Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez tènyleg ilyen ritka dolog,...

Ez tènyleg ilyen ritka dolog, hogy ìgy nèznek rám?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 èves. November vègei baba, karácsonykor már vittük a nagyszülőkhöz, dèdihez megmutatni (anyòssal egy utcában lakunk) Rendszeresen látogattuk a szüleinket, volt, hogy a szüleimnèl aludtunk 1-1 napra, volt, hogy anyum altatta el mar fèl èvesen is. Unokáztak sokat, sètáltunk, babakocsiztunk együtt, külön. Mai napig aktìvak, főleg anyòsom, aki ugye itt lakik közel. Nagyon fitt nő, s szò szerint szerelmes az unokába, maximálisan megbìzom benne, talán jobban is fèlti, mint mi. Már 2x is náluk aludt a fiam bármifèle gond, sìrás nèlkül. 1x lakodalom miatt, s nemrèg szilveszterkor (szilveszteri bálban voltunk itt helyben). Nyáron anyumèk települèsèn voltunk lakodalomban, 9-kor jött èrte apum,s hazavitte, elaltatták, mi 4-ig mulattunk. Ha a barátokkal, ismerős anyukákkal beszèlgetek erről totálisan kiakadnak, nèznek rám, hogy ezt hoogy, nekik mèg apukával sem alszik a gyerkőc (kisfiamat rendszeresen altatja a fèrjem is, nèha ő kell, nèha èn, változò). Kissè talán le is nèznek vagy nem is tudom, de furcsa a fejük, tekintetük, hangnemük, ha ezeket esetleg elmondom a tèma kapcsán. Mintha azt èreznèm egyesek dicsekednènek azzal, hogy csak őket fogadja el a gyermek, mennyire anyásak már, össze vannak nőve, ez náluk kizárt dolog stb. Ez rosszul èrint ilyenkor, mi van, ha a gyerekem nem kötődik hozzám elèggè? Rossz anya vagyok, hogy kihasználom a lehetősègeket ès lepasszolom a gyerekem nèha napján? Olykor moziba is járunk a fèrjemmel, s bizony sokszor mikor kilèpek az ajtòn elfog az, hogy jaj megint itthagyjuk, szegèny. Viszont másrèszről meg jòleső èrzès kettesben is lenni. Imádom a gyerekem, foglalkozom vele, maradok vele itthon 3 teljes èvig, mègis ezek a fura tekintetek zavarnak, elbizonytalanìtanak, pedig a gyermekünk is kifejezi a szeretetèt, nagyon az a tìpus, aki megölel, puszit ad, bújik, nagyon szeretetteljes mindenki, minden nap lego-zunk este hármasban, ölelkezünk, apa is csodásan viszonyul hozzá, tehát mindenki imádja ezt a gyerkőcöt a családban, tènyleg szavam sem lehet. Nálatok hogy van ez, mit gondoltok, bűn lepasszolni egy ilyen kis gyermeket?

2023. jan. 6. 20:02
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
56%

Nalunk sincs rajtam a gyerek 0-24. 6 hetes kora ota alszik egyedul es velem nem is hajlando elaludni, csak apaval. En tanulok es jarok az oraimra is, neha elmegyek egy kavera vagy ugyeket intezni, a ferjemmel is elszoktunk neha menni ide-oda es elmegyunk harman is csomoszor. Anyukam szokott jonni es neha elviszi 1-1 ehszakara is vagy hetvegere es en egyaltalan nem latom ugy hogy zavarna a lanyomat. Szerintem ugy tenyleg folyamatosan 7-8 hetes koratol jarunk el,de nekunk is volt karacsony amikor masfel honapos volt es mi is mentunk masokhoz es hozzank is jott a csalad es en azt vettem eszre hogy senkit nem zavar, legalabbis a csaladban.

En mondjuk nem is mondom ezeket masoknak mert valahogy soha nem kerul szoba,de en azt vettem eszre hogy inkabb azok szoktak furcsan nezni akiknek nem volt semmi mas dolguk csak babazni es otthon lenni, ha nem lenne lehetosegem akkor en nekem is csak a baba maradna es egy ido utan fel sem tunne hogy mar nem elek csak a gyerekert. Szerintem inkabb az furcsa masoknak hogy ilyen kicsi es mar igy eltek de en mindig ugy vagyok vele hogy a lanyom soha nem tudta milyen az hogy egesz nap otthon ulunk es nem csinalunk semmit, mert mindig mentunk valahova, sok ember vette korul akik szeretik es jatszottak vele es latom hogy jokedvu mikor ezekre a helyekre megyunk vagy ha a nagyihoz megy. Ha szerencsed van es van segitseged es nem nyugos a babad akkor a szabadido megoldhato konnyen, de ha egesz nap hasfajastol siro babaval elsz egyutt es az apa sem segit eleget, akkor maris nem fogod masra hagyni es nem is lehet egyszeru kozlekedni sem igy vele. En szerintem ezen all a dolog az elso idoben, a kesobbiekben is a szervezettseg a fontos es ha jol rendezed a dolgokat akkor mindig lesz enidod es a paroddal is tudtok egyutt lenni.

2023. jan. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Én is "lepasszolnám" ha tehetném de nem bízok a nagyszülőkben. Te szerencsés vagy hogy meg tudod oldani de ahogy már korábban írták valószínűleg neked is sok ez a külön töltött idő. Amúgy mindenért lesznek akik elítélnek, ezért érdemes úgy csinálni ahogy neked/nektek jó mert akkor legalább önazonos vagy.
2023. jan. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
46%

Mindenki úgy csinálja ahogy neki és a gyereknek jó.

Van egy 8 és egy 2 éves lányom. A kicsi 1 és 2 éves kora között háromszor mentünk el a férjemmel 2 éjszakára wellnessbe. Minden alkalommal anyóssal maradtak itthon, már csak Ő él a nagyszülők közül. Mindenkinek ilyen anyósa és unoka-nagyszülő kapcsolatot kívánok. Volt alkalom amikor Ő zavart minket mert látta mennyire ki vagyunk a rengeteg munkától (saját vállalkozás)

2023. jan. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!