Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha kiderülne,...

Mit tennél, ha kiderülne, hogy nem a vérszerinti gyermekedet nevelted eddig?

Figyelt kérdés

Megtudnád, hogy nem a saját gyermekedet nevelted eddig és valaki másnál van a vérszerinti. Képes lennél lemondani a gyerekedről? Képes lennél másnál hagyni a vérszerintit?


Nekem 4 éves a fiam és soha nem tudnék lemondani róla, de a vérszerintit is szeretném én nevelni. Tudom egy ilyen szituban nem választhatnám mindkettő gyereket. Te tudnál dönteni?


2022. nov. 24. 13:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Összeomlanék. Talán akkor lenne jobb, ha normális a másik család, és valahogy össze tudjuk vonni az életünket. Pl. egymás mellé költöznénk, egy csoportba járnának a gyerekek oviba, suliba, lenne hetente "lathatás", szóval minél több időt tökthetnék mindkét gyerekkel.
2022. nov. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Semmit nem tennék. Azt akarnám hogy minden maradjon úgy mint volt.
2022. nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hú ezen én is szoktam gondolkodni, de egyszerűen fogalmam sincs. (6 hónapos a fiam)

Képtelen lennék odaadni, kizárt. Viszont ha közben meg megjelenne valaki egy olyan gyerekkel, aki kiköpött apja vagy pedig én… biztos, hogy akarnám azt is :D nem, nem tudom… borzalmas lehet annak akivel esetleg megtörténik.

Végeredményben ahogy most nézek épp a fiamra, nem tudnám elcserélni senkire, bíznék benne, hogy a sajátom is jó életet él, próbálnék kapcsolatot tartani/építeni vagy ilyesmi, de őt se lennék képes elszakítani a megszokott szüleitől.

2022. nov. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Iszonyúan meglepődnék.

Fiunk kívül belül tiszta apja. Dns teszt sem kell 😅

Lányunk meg brutál rám hasonlít.



Egyébként, hogy a kérdésre válaszoljak, a sajátom megtartanám, ugyan úgy szeretném tovább. A vérszerintit pedig megszeretném valószínű, de bizarr, fura lenne.

2022. nov. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagyon sok mindentől függ.

Mikor derülne ki?

Ha 3-4 éves gyereknél akkor nálam maradna, persze megakatnam ismerni a sajátomat is.

Ha pár hónapos korban, akkor hiába fájna, de kicserélnem. Azért egy 3-4 éves gyerek már nagy, és felsem fogna hogy mi történik..

Szerencse hogy a mai világban ez nagyon, nagyon ritka..

2022. nov. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%

Megkérdezném a feleségemet, miért mondta eddig a gyerekemre, ha mérges volt rá, hogy "Olyan vagy, mint az apád!"

:-)))

2022. nov. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

Ahogy az 5-os irja, ha meg nagyon pici lenne vissza cserelnem, ha mar nagyobb, nem.

Szerencsere nalunk ez nem fordulhatott elo, mert ahogy kivettek belolem a csaszarnal, soha egy masodpercre nem vittek el tolem, itt nincs az, hogy a noverek hozzak viszik, SOHA nem kerul ki a szulo latoterebol a gyerek. Ujszulottes vizsgalatra is mentunk vele ertelemszeruen. Plusz mindket karjan es mindket laban karszalag.

2022. nov. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Jaj ezen én is gondolkoztam. Amikor a lányom született és én császár után az örzőben voltam, hoztak nekem egy idegennek tűnő babát. Nem a mi ruhánk volt rajta, holott azt órákkal korábban direkt elkérte tőlem a szülésznő, hogy majd abba fogják egyből öltöztetni. És azt mondta a nővér, hogy Lilinek hívják. De hát mondom az én lányom Abigél és ez nem is a mi ruhánk. Szóval ott kicsit leizzadtam, hogy mi az ördög folyik itt. Egyébként aznap csak 2en szültünk ott és a másik baba fiú lett, szóval végülis tényleg az én lányom volt, de ez az élmény sokáig kísértett. Most már nagy és tiszta apja, le se tagadhatnák egymást. Egyébként nálam is attól függene, hogy mit teszek, hogy hány éves korukban derülne ki a csere. Ha 3 éves korig, akkor én ragaszkodnék a cseréhez, nekem fontos lenne, hogy a saját, vérszerinti gyerekemet neveljem. Ha csak a fölött, akkor már ugye a gyerekek miatt necces. Egy óvódás gyereknek nem mondhatod, hogy mától más az anyukája és pont. De nagyon nehéz lenne onnantól és engem nagyon megviselne.
2022. nov. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Én nem tudom elképzelni, hogy kicseréljem. Persze, meg akarnám ismerni a vérszerintit is, de a lányom már 20 hónapos, beszél, iszonyúan kötődik az egész családhoz, beleértve mamákat-papákat, unokatesókat. Nem értek egyet azzal, hogy 3 év alatt cseréljük ki, úgyse emlékszik rá. Lehet, hogy nem emlékszik majd 10 évesen konkrétan, de az a trauma, hogy mostantól egy idegen családban élsz egyik napról a másikra, elszakítanak anyukádtól-apukádtól (akiket annak hittél), egy egész életre elkísérné. Két hetesen még lehet, hogy mindegy, de én már pl. 5-6 hónaposan biztos nem cseréltem volna ki, akkor már megismert minket.
2022. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Nehéz kérdés. Én is mindkettőt akarnám, de nyilván ilyen opció nincs. Szerintem ha még kisebb, akkor vissza szeretném cserélni. Ha már nagyobb, akkor passz. Talán akkor is, de tartanám utána a kapcsolatot a másik családdal és a másik gyerekkel.

Anyaként ez azért is komplexebb, mert mi ugye az első 8-9 hónapot mindenképp a saját babánkkal töltjük. Kb 20 hetes magzat kora óta érezzük, beszélünk hozzá, óvjuk őt. Tehát már mire megszületik, egy mély kapocs van köztünk. Úgyhogy nem tudnék így lemondani róla, akkor sem, ha születése után nem én neveltem volna. Hiszen a kapcsolatunk már a születése előtt jóval elkezdődött.

Amúgy egy barátnőmnek is rossz babát adtak oda egyszer a kórházban. Rögtön feltűnt neki, mert az övé kopasz és kék szemű volt, akit hoztak meg barna hajú, barna szemű. Aztán persze a karszalagon a nevek sem stimmeltek, szóval ha történetesen hasonló külsejű babákról lett volna szó, akkor sem vittek volna haza rosszat. De azért para belegondolni, hogy mi van ha mégis.

2022. nov. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!