Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák hogy kapcsolódtok ki?

Anyukák hogy kapcsolódtok ki?

Figyelt kérdés

Abból a szempontból szerencsés vagyok, hogy havonta 1x körmöshöz tudok menni hála az Anyósomnak. Viszont ezen kívül egyszerűen úgy érzem be vagyok zárva . Imádom a kislányomat, imádok vele lenni, de olyan jó lenne csak pár órára kiszakadni a mindennapokból, de semmi mód nincs rá. Barátnőm másik országban lakik, nincsen senki, akivel kicsit el tudnék menni valahova. Pedig néha úgy érzem nagyon nagy szükségem lenne rá. Sokkal kiegyensúlyozottabb lennék. Bűntudatom van az érzés miatt, hogy nélküle szeretnék lenni, de tudom hogy jobb lenne, de egyszerűen senkim nincs .

Nektek mennyire sikerül kicsit elszabadulni otthonról, mit csináltok olyankor?



2022. nov. 13. 21:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Tök király vagy kedves utolsó, minden elismerésem. Én biztos nem tudnék úgy tanulni, hogy random időm van rá. Nekem a gyerek sosem aludt 30 percnél többet kicsinek. Ha igen, akkor 30 perc után már nem mertem nagyobb dologba belevágni, mert bármikor ébredhetett. Az volt a pofáraesés, amikor aludt 2-2,5 órát és simán megcsinálhattam volna valami nagyobbat, de nem erre voltam berendezkedve...


Egyébként én azt látom, hogy a nők többségének nincs igazi hobbija, amiben elmélyül, ami kikapcsolja, ami flow élményt ad. Gyerek előtt elütötte az időt vásárolgatással, barátnőzéssel, ide-odamenéssel, de azért valljuk be, ezek inkább időtöltések, mintsem igazi kikapcsolódás, amikor az agyad egy teljesen más állapotba kerül. Így meg nehéz megtalálni azt, ami aztán gyerek mellett, abban a kis időben, amíg egyedül vagy gyerek nélkül, biztosítja ezt.

Egyébként: testmozgás. Az ugyanis a legtöbb esetben megköveteli, hogy a jelnben légy, és ettől már kikapcsol, és a testet is fárasztja, ami nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a napi feszültséget kiadd.

2022. nov. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es látom nem sikerült értelmezni a leírtakat. Nem arról van szó, hogy a gyerekkel nem járok sehova, így megnyugtatlak más is látja a körmöm. És még azt sem írtam, hogy a gyerektol nem tudok semmit, hisz van segitsegem ha úgy van. Itt annyi a lényeg, hogy jó lenne pár órára kicsit beszélgetni valakivel nyugodtan, beülni egy kávéra stb.


Ne haragudjatok ezért, de jó olvasni, hogy a legtöbben atesunk ezen és nem vagyok egyedül az érzéssel. Rengeteg dologban , amiket írtatok magamra ismerek .

2022. nov. 14. 14:42
 13/15 anonim ***** válasza:
74%
Ügyes vagy #10. Mi is csinálunk mást is az életben, a kérdés az elszabadulasról szólt, arra hogy van egy kis énidőd. Én a tanulást nem veszem ide. Ugyanúgy beiratkoztam egyetemre mikor terhes lettem, a gyerek 3 éves korára meglett a diplomám. Nekem nagyon nem volt pihenés szoptatás, fürdetés közben vagy alvás helyett tanulni, vagy online órát hallgatni főzés, takarítás közben egy magamra kötött gyerekkel, vagy a jatszótéren a tanulókártyáim köré homokvárat építve megoldani a vizsgaidőszakot, de én vállaltam, a mindennapok része volt. Rohadtul nem volt pihentető. #2
2022. nov. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
83%
Kva unalmas vagy màr 10-es.
2022. nov. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
53%
Aki meg el tud menni, az rohadjon meg, és pontozzuk le a fenébe. Korrekt.
2022. nov. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!