Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem nem szeretné ha a...

A férjem nem szeretné ha a szüleink segítenének a szülés után. Hogy lehet erről meggyőzni?

Figyelt kérdés
A férjemnek elég sajátos elképzelése van a mi kettőnk életéről és a gyermekvállalásról. Teljes mértékben elzárkózik a szülői segítségtől. Ő nem igazán van szoros kapcsolatban az anyjával, kiskorában elhagyta és a nagymamája nevelte őt, örök szálka maradt benne. Nem egyszerű eset az anyja, sok mindenbe szeretett volna bele szólni már de a párom azonnal leállítja. Az én anyám nagyon kedves nő de neki is megvannak a hibái, túlaggódó. Látjuk a tesómék gyereke hogyan van nevelve, és abban mindketten egyetértettünk,hogy nálunk ezek a dolgok nem lehetségesek. Folyamatosan édességgel etetés, anyám is megvesz neki mindent, állandóan tömik a gyerekbe. Neveletlen, mindent rá hagynak, két éves de már csak a telefon érdekli. A keresztfiúnk szintén nagyon rossz gyerek, ő vele is ugyanilyen anyám, ezerféle ételt képes megfőzni, de a gyerek soha nem eszik csak Kinder tojást kb, és megy a pocsékolás. A párom egyáltalán nem akar arról hallani,hogy kisbabánkkal anyám besegítsen a gondozásba. Szó szerint vitánk van belőle, csak akkor akarja engedni ide ha ő is itthon van. 😂 Na jó azért ne vegyétek ezt ennyire komolyan, tehát nem vagyok eltiltva csak fél, hogy elneveli a mi gyermekünket is. Én viszont szeretném ha lenne segítségem a férjemen kívül is, mert attól,hogy anya leszek még szükségem lesz szabadidőre. Ő erről azt gondolja mindent megfog tudni oldani ő is, nem kell segítség sem az én anyámtól az ő anyja szeretne szóba sem jöhet de még a nagyanyja sem. 😁 Teljesen azt szeretné ha ez a feladat csakis a mi kettőnk dolga lenne. Nektek erről mi a véleményetek, tapasztalatotok?

2022. nov. 20. 14:09
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
37%

Alapjaiban teljesen természetes hogy nem akarsz full egyedül lenni a gyerekkel; meglehetősen újkeletű dolog ez a teljes elzárkózás a családtól (és ez is főleg csak nyugaton/északon van; a világ nagy részén nem is kérdés, hogy a fiatal szülőknek segít a család a gyereknevelésben)


Teljesen mindegy hogy hogy döntötök, de azt ne hidd el amit itt írnak; hogy önző vagy amiért nem akarsz elszigetelődni anyukád segítségétől. Ez volt a norma mióta világ a világ, jó hogy vágysz rá.

2022. nov. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
83%

Ha szeretnél heti x óra szabadidőt, akkor oké, majd odaadod anyukádnak. De az elején tök felesleges, mert csak téged fog akarni a gyerek. Az enyémekből és barátnőm gyerekei alapján az első hetekben két-három óránkénti kezdéssel fog egy-másfél órát szopni. Szóval hova mennél? Nem hiányzik még valaki, aki ott hápog, pakolgat, nézi, trécsel. Az oké, ha átjön heti 1-2x megnézni az újdonságot és kiporszívóz jófejségből, de odaköltöztetni nagyon túlzás.

A másik, hogy az apját viszont vond be első naptól. Legyen neki is ideje, lehetősége beletanulni és kötődni. Bírja ki ő is, ha sír :P, tanuljon meg esténként pelenkázni, fürdetni, büfiztetni.

