Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mások férje is fanyalog, ha...

Mások férje is fanyalog, ha orvosi vizsgálatra kell vinni a gyereket?

Figyelt kérdés

Van egy koraszülött kislányunk, akit sajnos heti szinten vinni kell vagy tornára, vagy pedig valamilyen kontrollra, orvosi vizsgálatra. Mivel falun lakunk, ezért ezek mind egy órányi útra vannak kB. Nem tudok vezetni, így férjemmel megyünk kocsival. Csakhogy ő sajnos mindig fanyalog, hogy megint menni kell, minek vegzálják folyton a kislányt, a torna is minek, stb. Mondtam neki, hogy jobb a megelőzés, minthogy későn vegyék észre, ha gond van, illetve a torna is nagyon fontos, hiszen kislányunknak agyvérzése is volt. De egyszeruen hiába magyarázom neki, hogy ez fontos, a kislany érdeke, csak a fanyalgás megy. Kora utógondozasra már nem is járunk, mert azt még végképp feleslgesnek tartja. Múltkor a szemészet maradt ki, igaz nincs gond, de kontrollra vissza kell néha menni. Ma kaptunk új idpontot, de ebből is veszekedés lett. Ő nem kér több szabit, elege van, nincs a kislanynak semmi baja, ne vigyük sehova. Ugyhogy most majd apumat kérjük meg, hogy vigyen el minket..

Egyszeruen nem értem, miért kell ezt magyarázni, hogy miért szükséges egy kontroll vagy egy torna. Már bele fáradok én is a veszekedésbe, de az én lelkiismeretem nem bírja el, hogy ne vigyem.

Meg értem persze, hogy minden szabad napján szinte vizsgálatra visszük, de muszáj.

Vagy van, akik nem járnak lesz ami lesz?



2022. szept. 28. 14:51
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
75%
Hat ha kimesz falura ,koraszulott gyermekkel es nem tudod behordani fejlesztesre, az nem felelossegteljes dolog. Sajnos. En is így jartam. Nekem nem koraszulott, de folyamatosan betegek a kozossegben es a haziorvos nem tudom behordani a varosba, tavgyogyitassal kezeljuk es kezd elegem lenni. Kresz vizsgan mar tul vagyok,38 multam,hibatlan lett. Varom hogy mehessek vezetni, kapok egy autot es viszem oket ezentul en is. Mert a ferjemnek is gond a munkahelyrol elszaladgalni napközben,meg szerencse ,hogy vezeto statuszban van, mert ha sima alkalmazott lenne, biztos nem engednek el.
2022. okt. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
57%

Képzeld, rengeteg családban egyáltalán nincs autó, annyi a különbség köztük és közted, hogy ők nem mást ugraltatnak.


A férjed meg nem "fanyalog", csak érthető módon nem tetszik neki, hogy te, aki azért vagy otthon, hogy a gyereket ellátsd, elvárod tőle, hogy munkaidőben pattanjon, ha menni kell a gyerekkel valahova. Bocs, de ez a te dolgod. Ha erre alkalmatlan vagy, akkor ezt már jó lett volna azelőtt átbeszélni, hogy te mentél gyed-re.

2022. okt. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

Szóval szerinted utolsó, az, hogy a gyerekét el kell vinni az orvoshoz, az ugráltatásnak minősül. Merthogy a nő dolga minden, nem?

A másik meg, hogy még azelőtt jöttem falura, hogy tervbe lett volna a gyerek. Nem is ertem a válaszolók többségét egyébként, sajnos nagyon buták vagytok.

2022. okt. 23. 22:14
 34/36 anonim ***** válasza:
67%

Sajnálom hogy nem ilyen válaszokra számítottál, de kb egyöntetű a válaszolók véleménye:kezdj el vezetni.

Néha az élet átír dolgokat... Ha nem lenne beteg a gyerek, semmi gond nem lenne, de az, ehhez neked is alkalmazkodnod kell.

Valószínűleg amúgy apa-gyereke kapcsolatára is pozitívan hatna ha önállóan meg tudnád oldania ezeket a dolgokat. Ha a jogsi ment, a vezetés is menni fog.

2022. okt. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

Nem ilyen válaszokra számitottam, igen, hiszen nem életvezetési tanácsokat kértem és kB senki sem a kérdésre válaszolt. Magamtól is tudom, hogy mit kellene tennem, ha nem tudnám,igy kérdeztem volna.

Nem gond, ment a lepontozás az érdemtelen válaszolóknak.

Több választ nem várok, köszönöm.

2022. okt. 24. 21:36
 36/36 anonim ***** válasza:
26%

"Szóval szerinted utolsó, az, hogy a gyerekét el kell vinni az orvoshoz, az ugráltatásnak minősül. Merthogy a nő dolga minden, nem?"


Nagyon rossznak jössz ezzel a dumával, hogy a nő dolga minden, mivel ez a gondolkodás a lehető legtávolabb áll tőlem. Viszont a ti családotokban TE vagy otthon a gyerekkel, a férjed meg dolgozik. Szóval igen, munkaidőben a TE dolgod eljuttatni orvoshoz, főleg, hogy azt írod, heti szinten vinni kell valahová. Neked van munkahelyed úgy egyébként? Hogy tetszett volna, ha a férjed onnan rángatott volna el hetente, és mondja azt, hogy ha kirúgnak, úgyis találsz másikat?

Szóval ezt neked kell megoldani, mert a férjed hamarosan nagyon ki fog akadni, és joggal. Ráadásul tudsz vezetni. Szóval ez csak hiszti.

2022. okt. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!