Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt aki azért várt a gyerekvá...

Volt aki azért várt a gyerekvállalással, mert nem volt elég megtakarítása?

Figyelt kérdés

Nem féltek, hogy közben megy az idő? Lehet, hogy mire összejön a vágyott összeg, már kicsúsztok az időből?

Van értelme erre spórolni évekig?

Mit gondoltok erről?


2023. jan. 2. 21:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
48%

Inkabb lenne egy gyermeked akinek az alapvető dolgokat se tudod megadni, mert a semmire szülted meg, csakhogy babázhass?


Biztosan megérti hogy miért nincs elég jó minőségű étel otthon , vagy meleg ruha , esetleg elkap súlyos betegséget amire lett volna védőoltás de nem tudtad megfizetni ?

2023. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Amiket felsoroltál, normál esetben az ember havi pénzéből (férj fizu +csed /gyed) kijon. Vagy te a megtakarításod költöd oltásra, jó minőségű ételre, ruhára?
2023. jan. 2. 21:45
 3/28 anonim ***** válasza:
39%

Nem költöm rá. Én tudatosan vállaltam gyermeket , rendezett anyagiakkal , több mint egy évi fizetésemnek megfelelő megtakarítással .


Akiben felmerül hogy megtakarítás nélkül vállalna gyermeket , na az az, akit te leírtál .

2023. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
56%
Igen én azért vártam. Nagyon boldog voltam hogy nem a "férjfizujából" élünk, és miután táppénzre mentem is mindent nyugodt szívvel megtudtam venni a babának is és magamnak is. Szülés után is biztonságot adott hogy van mihez nyúlnunk a csed, gyed mellett.
2023. jan. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
72%
Nekem annyi volt a lényeg, hogy legyen biztos munkánk és lakhatasunk. Hazvasarlas után 1 évvel született a gyerekunk. Ennyi bőven elég volt ahhoz, hogy mindent megkapjon, amire szüksége van, nem volt több százezer vagy millió felrerakva.
2023. jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
44%
Melyik meztelenpopora szülő pontozgatott le minden választ? Hát bármennyire is fájnak a válaszok, attól még másnak lehet helyén az esze. Nem ösztönlények vagyunk hogy meggondolatlanul szaporodjunk.
2023. jan. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
67%
Kinek mi számít megtakarításnak nekünk effektív nem csücsült x millió a számlánkon de épp azt terveztük, hogy veszünk házat mikor terhes lettem, mellette van két kocsi és albérletet fizettünk. Meg is vettük továbbra is kényelmesen élünk már 3 man. Ami plusz pénz adódik azt a házfelujitásba forgatjuk de ettől még nem élünk rosszul. Én személy szerint hosszútávon albérletbe nem vállalnék, Szóval nekem inkább a biztos lakhatás volt a fontos nem a pénzbeli megtakarítás, persze mellé ugye fix munkánk meg van én is kapok csedet gyedet.
2023. jan. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
56%

Aki nem tud pár éven belül, gyerek nélkül nagy összeget megspórolni, az gyerekkel hogy fog megélni?

Mire spórolnál? Konkrétan csak megtakarításra, hogy legyen mihez nyúlni? Vagy lakás önerőre? Netán abból vennéd meg a gyerek kelengyéket?

Ez sem mindegy.

2023. jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
30%

Ez olyan jó kamuduma arra, hogy nem is akarsz gyereket, csak majd ha..

Szüleimnek se volt 1ft megtakarítása sem, mégis szó szerint mindenem meg volt, ugyanis dolgoztak. Nekünk sincs, pedig már 3 éves. Minden oltást megkapott, jó kajákat eszik és gyönyörű saját szobája van, sok játékkal. Ha elromlik valami van rá pénz, de nincs több száz ezer felrerakva. Saját ház, saját kocsi.

2023. jan. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
48%
Jezusom megy az idő.. szerintem nem magatokat kéne nézni hogy "jajj kell a gyerek mert kifutok az időből, nincs házam, normális mu kám de azért megszülöm a semmire hogy nekem jó legyen" hanem a gyereket kéne nézni.......
2023. jan. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!