Az én anyám is valószínűleg ilyen, mint a tiéd. Nagyon nehéz volt vele és elrontottam, hogy nem húztam meg a határokat. Most már nem hagynám belefolyni. Pedig szeretem és sokat segített... csak általában abban is, amiben nem kellett volna. Neki sosem leszek felnőtt, hanem az a bizonytalan, túlféltett kislány, aki voltam és akiből nagyon nehéz volt kijönni. És ő is mindig meg akarta venni édességgel meg nekem ellentmondó közös szabályfelrúgásokkal a gyerekeket. Ami egyébként felőlem belefér havi 1x vagy nyaralás alatt, de marha káros napi szinten. Mind a gyerekekre, mind a házasságra.

2022. nov. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
61%
férjednek van igaza,te magad is bevalotad nem igazån våltål le anyukådtol,ergo a gyerekedet anyukåd fogja nevelni és ugyan az lesz mint a unokatestvėred gyereke .
2022. nov. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
65%
Én a férjed helyében közölném, ha anyuci jön, én megyek, majd érkezem ha végre lehet saját családunk is.
2022. nov. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
100%
19 vagyok, nem volt nehézségem,így vállaltuk őket.A nagyszülők is dolgoznak még egyébként,tehát igazából sok választásunk nem is nagyon volt.De simán boldogulni,boldogultunk,nem kellett segítség.Engem a szülések sem viseltek meg,5.nap hazajöttünk a kórházból,aznap itthon volt az apjuk,utána ment dolgozni.Ha valami nem ment, akkor mikor hazaért megcsinálta.Mindent házhoz rendeltem,vásárolni nem kellett,takarítani, főzni tudtam.Ha egy egy nap nem, akkor rendeltünk kaját.A legkisebbek pedig 1 hetes korától gördül a nagyokat a suliba is.
2022. nov. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 NTBS ***** válasza:
80%
Férjeddel értek egyet. Ha a nagyobb unokájának megad mindent, akkor itt is ez lesz. Ebből meg nektek lesz gond. Szóval fogadd el a férjed álláspontját.
2022. nov. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
31%

Mondjuk a gyereket félteni így közvetlenül a születése után elég nagy hülyeség. Ilyenkor még nyilván nem lehet csokival tömni, vagy elkényeztetni, sőt, mondhat mellette az ember bármit, a gyerek nem fogja fel. (ergo simán lehet sipákolni, a gyereknek nem oszt, nem szoroz)

Ebben az időszakban full felesleges félteni a külső behatásoktól; ilyenkor csak arra kell figyelni hogy a szükségletei ki legyenek elégítve.

Ez a munka pedig első sorban a tiéd - márpedig akié a munka, azé kéne hogy legyen a döntés. Pláne hogy a férjed azt az anyukáddal töltött időt próbálja beosztani, amikor te egyedül vagy, segítség nélkül, mert ő távol van ("csak akkor akarja engedni ide ha ő is itthon van")


100%ig megérteném az álláspontját ha a gyerek ilyen 4-5 éves totyogós kölyök lenne, akit folyton lepasszoltok a nagyihoz sütit enni és kólát inni, de egy újszülött gondozása csak a kismama segítéséről szól, nem pedig a csecsemő félreneveléséről, ezt a segítséget megtagadni puszta szeszélyből pedig igenis önzés. Úgy, hogy te is igényled, anyukád is szívesen menne hozzád, és csak neki, aki a napjai nagy részét nem tölti otthon, és úgymond "másodlagos" szülő a gyereke életében van problémája.

2022. nov. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó, akkor a másodlagos szülőnek ugye eltartani se kell a gyereket? majd eltartja az anyja meg a nagyanyja...
2022. nov. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
77%

Ha a leendő nagyszülők viselkedésmintáival van problémája akkor érthető a dolog.


Agresszívek, makacsok esetleg vag ymiylen természetűek a leendő nagyszülők?

2022. nov. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
39%
#28 Ne hisztizz, nyilván csak arról beszéltem hogy ki látja el a gyerekkel kapcsolatos teendők nagy részét. Az apa nem ér kevesebbet szülőként, hanem csak szülői feladatok kisebb részével kell foglalkoznia, és ezen a téren tölt be másodlagos szerepet. Nem tudom hogy ezen mi vitatandó van.
2022. nov. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!