Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez tènyleg ilyen ritka dolog,...

Ez tènyleg ilyen ritka dolog, hogy ìgy nèznek rám?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 èves. November vègei baba, karácsonykor már vittük a nagyszülőkhöz, dèdihez megmutatni (anyòssal egy utcában lakunk) Rendszeresen látogattuk a szüleinket, volt, hogy a szüleimnèl aludtunk 1-1 napra, volt, hogy anyum altatta el mar fèl èvesen is. Unokáztak sokat, sètáltunk, babakocsiztunk együtt, külön. Mai napig aktìvak, főleg anyòsom, aki ugye itt lakik közel. Nagyon fitt nő, s szò szerint szerelmes az unokába, maximálisan megbìzom benne, talán jobban is fèlti, mint mi. Már 2x is náluk aludt a fiam bármifèle gond, sìrás nèlkül. 1x lakodalom miatt, s nemrèg szilveszterkor (szilveszteri bálban voltunk itt helyben). Nyáron anyumèk települèsèn voltunk lakodalomban, 9-kor jött èrte apum,s hazavitte, elaltatták, mi 4-ig mulattunk. Ha a barátokkal, ismerős anyukákkal beszèlgetek erről totálisan kiakadnak, nèznek rám, hogy ezt hoogy, nekik mèg apukával sem alszik a gyerkőc (kisfiamat rendszeresen altatja a fèrjem is, nèha ő kell, nèha èn, változò). Kissè talán le is nèznek vagy nem is tudom, de furcsa a fejük, tekintetük, hangnemük, ha ezeket esetleg elmondom a tèma kapcsán. Mintha azt èreznèm egyesek dicsekednènek azzal, hogy csak őket fogadja el a gyermek, mennyire anyásak már, össze vannak nőve, ez náluk kizárt dolog stb. Ez rosszul èrint ilyenkor, mi van, ha a gyerekem nem kötődik hozzám elèggè? Rossz anya vagyok, hogy kihasználom a lehetősègeket ès lepasszolom a gyerekem nèha napján? Olykor moziba is járunk a fèrjemmel, s bizony sokszor mikor kilèpek az ajtòn elfog az, hogy jaj megint itthagyjuk, szegèny. Viszont másrèszről meg jòleső èrzès kettesben is lenni. Imádom a gyerekem, foglalkozom vele, maradok vele itthon 3 teljes èvig, mègis ezek a fura tekintetek zavarnak, elbizonytalanìtanak, pedig a gyermekünk is kifejezi a szeretetèt, nagyon az a tìpus, aki megölel, puszit ad, bújik, nagyon szeretetteljes mindenki, minden nap lego-zunk este hármasban, ölelkezünk, apa is csodásan viszonyul hozzá, tehát mindenki imádja ezt a gyerkőcöt a családban, tènyleg szavam sem lehet. Nálatok hogy van ez, mit gondoltok, bűn lepasszolni egy ilyen kis gyermeket?

