Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem nem szeretné ha a...

A férjem nem szeretné ha a szüleink segítenének a szülés után. Hogy lehet erről meggyőzni?

Figyelt kérdés
A férjemnek elég sajátos elképzelése van a mi kettőnk életéről és a gyermekvállalásról. Teljes mértékben elzárkózik a szülői segítségtől. Ő nem igazán van szoros kapcsolatban az anyjával, kiskorában elhagyta és a nagymamája nevelte őt, örök szálka maradt benne. Nem egyszerű eset az anyja, sok mindenbe szeretett volna bele szólni már de a párom azonnal leállítja. Az én anyám nagyon kedves nő de neki is megvannak a hibái, túlaggódó. Látjuk a tesómék gyereke hogyan van nevelve, és abban mindketten egyetértettünk,hogy nálunk ezek a dolgok nem lehetségesek. Folyamatosan édességgel etetés, anyám is megvesz neki mindent, állandóan tömik a gyerekbe. Neveletlen, mindent rá hagynak, két éves de már csak a telefon érdekli. A keresztfiúnk szintén nagyon rossz gyerek, ő vele is ugyanilyen anyám, ezerféle ételt képes megfőzni, de a gyerek soha nem eszik csak Kinder tojást kb, és megy a pocsékolás. A párom egyáltalán nem akar arról hallani,hogy kisbabánkkal anyám besegítsen a gondozásba. Szó szerint vitánk van belőle, csak akkor akarja engedni ide ha ő is itthon van. 😂 Na jó azért ne vegyétek ezt ennyire komolyan, tehát nem vagyok eltiltva csak fél, hogy elneveli a mi gyermekünket is. Én viszont szeretném ha lenne segítségem a férjemen kívül is, mert attól,hogy anya leszek még szükségem lesz szabadidőre. Ő erről azt gondolja mindent megfog tudni oldani ő is, nem kell segítség sem az én anyámtól az ő anyja szeretne szóba sem jöhet de még a nagyanyja sem. 😁 Teljesen azt szeretné ha ez a feladat csakis a mi kettőnk dolga lenne. Nektek erről mi a véleményetek, tapasztalatotok?

2022. nov. 20. 14:09
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
33%

10-eshez még kiegészítés: én is az unokáim kedvenceit főzöm, illetve sokszor kínálom őket olyannal, amit otthon nem kapnak, nálunk meg szeretnek.

De pl tiszteletben tartjuk, hogy csak laktózmentes tejet kapjanak, holott inkább csak elővigyázatosság, mint fennálló állapot miatt kapják.

2022. nov. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
33%
maradjon otthon a férjed a gyerekkel a cseded letelte után aztán dönthet ő.
2022. nov. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
35%
Azt amúgy ti hol olvassátok, hogy a kérdező anyja oda fog költözni? Hihetetlen, hogy szinte mindenki inkább magára zárná a ház ajtaját, mint valami remete. Meg ne is láthassa a nagyszülő a gyereket, csak sátoros ünnepekkor, aztán meg csodálkoztok majd, mikor vénségetekben rátok sem nyitja az ajtót a saját gyereketek, mert sikeresen megtanítottátok neki, hogy a családtól távolt kell tartaniuk magukat. Hát gratulálok. Így szigetelődtök el még jobban. De legalább lehet itt nyígni, hogy semmi szabadidőtök nincs, meg feláldoztátok magatokat a családért/férjért/feleségért/gyerekért és ez meg az a hála...
2022. nov. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
84%

Nem egészen tiszta a kérdés. Ha te be akarod szülés után költöztetni az anyádat, azt igenis joga van megvétózni, én sem laknék együtt anyóssal abban az időszakban (de anyámmal sem, meg úgy senkivel).

Eleinte nagyon lepasszolni úgysem fogod tudni anyudnak, hiszen valószínűleg te fogod szoptatni, nálad fog tudni igazán megnyugodni. Nagyobb korában viszont nem igazán van joga a férjednek megakadályozni, hogy időt töltsön a nagyszülővel, amennyiben az nem veszélyezteti. A Kinder tojás nem veszélyeztetés (ha nem allergiás rá nyilván). Úgyhogy nem egészen értem, mire vonatkozik a kérdés. Megértem azt is, ha a férjed nem akarja hogy az újszülött körül ott pattogjon folyamatosan, de azt se hagyd, hogy teljesen elvadítsa a gyereket anyádtól.

