Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miképp döntenél ebben az esetben?

Miképp döntenél ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Mondjuk, hogy elméleti a kérdés, így talán elkerülhető a személyeskedés.

Valamint nincs olyan opciód, hogy fizess, mert nem vagy 3 diplomás bankár-bróker-gyémántkereskedő.


Válni akarsz. A párod közli, hogy rendben, de válassz!


A.: Nála marad a gyerek, és lemondasz minden jogodról, beleértve a láthatást is!

B.: Beleállsz. Rendesen válóper, ügyvéd, meg minden. Viszont ebben az esetben kéred vissza a pénzt, amit a családtagod kapott. Pl.: tesód a vállalkozására, vagy szüleid a hitelükre. Ez esetben a tesód cége csődbe jut, a szüleid meg bukják a lakást, mert bedől a hitelük, és vagy az utca, vagy hozzád költöznek.

C.: Elmész lefeküdni. Majd holnaptól soha többé elé nem hozod ezt, és okos leszel.



2022. dec. 30. 18:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg ha magyarra leforditanad ezt a káoszt
2022. dec. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyik válasz sem valós.

Nem vagy köteles lemondani mindenről,mert elakarsz tőle válni. A válásnak.biztos van oka ..

Amit ajándékba adott és nincs róla papír hogy kölcsön vagy ajándékozási szerződés amit ugye visszakell adni vqgy visszavehet akkor azt vissza nem követelheti SZERINTEM!.

Azèrt nem.maradnék vele mert megzsarol lehetetlen dolgokkal amit te nem támogatsz és nem jóneked.

2022. dec. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

1.: Igazad van! Nem "kéred", hanem kéri, mármint a házastárs.


2.: Szabályos, ügyvédi kölcsönszerződés van róla, azonnali, egyösszegű visszakövetelési lehetőséggel.

2022. dec. 30. 18:10
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

A: Mese habbal. Nincs olyan, hogy nála marad a gyerek és neked le kellene mondanod bármiről is. Jogallamban élünk, ami ugyan nem tökéletes, de gyermekelhelyezes témában működik.


B: Minden szereplő felnőtt, majd megoldjak ügyesen.


C: Idiotizmus.

2022. dec. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
73%

És ezzel zsarol ha elakarsz válni tőle akkor a rooonok adják vissza a pénzt a gyerekről megmondj le.?

Elég nehéz helyzet...végülis vagy gyerek vagy az egész családod földönfutó lesz idézőjelbe.

És mi a kikötés?ha te elválsz a tesód adja vissza rögtön a lóvét?

2022. dec. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
67%

"Viszont ebben az esetben kéred vissza a pénzt, amit a családtagod kapott. Pl.: tesód a vállalkozására, vagy szüleid a hitelükre."

Ha házasság alatt adta, akkor így járt. Jogi úton sem lehet visszaszerezni.

2022. dec. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
6. Ez baromság!
2022. dec. 30. 18:36
 8/27 anonim ***** válasza:
78%

7

Nem baromság. Az közös vagyon, közösen adjátok. Nem kérheti ő vissza. Túl sok amcsi filmet néztél szerintem.

2022. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

8.


Tehát, ha az egyik fél, az esküvő előtt szerzett pénzéből, kölcsönt ad a párja rokonának, akkor bukja a pénzt?


Na ezt kiírom a jogi kérdésekhez, mert kizárt dolog.

2022. dec. 30. 18:46
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg elméleti, mert elég sok sebből vérzik, dolgozz még rajta.

1. Ilyen nincs, mondhat akármit, majd a bíróság eldönti.

2. Ez a legviccesebb. Ilyet eleve nem kötöttem volna. Hozzám meg nem csak úgy költöznek. Eleve hol van a hozzám? Ha közös a jelenlegi ház a férjemmel, akkor válásnál egyelőre nekem sincs hol laknom, ha a férjé volt addig is, akkor pláne. Ha nekem (is) volt lakásom, akkor miért nem oda költöztettem a szüleimet, miért a férjem kölcsönére voltak rászorulva?

3. Ezt már az esküvő előtt megtettem volna. Ilyen idiótákhoz nem szoktam hozzámenni.

2022. dec. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!