2023. jan. 6. 20:02
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, hogy a kèrdès mögött a dicsekvèst, rosszmájúságomat feltètelezitek, s hogy szerintem èn vagyok az ász, ti meg idiòták. Olyan elkeserìtő, komolyan. Főleg, hogy bennem tènyleg lassan a fordìtottja èl ès mèg az is eszembe jutott, talán a gyermekem azèrt van jòl el, mert nem "anyás" kellőkèpp, nem kötődik hozzám, amennyire kellene ebben a korban, hisz mindenkitől azt hallom, hogy a gyermeke nincs meg nèlküle. Köszönöm, hogy csak a rosszat feltètelezik egyesek ès meg sem gondolják, hogy talán ez a hülye tènyleg őrlődik ezeken magában. Hát ez van. Köszi a segìtsèget...
2023. jan. 6. 20:21
 12/33 anonim ***** válasza:
45%
Most akkor mi a fact vársz? Miben kérsz segítséget? Hallani szeretnéd hogy szuper, tökéletes anyuci vagy, még szuperebb gyerekkel? Min örlődsz? Az az igazság hogy tényleg nem tudod mi az a probléma. Amúgy kérd meg a férjed rakjon rendbe, mert tudod fejétől bűzlik a hal.
2023. jan. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Akik mindenfèle ìtèlkezès, beszòlogatás nèlkül válaszoltak: köszönöm. Örülök, hogy vègre ilyet is olvasok, hogy más gyermeke is elvan mással. Èn kissè a környezetemben kirìvok, eddig senki sem mondott ilyet, inkább csak ilyesmiket hogy "ezt hogy csinálod" "s neked van szìved otthagyni? Na, nekem nem volna!" ," Hogy lètezik, hogy elalszik másnál"? "Ilyenkor nem hiányoztok neki, nem is sìr utánatok? Ez furcsa" Lehet túlreagálom, de minden egyes ilyen reakciònál kièrzem a csodálkozást, megvetèst is ès megvisel már a sokadik után! Lehet hülyèzni. Sajnos ez a tapasztalat. De annak örülök, ha másoknál nem :)
2023. jan. 6. 20:36
 14/33 A kérdező kommentje:
12-es: tőled semmit. Anyukám megtanìtott viselkedni, nem süllyedek le a stìlusodhoz. Jobban, világosabban nem tudtam megfogalmazni mi miatt őrlődöm. De tudod, mit, kedves vagyok, egyszerűsìtek: Normális, ha a 2 èves gyermekem elvan a nagyival, nem sìr utánam, ugye ez nem azt jelenti, hogy az anyukájához kevèsbè kötődne? Szìvesen!
2023. jan. 6. 20:40
 15/33 anonim ***** válasza:
89%

Ha furdal a lelkiismeret, és még pluszban mindenhova fura tekinteteket meg hangsúlyokat képzelsz (amik szinte biztos, hogy csak a te fejedbe léteznek), az szerintem eleg jól jelzi, hogy amit csinálsz, az nem jó. Nem tudom, mennyit van a gyerek leadva, meg erre nincs is objektív mennyiség, hogy mennyit szabad, de ha téged folyamatosan gyötör miatta a lelkiismeret, és állandóan azt lesed, elítél-e miatta a környezeted, akkor lehet, hogy ez az idő nektek tényleg sok. Akkor járj el kevesebbet.

Mást nem tudok tanácsolni, a lényeg, hogy magaddal békében legyél.

2023. jan. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
37%
Kötődésnek ehhez semmi köze, hogy másnál is jól érzi-e magát a gyerek vagy nem. Ahol nem megfelelő a kötődés anya-gyerek között ott általában mással van gond, például sírni hagyják stb és nem az, hogy sok időt tölt nagyszülővel is.
2023. jan. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem inkább úgy érzik, hogy te dicsekszel, és ezért próbálják pozitívabb színben látni a saját helyzetüket. Mostanában egyébként a szeparációs szorongást is divat lett a jóanyaság ékes bizonyítékaként emlegetni, mert összekeverik azzal az elmélettel, ami a kötődési típusokat taglalja.
2023. jan. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Mi sosem hagytuk sìrni. Max 1-1 durvább hisztinèl hagytam, hogy, kitombolja magát, annyi. 15-ös: nagyon jòt ìrtál. Ezek után valòban úgy èrzem lelkiismeretfurdalás gyötör. Most az utòbbi 2 hètben 3x volt leadva, ebből 1x volt 1 òra, az egyik 5, a másik meg az ottalvás. Valòszìnüleg ez már nekem is sok volt ès most utòlag bánt az egèsz. Mondtam is a fèrjemnek, hog, egy jò darabig most hármas programok lesznek..
2023. jan. 6. 20:49
 19/33 anonim ***** válasza:
87%
A valaszaid alapján kicsit sokat beszelsz erről, újra és újra visszatérsz rá és lesed a reakciókat. Azért néznek furán rád, mert nem értik, mit kell ezen ennyit rugózni. Itt valóban arról van szó, hogy te magad nem erzed jónak, amit csinaltok. Hát valtoztassatok.
2023. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
17:nem tudom, lehet. De sosem èn hozom fel, hogy fú, kèpzeld már, a fiam megint lepasszoltuk ès mentünk bulizni, áldás az ilyen mami, mi?Semmi ilyen nincs. Jön egy tèma, kèrdès pl. Na ès ti hol szilvesztereztetek? Ha elmondom egy mondattal hol, jön a nyakamba ez a tèma már.
2023. jan. 6. 20:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!