Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sikerült válás után helyre...

Sikerült válás után helyre állni anyagilag és érzelmileg gyerek mellett segítség nélkül?

Figyelt kérdés

Megcsal a férjem és úgy döntöttem elválok de nincs hova menjünk a kicsivel.

Középfokú végzettségem van.



2022. okt. 25. 10:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Az én anyámnak nem igazán sikerült, még segítséggel sem. A váláskor hitelt vett fel, hogy kifizesse a ház felét, amúgy félig a velünk egy utcában lakó nagyszüleinél nevelkedtünk mi, gyerekek, mert csak 3 műszakos munkát kapott, nem is tudott volna dolgozni, ha nem szállnak ne napi szinten a nevelésbe a nagyszüleink (akkor még kicsik voltunk, nem maradhattunk otthon egyedül).


Gyakran ott is ettünk, amúgy szerintem kb. éhen haltunk volna, otthon még gyakran normális étel sem volt. Rosszul éltünk, sz*r ruhában jártunk, mindig nyomorogtunk, én voltam az osztály csórója. Azóta sem értem, minek kellett huszonévesen gyereket vállalni a "semmire".


Bocsi, de szerintem maátlagfizetésből nem fogsz megélni gyerekekkel segítség nélkül, főleg, ha albérletet vahy hitelt is fizetned kell.

2022. okt. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Ha nincs hova menned akkor nem is értem mi a kérdés. Tölts ki egy lottószelvényt.
2022. okt. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Nézzétek szemétnek nyugodtan, de én ilyen helyzetben tuti nem válnék el. Már csak azért is a nyakán maradnék és nem lennék hajlandó egy tapodtat sem mozdulni. Ha már képes volt megcsalni, akkor viselje a következményeket.
2022. okt. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom, akkor férj marad a házban, neki van biztos jövedelme. Le lehet pontozni, és tudom hogy anyai szeretet így meg úgy, de nálam ez az a helyzet hogy ha - még csak átmenetileg is - de az apánál hagynám a gyereket. Minek vigyem magammal a nyomorba? Középfokú végzettséggel el lehet menni gyárba vagy a mekibe, esetleg valami dokumentumkezelőnek minimálbérért irodára. Ameddig ilyen anyagi bizonytalanság áll fenn, én igenis apánál hagynám a gyerekeket. Nekik is jobb úgy.
2022. okt. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Albit kis fizetésből biztos nem tudsz fizetni. Akkor menj csak ha a szuleihez tudtok költözni.


Ha válás a cél akkor ne forró fejjel, dühből lépj le, hanem szerezz egy jobb anyagi helyzetet eredményező végzettséget, tanulj meg egy nyelvet tisztességesen, tegyél félre extrém módon. Egy albi is 3 havi bérleti díj az első napon. Miből?

2022. okt. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Millió nőnek sikerül talpra állni, de van akinek nem.


Tervezd meg hogy hogyan fogsz neki az egésznek, miből fogtok élni. Stb.


Ha ügyesen csinálod, biztos hogy talpra fogsz állni

2022. okt. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Derjaderja ***** válasza:

Szerintem is talpra lehet állni, több ismerősömnek is sikerült.

Nem mindegy, milyen végzettséged van, nem számít a szint, a szakmán múlik, mennyire keresett, mennyit fizet, milyen műszakok vannak.

Lehet hogy egy kisebb városba, településre is el tudsz költözni, ott olcsóbb az albérlet.

Tudsz még online végezhető munkákat is vállalni kiegészítésnek esetleg.

Én is elválnék, ennél gyilkosabb, mint megalázva otthon lenni, nincs.

A férjed fizessen gyerektartást. Működjön együtt a láthatásokkal.

Az ingatlan esetén se mindegy, kie, hogyan, mikor szereztétek, házasság során ha növekedett az értéke, akkor az legalább részben közösen szerzett vagyon.

2022. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Derjaderja ***** válasza:
100%
Ha meg érettségid van és nem szakma, akkor kérdés, hogy dolgoztál-e már valamiben.
2022. okt. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%
És nem lehet, hogy egyszerűen csak lesz*, hogy megcsal? Úgysincs hova menned.
2022. okt. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20%

Csald meg te is


Penzeljen, ha már megcsal


Rakd rendbe a szexuális eleteteket és visszatalal hozzád


Sok magyar házasság ilyen


Függetlenedj tőle még a házasság alatt és akkor lépj le amikor nem számít rá (én ezt tenném)

2022. okt. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!