Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Átgondolnátok a gyerekvállalás...

Átgondolnátok a gyerekvállalást egy ilyen mondat után, vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

A párommal másfél éve vagyunk együtt. Januártól próbálkoznánk a babával, amit eddig én is vártam nagyon, már megvannak a befutó neveink is mindkét nemre. Viszont a héten olyasmit mondott nekem egy kisebb vitatkozáskor, ami eléggé meglepett, elgondolkoztatott (nagyon ritkán van nézeteltérésünk, azt azért hozzátenném). Azt mondta, hogy nekem amúgy is nagyon könnyű, mert ebbe a kapcsolatba nem nyújtok mást a p.ncimon kívül. Ezt arra értette, hogy amíg nekem egyetemistaként a bevételem az ösztöndíjból, lakásomból elég alacsony, addig ő egy hónapban durván a tízszeresét keresi meg és a bankkártyái benne vannak az Apple Pay-ben a telefonomban, azokat szoktam használni. De anno ezt is ő mondta, hogy legyen így, sosem én erőltettem ezt. Meg nem érezném, hogy annyira nagyon könnyű lenne nekem, mert minden ügyes-bajos dolgát/gondját én csinálom, oldom meg, én koordinálom a háztartást, házzal kapcsolatos dolgokat is. Mellette ott van az egyetem, tavasszal végzek remélhetőleg. Szóval van dolgom bőven, nem azzal telik el a napom, hogy rohangálok fodrászhoz, onnan kozmetikushoz, majd azon gondolkozom, délután melyik boltban költsem a pénzét.


Mióta volt ez a vitánk, elég sokat gondolok a fenti mondatára és elbizonytalanodtam, az az igazság... Bocsánatot kért, ő is érezte, hogy nem kellett volna, de akkor is... Ha ilyet mond, nyilván valahol ezt gondolja, nem?

Csak közben meg én is vágyom nagyon egy kisbabára, rengeteget beszélgettünk már erről, hogy milyen is lesz/lenne ez az egész.



2022. nov. 26. 09:39
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
97%

Egy kicsit érjen ez a kapcsolat még.

Fejezd be a sulit. 1 évet dolgozz.

Bôven fiatal leszel, és párod sem lesz még 50.

2022. nov. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem még túl gyerekesek vagytok ahhoz, hogy gyereket neveljetek. Inkább ne akarjátok még a babát. Az a másfél év együtt, főleg úgy, amit írsz, az minden csak nem egy stabil alap, amire tervezni lehetne a jövőt. Egy baba nektek elhamarkodott döntés lenne, ami végül ahhoz vezetne, hogy szétmentek és a gyerek fogja ezt a legjobban megsínyleni.
2022. nov. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
97%
Apuci összejött a hamvas puncis kislánnyal, akit irányítani szeretne. De a kicsi lánykának nem tetszik a dolog. 😃Ez ezzel jár kérdező, ha összeállsz apáddal. 🤷‍♀️
2022. nov. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
83%
Igaza van a pasinak. Érdekes módon mindannyiótoknak, akit apátok korabeli tart el, ilyen-olyan teherbeesési problémái vannak, azért kell a nulla kapcsolatba a gyerek, nem is véletlenül azért, hogy a gyerekkel bebiztosítsd magad. Gyerek vagy még te is, de már most ingyen cselédet, háziprostit csináltál magadból 2-3 db ApplePay-be regisztrált bankkártyáért. Gratulálok. 😄
2022. nov. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:

Nekem is van bevételem, igaz, nem milliós jövedelemmel rendelkezem így huszonévesen még... De a lakásom ki van adva egy éve, abból azért egy elég szép összeg gyűlt már össze.

Egy éve együtt élünk, már a babaterv előtt volt szó eljegyzésről. Nem tegnap ismertem meg, nem is 2 hónap után mennék hozzá feleségül. Nem hiszem, hogy gúnyolódnotok kéne itt bármin is, főleg nem az egészségügyi problémáimon.

2022. nov. 26. 13:06
 26/54 anonim ***** válasza:
81%
És a lakást ki tolta a segged alá? Anyádék? Mert akkor ugye nem a te lakásod. Annyira gázak vagytok…
2022. nov. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:

Mi ez a stílus? "ki tolta a segged alá", hogy lehet ilyesmit megkérdezni bárkitől?

De, képzeld, az én lakásom! A boltban sem kérdezi meg senki tőlem, hogy honnan van a pénz a számlámon, mert csak akkor fizethetem ki, amiket vettem, ha azt heti 60 óra kínkeserves munkával szereztem meg.

Neked lehet, hogy anyád van, de nekem édesanyám, anyukám van maximum.

2022. nov. 26. 13:14
 28/54 anonim ***** válasza:
88%
Nem pampognék a stílusról, ha apám korabelivel feküdnék össze az eltartásért… :) De tudod mit? Szüljél neki gyereket, ne is egyet. Ettől függetlenül teljesen igaza van, semmit az ég világon nem tudsz adni ebbe a kapcsolatba a puncidon kívül. De még mellé buta is vagy. Pont az ilyen kislányok kellenek nekik, mint te vagy. Aztán majd ha megszülted a gyereket és rádun (mert rád fog), akkor ne sírjon a szád, hogy bármilyen tapasztalat nélkül ott állsz egy gyerekkel egyedül a nagyvilágban.
2022. nov. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 A kérdező kommentje:

Tökmindegy, milyen kapcsolatban élek. Semmi közöd hozzá, vagy ahhoz, hogyan lett nekem lakásom!

Frusztrált vagy, vagy mi történt? Boldogtalanság, sikertelenség?

Sajnálom nagyon, de emiatt ne másokon vezesd le a feszültségedet. Olvass, pihenj, sportolj, igyál sok-sok folyadékot. Jobb lesz, hidd el!

2022. nov. 26. 13:23
 30/54 anonim ***** válasza:
87%
🤦🏼‍♀️😅 Nem. De te elég sikertelen lehetsz, ha a gyakorin kell megszavaztatni hogy szülj-e gyereket a 20 évvel idősebb csávód pénzére.
2022. nov. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!