül faluba szüljön...

2022. szept. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 babyboom567 ***** válasza:
32%

Sosem vitte a gyereket a férjem semmilyen orvoshoz,fejlesztőre, semmire.Mindent egyedül oldok meg.


De mi megyeszékhelyen ,majdnem a belvárosban lakunk.

2022. szept. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
30%
Falurol hogy menjen taxival? 20 e ft alkalmankent vagy hogy gondoltatok? Kell jogsi,kezd el,online a tanfolyam, a kresz es az elsosegely is,csak vizsgazni kell bemenni,1 ora. Utana meg tudsz talalni olyan oktatót,aki hetvegen is vállal. En 38 vagyok, sginten videkre kimentunk es most vizsgazok kreszbol majd. Muszaj. Engem nyomaszt, hogy ha barmi történik a ferjemmel,itt a ket gyerek,meg kora reggel a suliba se biztis hogy beernenk . Volt mar ilyen tavaly,higy a ferjem beteg volt, kint -18 C,busszal kellett volna bevinni,en leigazoltam es irtam a tanarnak, hogy ne haragudjon, nem buszozunk be ilyen hidegben. Ezt par napig lehet,de hosszutavon nem. En utalom, hogy ra vagyok szorulva. O is utalja, hogy munkabol haza kell ugralni es bevinni a gyereket. Utana vissza videkre. Majd be a varosba dolgozni utana megint haza. Borzaszto,nah.
2022. szept. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
30%

14!


Erre a gyermekvallalas előtt szoktak gondolni.

2022. szept. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
77%
15-ös,akkor meg varosban laktunk,annyira nem volt gond a buszozás. Videkre koltozes ,hazvetelre volt 3 napunk eldonteni es annyira jo volt a haz, hogy beleugrottunk..a tobbi menet kozben derult ki. 🤷
2022. szept. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
70%
Mennyi idős a kislány? Nincs minden fejlesztésnek értelme, de ez úgyis csak késöbb derül ki. Én azt gondolom, hogy, nem jó ha mindig a dolgozó apa viszi mindenhova, mert minden ideje erre fog rámenni. Tömegközlekedés esetleg? Ha közel van a busz jobb, mint az autó. Benzint sem kell fizetnetek.
2022. szept. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
81%

Vidéken (faluból/ba) gyakorlatilag nincs tömegközlekedés, naponta max kétszer megy ida-oda egy busz, a lehetö legkevésbé normális idöpontokban, csatlakozás nincs. Ha a gyereket pl. 9-re kell vinni, vagy elmennek hajnalban, ott várnak 2-3 órát, vagy a következövel elkésik az egészet. Utána meg megint több óra, mire van visszafelé busz. Ez kis gyerekkel nem igazán jó ötlet.

Másrészt a gyereket MOST kell vinni, a kérdezö mire szerez egy jogosítványt, az legalább fél év, és addig is járni kell vele a különböz fejlesztésekre. Meg ha netán meg is lenne a jogsija, nem valószínü, hogy két autójuk van, szóval akkor sem tudna eljutni sehová a gyerekkel.

A gyerek meg közös, az apjától elvárható, hogy legalább ennyit besegítsen az ellátásában, márcsak azért is, mert egy koraszülött, problémás gyerek sokkal több odafigyelést, munkát igényel az anyától, mint egy egészséges, szóval ö böven kiveszi a részét az egészböl

2022. szept. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
31%
Én megértem a férjed, van egy munkahelye, ahonnan állandóan hiányoznia kell, nem a gyerek miatt, hanem mert te, aki otthon vagy vele, nem tudsz vezetni. Bocs, de falun élve nem tudom, mire számítottál, akár koraszülött a gyerek, akár nem. Azért egy munkahelyről nem lehet hetente elkéretőzni, gondolom ha volt valaha is munkahelyed, ezt te is tudod.
2022. szept. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Először is jogosítványom van amúgy, csak nem vezetek, nincs hozzá önbizalmam sajnos, és így nem is mernék elindulni, főleg nem gyerekkel.

Amíg nem volt gyerek, mindent meg tudtunk oldani falun is, főleg hogy én helyben dolgoztam, de ez egyébként sem tartozik ide.

Egyébként meg az ember nem tervez sem koraszülést, sem beteg gyereket, ez így alakult.. Sokaknak nincs autója, ők busszal mennek. De igeb, amikor pl 8ra kell menni, még ha kocsival vagyunk is macerás az elindulás, a kislányom pedig elég nyűgös. Nyilván ha muszáj,majd járunk busszal, de majd ha picit nagyobb lesz esetleg... Nem tenném ki a sok köhögő, igénytelen embernek, akivel egy légtérbe kerülnénk több esetben.. Tudom mert sokat utaztam anno busszal..

2022. szept. 28. 20:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!