Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez tènyleg ilyen ritka dolog,...

Ez tènyleg ilyen ritka dolog, hogy ìgy nèznek rám?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 èves. November vègei baba, karácsonykor már vittük a nagyszülőkhöz, dèdihez megmutatni (anyòssal egy utcában lakunk) Rendszeresen látogattuk a szüleinket, volt, hogy a szüleimnèl aludtunk 1-1 napra, volt, hogy anyum altatta el mar fèl èvesen is. Unokáztak sokat, sètáltunk, babakocsiztunk együtt, külön. Mai napig aktìvak, főleg anyòsom, aki ugye itt lakik közel. Nagyon fitt nő, s szò szerint szerelmes az unokába, maximálisan megbìzom benne, talán jobban is fèlti, mint mi. Már 2x is náluk aludt a fiam bármifèle gond, sìrás nèlkül. 1x lakodalom miatt, s nemrèg szilveszterkor (szilveszteri bálban voltunk itt helyben). Nyáron anyumèk települèsèn voltunk lakodalomban, 9-kor jött èrte apum,s hazavitte, elaltatták, mi 4-ig mulattunk. Ha a barátokkal, ismerős anyukákkal beszèlgetek erről totálisan kiakadnak, nèznek rám, hogy ezt hoogy, nekik mèg apukával sem alszik a gyerkőc (kisfiamat rendszeresen altatja a fèrjem is, nèha ő kell, nèha èn, változò). Kissè talán le is nèznek vagy nem is tudom, de furcsa a fejük, tekintetük, hangnemük, ha ezeket esetleg elmondom a tèma kapcsán. Mintha azt èreznèm egyesek dicsekednènek azzal, hogy csak őket fogadja el a gyermek, mennyire anyásak már, össze vannak nőve, ez náluk kizárt dolog stb. Ez rosszul èrint ilyenkor, mi van, ha a gyerekem nem kötődik hozzám elèggè? Rossz anya vagyok, hogy kihasználom a lehetősègeket ès lepasszolom a gyerekem nèha napján? Olykor moziba is járunk a fèrjemmel, s bizony sokszor mikor kilèpek az ajtòn elfog az, hogy jaj megint itthagyjuk, szegèny. Viszont másrèszről meg jòleső èrzès kettesben is lenni. Imádom a gyerekem, foglalkozom vele, maradok vele itthon 3 teljes èvig, mègis ezek a fura tekintetek zavarnak, elbizonytalanìtanak, pedig a gyermekünk is kifejezi a szeretetèt, nagyon az a tìpus, aki megölel, puszit ad, bújik, nagyon szeretetteljes mindenki, minden nap lego-zunk este hármasban, ölelkezünk, apa is csodásan viszonyul hozzá, tehát mindenki imádja ezt a gyerkőcöt a családban, tènyleg szavam sem lehet. Nálatok hogy van ez, mit gondoltok, bűn lepasszolni egy ilyen kis gyermeket?

2023. jan. 6. 20:02
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
92%
Érdekes, rám soha senki nem nézett rossz szemmel emiatt. Az is igaz, hogy nem teregettem ki a magánéletemet mindenféle embernek. A barátaim pedig azért a barátaim, mert normális, nem ítélkező emberek.
2023. jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Hát, lehet èn vagyok a szerencsètlen, aki mindig beleszalad az ilyen beszèlgetèsekbe az anyukákkal. Pedig bizony isten nem èn dicsekszem, de a tèma úgy alakul, hogy erre is kitèr valami oknál fogva sokszor ès jön ez a tèma èa mindig rosszul èrzem már magam, hogy az èn gyerekem nem sìr utánam...
2023. jan. 6. 20:56
 23/33 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nincs ebben semmi különös.

Nekem is két éves a kisebbem, ma vitte el őket anyám, és vasárnap megyünk értük. Nagyon is anyás a kisebb gyerekem, de ettől függetlenül jól elvan anyukámmal és az apjával (mármint a párommal) nélkülem.

Én nem látok ebben semmi kivetnivalót. A gyerekeknek is jó, szeretnek ott lenni, mindig tudom, hogy telik az idejük, nekünk is jó, van időnk egymásra, anyámnak is jó, ő vinné minden hétvégén, ha lehetne.

És kaptam már egyértelműen becsmérlő megjegyzést, sőt, kioktatást is, de engem ez nem érdekel. A családban mindenkinek jó így, idegen véleménye mit számítana?

Jóindulatból mondom, tényleg ne csinálj magadnak problémát. Örülj, hogy van erre lehetőségetek, a többivel meg ne foglalkozz.

