Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem nem szeretné ha a...

A férjem nem szeretné ha a szüleink segítenének a szülés után. Hogy lehet erről meggyőzni?

Figyelt kérdés
A férjemnek elég sajátos elképzelése van a mi kettőnk életéről és a gyermekvállalásról. Teljes mértékben elzárkózik a szülői segítségtől. Ő nem igazán van szoros kapcsolatban az anyjával, kiskorában elhagyta és a nagymamája nevelte őt, örök szálka maradt benne. Nem egyszerű eset az anyja, sok mindenbe szeretett volna bele szólni már de a párom azonnal leállítja. Az én anyám nagyon kedves nő de neki is megvannak a hibái, túlaggódó. Látjuk a tesómék gyereke hogyan van nevelve, és abban mindketten egyetértettünk,hogy nálunk ezek a dolgok nem lehetségesek. Folyamatosan édességgel etetés, anyám is megvesz neki mindent, állandóan tömik a gyerekbe. Neveletlen, mindent rá hagynak, két éves de már csak a telefon érdekli. A keresztfiúnk szintén nagyon rossz gyerek, ő vele is ugyanilyen anyám, ezerféle ételt képes megfőzni, de a gyerek soha nem eszik csak Kinder tojást kb, és megy a pocsékolás. A párom egyáltalán nem akar arról hallani,hogy kisbabánkkal anyám besegítsen a gondozásba. Szó szerint vitánk van belőle, csak akkor akarja engedni ide ha ő is itthon van. 😂 Na jó azért ne vegyétek ezt ennyire komolyan, tehát nem vagyok eltiltva csak fél, hogy elneveli a mi gyermekünket is. Én viszont szeretném ha lenne segítségem a férjemen kívül is, mert attól,hogy anya leszek még szükségem lesz szabadidőre. Ő erről azt gondolja mindent megfog tudni oldani ő is, nem kell segítség sem az én anyámtól az ő anyja szeretne szóba sem jöhet de még a nagyanyja sem. 😁 Teljesen azt szeretné ha ez a feladat csakis a mi kettőnk dolga lenne. Nektek erről mi a véleményetek, tapasztalatotok?

2022. nov. 20. 14:09
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
92%

"Most akkor fordítsuk meg!Csak a felesége akarata legyen a szent?"

Ahogy már írtam:

Mivel nagyon különbözőek az igények (férj egyáltalán nem szeretné, feleség meg igen), így rohadtul nem korrekt ha az egyik fél akarata teljesen érvényesül a másikkal szemben. Kompromisszum! Meg kell beszélni és találni közös nevezőt.

2022. nov. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
82%
Közös nevező,a mama eljön látogatóba,mikor otthon van a férj is.Nem lesz a háta mögött susmus,látja az unokát,ha kell kérdezhetnek tőle,de kéretlenül nem oszt tanácsot.Nem hesszel ott napokig,nem kell kerülgetni,azt csinálja meg csak amire kérik.
2022. nov. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
29%

De miért kéne odaköltöztetni? Attól hogy szülsz még nem leszel nyomorék, el fogod tudni látni az evő-alvó gyereked meg a háztartást. Mi lenne ha lenne nagyobb gyerek is? A fél rokonságot oda telepítenéd?


Az első 1-2 hét a leg pihentetőbb a gyereknevelésben. Harmadik héttől szívás ha indul a hasfájás. Akkorra megérteném ha kérnél segítséget.

2022. nov. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
5%

Hol írja kérdező hogy oda akarja költöztetni az anyját?

A kérdés kifejtésében konkrétan csak "besegítés" van....

2022. nov. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
68%
Eggyet értek a férjeddel.Mi a francért vállal valaki gyereket ha utánna anyához meg apához megy kuncsorogni segítségért.És ha egyszer majd nem lesz anya meg apa, kérdező,akkor mit fogsz a gyerekkel csinálni.Szerintem kérdező neked még nagyon nem való család meg gyerek.
2022. nov. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
100%
Kommentben írta a kérdező, hogy szerette volna, ha ott van az első egy hónapban az anyja. Ez elég beköltözés-gyanús.
2022. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
70%
Aztán meg csodálkozol miért leszel egyedülálló szülő.
2022. nov. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
84%
Igen 47,pont írtam,hogy utána meg az lesz a baj,hogy a férj nem foglalkozik a gyerekkel.Hát hogy,ha anyuka elveszi előle a lehetőséget?Nem kell oda senki,mindent meg lehet oldani ketten.Majd ha esetleg valamiben segíteni kell, akkor szólnak.Előre semmit nem lehet tudni.Lehet az is,hogy kell pár nap segítség, akkor se kell odacuccolni,elég csak menni,de akár apa is vehet ki szabadságot ha tud.De az is lehet,hogy szülés másnapján szalad a kérdező,mindent meg tud majd oldani.Mondja a férj,hogy majd ő segít,majd ő foglalkozik a gyerekkel ameddig a felesége magával foglalkozik,(mondjuk az elején pont nem az volt az eszembe,hogy nekem szabadidő kell)erre kontráz az asszony,hogy neeem majd anyám.Utána meg csodálkozik.
2022. nov. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
44%
Na, én meg pont hogy nála hagynám a pulyát. Nevelje ahogy jónak látja, segítség nélkül.
2022. nov. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 A kérdező kommentje:
Azért akartam mert nem egy városban élünk 20 kilométer igaz nem sok de az első hónapban nem fogom tudni azt csinálni,hogy elmegyek érte meg haza viszem de amúgy igazatok van, és a férjemnek is csak én féltem,hogy majd esetleg nem fog eleget segíteni.
2022. nov. 22. 15:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!