Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért helyezik sokan előtérbe...

Miért helyezik sokan előtérbe inkább a youtube-ot?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy ha nem beszél a gyerek azt javasolják hogy anyuka kapcsoljon neki mondókát, zenét youtube-on.

Miért? Miért nem ők mondókáznak, énekelnek a gyereknek?


2022. okt. 4. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Esélyes hogy anyuka nem tud egésznap mondókázni, mert max 2-3 darabot ismer, énekelni meg egyáltalán nem tud. Kivétel nyilván az óvónő
2022. okt. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha van internet youtube-ot benyomni akkor azon lehet mondókát is keresni. És nem kell egész nap mondani. Énekelni meg mindenki tud, max hangja nincs. A gyereket nagyon nem érdekli.

Meg aztán olvasni is lehet pl. Könyvek is léteznek. Mesékkel, mondókákkal.

2022. okt. 4. 09:53
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Anyuka lehet marhára nem élvezi se a mondokazast, se az éneklést, ergo a YouTube egyszerűbb neki. Nem kötelező, neked nem kell bekapcsolnod, ha nem akarod. Más meg bekapcsolja. Ennyi
2022. okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Én is úgy csinálom h még csinálom a házimunkát, addig a telómról megy a YouTube.

Azzal mondókázok, énekelek a gyerekeknek, akik úgy is "segédkeznek" a feladatokban.

Hogy miért. Mert nem tudom őket magamtól. Egyszerűbb ha megvan az aláfestés.

Házimunka közben meg nyilván nem tudok olvasni nekik.

Egyébként is az ikreim pl még véletlenül sem egyszerre szeretnék h olvassak.

Ha az egyik mesét akar, vagy könyvet nézegetni, a másik tuti h labdázni vagy rajzolni...

Az

2022. okt. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Beszédfejlődéshez az élő beszéd a legfontosabb. Youtuberól nem jó ilyeneket hallgatni, max addig, míg megtanulod. Fontos a mimika, a szájmozgás.
2022. okt. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5-ös leírta a lényeget.
2022. okt. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
A youtube nem zárja ki az élő "műsort". Lehet napközben youtube, este meg a szülők mesélnek/énekelnek. Emellett lehet egyszerre is énekelni a videóval, ahogy előttem írták. A technika nem ördögtől való, nem kell kizárnia a régi, jól bevált dolgokat. A mérték a lényeg.
2022. okt. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
34%
Én sokat ismertem, de már elfelejtettem. Hallgatjuk a youtubeot és az alapján beugrik és akkor én is éneklem. Sőt általában azokra a számokra figyel fel, amiről látja, hogy én is foglalkozom vele. Könyvből nem tudok neki énekelni, mert annyira zavarja, hogy én tudok olvasni, ő meg nem, hogy elveszi és lerakja a könyvet :D
2022. okt. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!