Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt aki azért várt a gyerekvá...

Volt aki azért várt a gyerekvállalással, mert nem volt elég megtakarítása?

Figyelt kérdés

Nem féltek, hogy közben megy az idő? Lehet, hogy mire összejön a vágyott összeg, már kicsúsztok az időből?

Van értelme erre spórolni évekig?

Mit gondoltok erről?


2023. jan. 2. 21:32
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
80%
Mindig a gyerekteleneket illetik az önző kifejezéssel. De mi az, ha valaki saját maga miatt akar gyereket, a saját örömére? Mert ő akar, neki kell... De a gyerek érdekei már smafu. És most nem a normálisan élő emberekre gondolok, hanem akik (sajnos elég sokan) kéregetnek facebookon és egyéb helyeken babakelengyét meg kb mindent.
2023. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
66%
Számomra alap volt, hogy amíg ketten sem állunk stabil lábakon, addig nem vállalunk gyereket, mert hárman még annyira sem fogunk. Az, hogy kinek mi a stabil, az relatív. Nekem az, hogy van saját ingatlanunk, viszonylag kevés hitellel, amit akár a gyedből is fizetni tudunk. Legyen mihez nyúlnunk, ha valami történik, tök mindegy a férjem mivel közlekedik, álljon itthon a garázsban egy autó, ha valami gond lenne itt a semmi közepén (imádom egyébként a házunkat), akkor tudjunk bepattanni a gyerekkel és menni. Csípőből tudjunk venni egy téligumi szettet, vagy ne dőljek a kardomba, ha ki kell hívni a fűtés szerelőt és még sorolhatnám. Nekem ez a stabil láb, az anyagi biztonság és a nyugalom. Hogy tudom, hogy van mihez nyúlni, bármi történjék is. Nem volt konkrét elképzelés az összeg mértékére. Régóta gyűjtöttem ep-re, hogy igénybe tudjam venni majd a születési támogatást. Amikor már körvonalazódott, hogy babát szeretnénk, akkor a férjem és anyukám egészségpénztári számláját is elkezdtük kimaxolgatni, így a kislányunk megszületése után kapásból 3 millió forint megtakarítás volt a számlánkon. Ez nyilván tudatos volt. Az is tudatos, hogy GYED mellett is állandóan képzünk megtakarítást, ami így folyamatosan gyarapszik és nem fogy. Én így alszom nyugodtan.
2023. jan. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
27%

Itt a gyakorin nem vagy ember ha nincs három ingatlannyi megtakarításod. Természetesen itt mindenkinek milkók csücsülnek a számláin, nem is értem a folyton visszatérő kérdéseket a mikor jön már a (dupla) családi/gyes/gyed témakörben.


Mintha nem lehetne elb...ni avagy elinflálni percek alatt egy ennyire instabil országban bármit.:-)

2023. jan. 3. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
51%

Igen, nekünk is fontos volt megteremteni előbb az alapokat. Az én szüleim is úgy vállaltak,/ minket, hogy majd lesz valahogy, majd megoldódik mindig minden, hát jó sz*r, csóró, anyagiak miatt stresszelős gyerekkorom volt :/ Emlékszem, hogy imádkozott anyám, el ne romoljon a mosógép még pár hónapig, mert nincs pénz újat venni, akkor gondolhatod, mennyire telt normális ételre, cipőre, fűtésre...


Szóval mi akkor vállaltunk, amikor lett saját ingatlanunk (nyilván hitellel, de saját), autónk és 2 millkóegtakarításunk. Az autót mondjuk nem tartom létszükségletnek városban, de mi nem bent lakunk, munkába járáshoz kell a férjemnek.


Ami fontos szerintem, az a saját ingatlan és némi félretett pénz gond esetére. De mi keményen dolgoztunk érte, külföldre is kimentünk, így 30 évesen tudtam szülni - nem tudom, neked mit jelent az, hogy megéri-e várni.


25 évesen ne szülj, ha nincs semmid.

Ha 30 évesen sincs még, azért gondolkozz el, mit rontottál el, mert akkor valamit nem jól csinálsz az életeddel.