2022. nov. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
81%

13-as, az, hogy nem akarom, hogy anyam/anyosom naponta a nyakamra jarjon vagy bekoltozzon a baba szuletese utan, az azt jelenti, hogy magamra zarom az ajtot es soha nem engedek senkit a gyerek kozelebe? Ne szorakozz mar :D


Egyreszt elsosorban megbeszelem a ferjemmel, hogy o mit akar, en mit akarok. Nem veszem semmibe a kereset, kozos nevezore jutunk valahogy.

Masreszt meg a kerdezo leirta milyen az anyja. Ez nekem nem lenne segitseg, hogy megy a sajat feje utan, esetleg sipakol meg aggodik a semmin es paraztat engem is feleslegesen. Ettol majd biztos megindul a tejem es biztos jo lesz a szoptatas is...:D


Amugy nalunk ez ugy volt, hogy anyosom jott 2 naponta 2 hetig es bedobott egy kis kajat/ bevasarolt nekunk, de aztan ment is. Persze megnezte a babat is, de 2 percre maradt kb.

Ez oriasi segitseg volt es a mai napig nagyon halas vagyok neki! De ha naponta tobb orat nalunk toltott volna, tutira stresszelt volna akkor, pedig mi iszonyatosan joban vagyunk, de akkor nem erre volt szuksegunk.

Persze nem vagyunk egyformak, mindenkinek mas a segitseg. De azt ne felejtsuk el, hogy ennek a gyereknek nem csak anyja van, hanem apja es neki is jar a nyugi, osszeszokas a babaval, nem csak az anyanak!

2022. nov. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
82%

Nekem az a tapasztalatom, hogy egyedül is meg lehet oldani mindent. Nem kell erre annyira ráizgulni, az elején csak enni fog meg aludni.

Sosem értettem ezt a beköltöztetjük a fél családot, mert nekünk gyerekünk születik dolgot.

Én pont, hogy nem hagytam senkinek semmit, mikor ott voltak sem, mert nekem kell megoldani, kitapasztalni a dolgokat, mert nem lesz ott mindig valaki, hogy kivegye a kezemből a gyereket.

2022. nov. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló nagyon jól leírta milyen anyukám, ő tényleg ez a sipízozós, mindentől is fél a gyereket teljesen egy burokban zárná. Nála nem opció az,hogy a gyermeket hagyjuk kísérletezni a világgal, felfedezni és engedjük,hogy maga tapasztaljon meg dolgokat. A tesómék gyereke soha még állattal sem érintkezhetett, nekünk pedig van két kutyánk de már most kapjuk a magunkét,hogy normális ember kiteszi a kutyát a házból ha érkezik a gyerek.


Egyébként teljesen jogos mindenki válasza, tényleg mindenkinek van egy kicsit igaza. Én nem is gondoltam a férjem oldaláról bele a dolgokba csak a saját magam részét néztem egyből mert hát én azért eléggé ragaszkodom anyámhoz és nehéz volt a leválás, de ennek valószínűleg az az oka,hogy apukám két éves koromban meghalt és anya túl feltett minket így elköltözni is nagyon későn költöztem el tőle. Mai napig naponta beszélek vele,megyek hozzá és mindenért felhívom. Ebből jött az is, hogy szerettem volna ha itt van az első egy hónapban.

2022. nov. 20. 15:34
 18/55 anonim ***** válasza:
94%

A 8as leírta, amit gondolok.


Amúgy tényleg nem mindegy mennyi időről és miről van szó. Nem kell mindig végletekben gondolkodni. Jöhet át pár órára csak főzni meg takarítani segíteni is.

2022. nov. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
75%
4 gyereket nevelünk 2-en a férjemmel,hozzánk se költözött soha senki,a nagyszülői segítség is kimerül abban,hogy ha mondjuk a karácsonyi ajándékokat szerezzük be, akkor addig otthagyjuk őket.Ezt is csak óvodás koruktól,előtte senkire nem hagytuk,ketten oldottuk meg.Én a férjeddel értek egyet,főleg ahogy a nagymamákat leírtad.
2022. nov. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló 19#-es:

Soha nem volt ebből nehézséged? ☺️

2022. nov. 20. 16:02
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!