Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt aki azért várt a gyerekvá...

Volt aki azért várt a gyerekvállalással, mert nem volt elég megtakarítása?

Figyelt kérdés

Nem féltek, hogy közben megy az idő? Lehet, hogy mire összejön a vágyott összeg, már kicsúsztok az időből?

Van értelme erre spórolni évekig?

Mit gondoltok erről?


2023. jan. 2. 21:32
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
9-es, én erre rohadtul nem lennék büszke.
2023. jan. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, nem is értem ezt a megtakarítás nélküli gyerekvállalást...


Az utcánkban tavaly halt meg egy fiatal apuka tök váratlanul szívrohamban, 2 kisgyereket hagyott maga után. Reggel még volt, este már nem.


Egy ilyen esetben, ha addig két fizetésből jöttek ki, de félrerakni nem telt, mit kezd majd anyuka egy fizuból? És ez még a "jobbik" eset anyailag, mert legalább árvaságit kap a gyerekekre, de ha nem ez történik, hanem apuka beteg lesz,

munkanélküli, megcsalja?


Sosem lehet tudni, mikor történik olyan egy családdal, hogy valami okból az egyik fél fizetése ideiglenesen kiesik. Ez nem annyira váratlan, elképzelhetetlen dolog.


Meg a váratlan kiadások sem. Nekünk most döglött be a mosógép, még éppen volt rá garancia, de ha nem lett volna, már javíthatatlan kb., -120 ezer egy új mosógép. A kocsiban is pont cserélni kellett valamit, az most -50 ezer forint.


Ez már -170 ezer, mert így jött most össze, ennyit nem biztos, hogy ki tudunk hirtelen gazdálkodni egyhavi fizuból két gyerek mellett.

2023. jan. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nálunk is van ilyen a férjem családjában. Tiszta büszkék rá, hogy van 3 gyerek, de amúgy bárki hirtelen kiadás jön, szaladnak kölcsönkérni a szülőkhöz, testvérekhez.


És nem is adják vissza mindet, mikor 100 ezret kérnek, 10 részletben visszaadogatják valahogy sok ígéretés után, de az ilyen 5-10 ezreket rendszeresen elfelejtik. Apuka a nyugdíjas anyja havi 90 ezréből kér pénzt....


Na, nálunk is bepróbálkoztak, mondtuk, hogy bocs, nem.

2023. jan. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
15%

#15 te Isten barma. Gondolom ismersz, onnan veszed az idehanyt szovegedet. Ha annyira tudni akarod, intézetben nőttem fel, nem mondanám, hogy az olembe pottyant minden. Biztos hihetetlen számodra, de gyűjtöttünk annyi önerőt,hogy hitelre házat tudjunk venni.

Kedves, hogy aggódsz, hogy veszünk meg bármit is, hidd el nem kell. Mindkettőnknek jól fizető állása van, az, hogy a gyerek előtt nem volt milliós megtakaritasunk nem azt jelenti, hogy napról napra élünk.

Inkább tanulj meg a feltett kérdésre válaszolni, és nem szemelyeskedni, okosabb lennél.

2023. jan. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

24 téged amúgy nem zavar, hogy nem hozzàd szóltam te "isten barma"?

Legalabbis nem te vagy a 9es 2,5 pipas valaszolo szoval visstavehetnél, meg a mocskos stilusodból is.

Én senkivel nem beszéltem így, csak jot mosolyogtam, hogy akinek nulla ft-ja van, vajon hogy vesz meg mindent is. Hàzat is. Sehogy.

2023. jan. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:

Én most vagyok olyan helyzetben, hogy még várok a gyermekvállalással, bár nekem még van időm, nem vagyok kicsúszva az időből. Még 2 évig gyűjtünk, akkor tervezünk venni házat, majd utána még 2 évig nem akarunk gyermeket, mert a ház minden pénzünket elviszi majd, és egy évben 2-2,5 millió Ft-ot tudunk félretenni. Így már szívesen szülnék gyermeket, mert ha esetleg nem lenne elég a férjem fizetése plusz a gyes, gyed, lenne mihez nyúlni. Én bele se merek gondolni abba, hogy gyermekem legyen úgy, hogy nincs legalább 1-2 millió Ft-unk és nem tudunk félretenni minden hónapban. Így is van, pedig még csak magunkról kell gondoskodnunk.

Mondjuk én nagyon előre tervező vagyok és mindent rengetegszer átgondolok és bebiztosítok többszörösen.

2023. jan. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
58%
Én bevallom nekünk a babavaró volt az önerő, és akkor mi van? Hülye lettem volna nem felvenni mikor már terhes voltam szóval fix kamat mentes…. Albérletbe laktunk jól éltünk egy két havi fizunk mindig volt félre rakva de közel se lakás önerő albérlet mellet, ezért tudatosan mikor terhes lettem utána vettük fel a babavárot azt betoltuk önerőnek igy elkezdtünk nézelődni és a maradéka a háznak szintén hitel nekünk most babavárostól mindenestül ugyan annyi a hitel törlesztő mint az albérlet volt csak ez saját, és nem emelkedik az ára mert végig fix kamatozásu, mindenre kötöttünk biztosítást, és bármikor elő is törleszthetjük ha pénzhez jutnánk. A most is van félrerakva mindig egy -kétszáz ezer. De a pluszt mindig a felújításra költjük.
2023. jan. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem konkrétan megtakarítás, hanem lakhatás.

Addig nem szültem, amíg nem volt biztos lakhatásunk .

Nyilván mindenben van kockázat. Abban is ha valaki fiatalon a semmire szül és abban is, ha vár a megfelelő körülményekre.

Akinek gondjai lettek a várakozás miatt az megbánta, akinek nem az meg nem bánta meg.

2023. jan. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!