Ahogy itt valaki írta, nem tudom, hogyk akik gyerek nélkül sem tudnak félrerakni, azok mit gondolnak, hogy tudnak majd gyerek mellett.

2023. jan. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
61%

#9 érdekes hogy még "szàzezrek" sincsennek félrerakva, nemhogy milliók, de azért MINDEN is megvan, sajàt minden😂 vicces vagy, nekünk nem csak szàzezreink vannak, mégis hiteles az ingatlanunk. Ja, hogy mi nem örökölt, meg kapott ingatlanban élünk, hàt igen az ilyenek mint ti imàdtok megfeledkezni arról milyen az, mikor nem pottyan csak úgy az öledbe minden.

Meg az is érdekelne ha tényleg szàzezrek sincsennek vajon hogy veszel új akármit ha elromlik? Mi romolhat el, a vízforraló? Mert par tizezres megtakaritasbol elképzelni nem tudom hogy veszel új hàztartàsi gépet pl. A SAJAT autót hogy tankolod/szervizeled? Jó kaják? Kinek mi a jó...

Ennyi kamust Istenem.

2023. jan. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 15-ös, én is ezt néztem (más kérdésnél is már), hogy sokaknak állítólag semmi pénz nincs férerakva, de házat meg kocsit vesznek, azt megtakarítás nélkül hogy? :D


Meg azt írják múltkor, nekik egy forintjuk sincs félrerakva, de nem okozott gondot a 200+ezres alkatrészt kicseréltetni, de ha valakinek annyi bevétele van, hogy abba minden kifizetése mellett belefér havonta 200 ezres váratlan kiadás, abból hogy a tökömbe nem lehet félrerakni?

2023. jan. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
89%

Nyugi a hàz ilyenkor pl örökölt, csak jó villogni meg hazudni hogy sajàt hàza van.

A többu neg kamu, akinek nem okoz gondot pàr szàzezres tétel annsk értekemszerűen minimum százezrei vannak...

Logika. De ezeknél az sincs, buta gyk trollbak is gyengék.

2023. jan. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Persze


De èn amikor a várakozás mellett döntöttünk az 12 éve volt és 24 èves voltam..

Azóta több gyerekünk is van.

2023. jan. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
88%

Nem akkor kell elkezdeni gondolkozni ezen, amikor elkezdene az ember próbálkozni. Ahogy szajkózzák, hogy a nyugdíj megtakarításoddal se nyugdíjazás előtt egy évvel próbálj csodát tenni, szerintem így van ez a gyerekvállalással is. Lehet erre a célra is megtakarítást képezni már akár pár nélkül is még. Ha az ember elkezd 20 évesen 20 ezer forintokat félretenni havonta a babaprojektre, 5 év alatt már lesz több, mint 1 millió forintja, ami ott van biztonsági tartalékként, bármi is történne. Fizetgeti egészségpénztárba, kap rá egy kis adóvisszatérítést is, majd amikor megszületik a baba kiutaltatja magának az egészet születési támogatás, vagy gyed kiegészítés címszóval. Ez azért nem akkora művészet, csak gondolkozni kell, nem utólag kapálózni és sebnyalogatni.

Szerintem az lenne a természetes, ha nem vág bele valaki nulla megtakarítással a gyerekvállalásba. Van saját házam, oké. És? Az ad enni a gyereknek hó végén? Vesz neki új cipőt, vagy tanszereket, tankönyveket? Mivan ha egyikünk ne adj isten tartós táppénzre kerül, vagy megszűnik az állása? Akkor is előtudom ezeket teremteni anélkül, hogy lenne megtakarításom?

2023. jan. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
76%
Igen, én sokkal hamarabb akartam gyereket, de a férjem csitított, hogy majd amikor már tudtunk félretenni meg dolgoztam stb. Igaza volt! Most, ha hirtelen mindketten elveszítenénk a munkánkat, akkor is évekig biztonságban tudnánk élni, gyerekestül.
2023. jan. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!