Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mások férje is fanyalog, ha...

Mások férje is fanyalog, ha orvosi vizsgálatra kell vinni a gyereket?

Figyelt kérdés

Van egy koraszülött kislányunk, akit sajnos heti szinten vinni kell vagy tornára, vagy pedig valamilyen kontrollra, orvosi vizsgálatra. Mivel falun lakunk, ezért ezek mind egy órányi útra vannak kB. Nem tudok vezetni, így férjemmel megyünk kocsival. Csakhogy ő sajnos mindig fanyalog, hogy megint menni kell, minek vegzálják folyton a kislányt, a torna is minek, stb. Mondtam neki, hogy jobb a megelőzés, minthogy későn vegyék észre, ha gond van, illetve a torna is nagyon fontos, hiszen kislányunknak agyvérzése is volt. De egyszeruen hiába magyarázom neki, hogy ez fontos, a kislany érdeke, csak a fanyalgás megy. Kora utógondozasra már nem is járunk, mert azt még végképp feleslgesnek tartja. Múltkor a szemészet maradt ki, igaz nincs gond, de kontrollra vissza kell néha menni. Ma kaptunk új idpontot, de ebből is veszekedés lett. Ő nem kér több szabit, elege van, nincs a kislanynak semmi baja, ne vigyük sehova. Ugyhogy most majd apumat kérjük meg, hogy vigyen el minket..

Egyszeruen nem értem, miért kell ezt magyarázni, hogy miért szükséges egy kontroll vagy egy torna. Már bele fáradok én is a veszekedésbe, de az én lelkiismeretem nem bírja el, hogy ne vigyem.

Meg értem persze, hogy minden szabad napján szinte vizsgálatra visszük, de muszáj.

Vagy van, akik nem járnak lesz ami lesz?



2022. szept. 28. 14:51
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
90%
Ne tedd fel a koraszulott gyereket a buszra. En a nagyobbat sem szivesen,pedig mar 2 eves. Krakog kohog mindenki,undorodom tole :(
2022. szept. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem tetszik a busz, akkor eroltesd meg magad és vezess te, vaaaagy cserelj a ferjeddel és dolgozz te, neki nem kell sofőr maga mellé.
2022. szept. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
95%

4,5 éves a kislányunk, születése óta hordjuk orvoshoz, fejlesztésekre. Havi kb 2000 km-t autózunk el, javarészt én viszem egyedül, de hosszú egy napos budapesti orvosi kontrollokra (havi 1-szer kell menni) mindig közösen megyünk. Nem szereti a férjem sem, én sem, de soha nem volt ebből vita, egyértelmű, hogy csinálni kell és a kislányunk érdeke az első.

Viszont jól gondold meg a vezetést, mert ha az agyvérzésnek lesz következménye, akkor nem heti 1-szer kell majd vinni tornára. Mi minden nap járunk fejlesztésre. Tömegközlekedéssel halál lenne egy 20 kg-s mozgássérült gyereket cipelni. Remélem nálatok nem lesz ilyen gond, de jobb felkészülni erre is.

2022. szept. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
95%
Nem is értem hogy merül fel egy szülőben hogy nem viszi fejlesztésre a gyerekét ha szüksége van rá. Ez normális szülőnél nem kérdés.
2022. szept. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
62%
Ha van jogsid, akkor már értem miért nyafog a férjed. Az elején ezt az infót lehagytad ..
2022. szept. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
58%
Ideje megemberelned magad a gyereked érdekében. Menj el nélküle gyakorolni, a férjed is adja át a volánt, akárhova mentek. Hamar bele lehet jönni. Így már teljesen érthető hogy miért húzza a száját.
2022. szept. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
68%

De belekalkulája az ember egy felelős gyermekválallásnál mi van ha orvoshoz kell vinni.Amúgy is faluról , ahol nem 15 perc a város, hogy lehet úgy vállalni gyereket, hogy nem vezetsz.Akármi.baj lehet.


Én is keresztül mentem a koraszülésen.A tornát nem szabad elhanyagolni!!!

2022. okt. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 Cubina ***** válasza:
62%

Ha a főnök megunja, hogy a férjed állandóan szabit kér, és kirúgja, akkor mi lesz? Könnyen fog találni új állást, hogy eltartsa egyedül a családot? Vagy munkanélküli segélyre megy és akkor lesz ideje kocsikázni?

Eddig tőle vettél el minden időt és energiát, mostantól meg apukád idejét fogod elvenni?


Nem akarok gonoszkodni, de ha már van egy beteg kislányod és főleg jogsid, akkor szedd össze magad és légy önálló! Ezért kaptad őt. Igenis lehet buszozni, ha nincs más, csak aki túl kényelmes lett a kocsi miatt, az nem akar már a "sok büdös, gusztustalan ember" miatt tömegközlekedni. Felvehetsz maszkot és a kislány arca elé is tehetsz valamit, illetve nem a köhögős mellé ültök.

A mobilt is azért bámulja mindenki, hogy ne lássa a SOK HÜLYÉT, közben ő maga is ugyanolyan hülye.


Szabadidődben kimehetnél egy nem túl forgalmas helyre autóvezetést gyakorolni, ha már ott a jogsi, és aztán nem fogsz másoktól függeni és mások idejét és energiáját elvenni. Kompromisszumot is lehet kötni, hogy valamikor a férjed visz el (amikor van ideje és hangulata), máskor meg te mész autóval vagy busszal a kislánnyal. Havonta meg lehet kérni az apukádat is, hogy vigyen el, de nem állandóan, mert neki is teher lesz.

Egyébként meg nem tudnád elsajátítani a tornagyakorlatokat és te tornáztatni a lányodat? Máris eggyel kevesebb helyre kéne menni.

És azt is megtehetitek, amit fentebb javasoltak, hogy te mész el dolgozni, és a férjed marad otthon a gyerekkel, akkor lesz ideje ide-oda vinni és te is velük tartasz, ha folyton kérsz szabit.


És szerintem ne veszekedj folyton a férjeddel, mert a végén megunhatja az egészet és lelép.

2022. okt. 20. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Senkit nem kérdeztem arról, hogy mit kellene én csináljak, mert vagyok elég felnőtt ahhoz, hogy tudjam. A kérdés nem erre irányult, de többség nem is arra válaszolt, amit kérdeztem.

Amúgy nem fogják kirúgni, mert így is kevesen vannak és jól dolgozik. Plusz van annyi papírja, hogy ha véletlen el is küldenék, találjon más munkát.

2022. okt. 21. 03:57
 30/36 A kérdező kommentje:
Amúgy eddig nem is tudtam,hogy az, hogy valaki úgy szül, hogy nem vezet, nem egy felelősség teljes dolog.
2022. okt. 21. 03:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!