2023. jan. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
75%
Én elhiszem, hogy nem te hozod szóba, de mindegy az 😂 Kicsit átérzem, és tudom miről beszélsz, mert az én gyerekemnek sincs, és nem is nagyon volt szeparációs szorongása, maximum 1-1 nap, ha olyan hangulata volt. Nincs üldözési mániám, de bizony nekem is célozgattak rá elég egyértelműen, hogy a kötődésnek az a jele, hogy ha magából kikelve üvölt utánad a gyerek, mikor kilépsz a szobából. (Úgy is, hogy nem idegen helyen, nem idegenekkel hagyod ott.) Csak én teszek rá, mert tudom, hogy azért ez nem egészen így van.
2023. jan. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
79%
Örülj neki, ha ilyen jól elvan a gyerek másokkal. Ez kisebb részben szoktatás és sokkal nagyobb részben gyerektípus kérdése. Az én fiam kicsi pólyás korától üvöltött másnál, ahogy nőtt, nyilván csitult a dolog, de ha másnál vagyunk, most is 2 percenként csekkolja, h ott vagyok-e. (majdnem másfél éves) Pedig hidd el, bátorítva van, nem akarom elzárni vagy "megtartani csak magamnak", nagyszülők is nagyon szívesen segítenének, de egyszerűen látszik rajta, h akkor jó, ha ott van apa vagy anya. Volt már 1-2 próbálkozásunk, h otthagytuk valahol pár órára, kisírt szemekkel várt minket. Ez van, én nem fogom erőltetni, majd megérik a dologra lassan. Csak hát így ugye nincs semmilyen kettesben töltött program, szilveszter, meg semmi ilyesmi.
2023. jan. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
42%

Pont hogy később lesz rosszabb "lepasszolni", mikor jön a szeparációs szorongás. Semmi baj nincs azzal, hogy így csináljátok.


Különbözőek vagyunk, én nem szívesen hagytam másra a babánkat mondjuk 8-10 hónapos kora előtt. Kb. 1 éves volt, mikor úgy éreztem, hogy már nem olyan fontos a számomra minden lépését végigkövetni. De emögött az is ott van, hogy első baba, és bár szeretnénk, nem biztos, hogy lehet több. Ki akarok használni minden babás percet.


A ti élethelyzetetek más, te is más vagy, a baba személyisége is más. Nincs ezzel semmi baj.

2023. jan. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem a többségnek ez sok. Nem irigységből, hanem más beállítottsaguak vagyunk. Ha nektek jó így, oké. De pl nekem 3 éves elmúlt, soha nem aludt máshol, még délután sem. A legtöbb amit nem velem volt az 3 óra hossza volt egyszer, meg vagy 2x 2 óra. A 3 év alatt. Érzem, hogy jó lenne néha, tanulok mióta megszületett, nyugisabban menne, de én egyszerűen nem érzem jól magam ha nincs a közelemben legalább. Ott akarok lenni bármikor szüksége van ram, nem tudnám elviselni ha utánam sirna, vagy hozzám akarna bújni, de nem teheti meg. Vagy bármi baj lenne, nem voltam ott. Ezt én túlzásba viszem.. Sajnos. Nem sajátitom ki, nem nyomom ezt neki, sőt biztatom, de nincs rá igénye. Még a jatszasrol is úgy beszél, hogy nem akar gyerekekkel, csak velem.

Mondjuk hozzatartozik nekem nem vállalkoztak a nagyszülők ilyenekre, rajtam kívül senki nem altatta még pl el. Cicizik még pl.. És velem is alszik. Szuletesetol rengeteget vagyunk kettesben, mindenhova vittem, együtt csinaltunk mindent. Nyilván ennek az az eredménye am, ő se szeret nélkülem lenni és forditva sem.

2023. jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
70%
Igen,jellemzőbb,hogy a gyerek csüng az anyán. De nem az méri mennyire szereti, mennyire anyás. Talán kicsit irigyek is ezek az anyukák. 7 hós a lányom kb mindenki azzal foglalkozik,hogy alszik e este. Mikor mondom,hogy igen jön az a majd nem fog és hasonlók. Szemek meg kikerekednek.Ha úgy érzed, hogy sokat passzolod le akkor vegyél vissza. De kell a külön idő is, sőt! Örülj neki,hogy elvan a fiad mással. Korántsem biztos,hogy mindig így lesz.
2023. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
90%
27# Na erről van szó... El sem tudod képzelni, h mással is el van a gyerek. Mert így szoktattad. Azért az durva, hogy gyerekkel sem szeret játszani. És szerinted ez jó ? Mert elég mártírkodàs szaga van közben mégis úgy jön le h élvezed ezt.
2023. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
87%

Nehéz téma. 1 éves a kislányom és azt kell mondjam, hogy szerencsés vagy. A kislányom nagyon jó alvó, de mire elalszik, az katasztrófa. Az esték 80%-a két emberes műsor, szóval nálam SEM alszik el. Meg nagyinál sem, meg apánál sem, meg senkinél. Mintha kínzás lenne az altatás. Mivel ő ilyen, valóban nem lenne szívem otthagyni a nagyinak, mert ha egy nappali alvás vacakul alakul az még belefér, de az esti nekem is komoly küzdelem, nem akarom ezt a "terhet" a nagyi nyakába pakolni és hogy a kislányom is mégrosszabbul viselje az estét. Ha ez változik, akkor én is változni fogok. Furán nem néznék és fura nézéseket sem kaptam még, hiszen a normálisabbak szerintem tudják, hogy ahány gyerek annyiféle és ahány anya, annyiféle. Nem vagyunk egyformák. Lehet irigyek rád. Én az vagyok, amikor valaki elmondja, hogy milyen könnyen elalszik a gyereke, hogy mennyire szereti a babakocsit, imád autózni, milyen jól viseli az anyaságot, sosem borul ki, türelmes, "életem szerelme",blabla... Én meg este 2 órás altatáson voltam túl, reggel óta megy a hiszti, ezerrel dúl a frusztráció a gyerekemben, a legszívesebben visítva a hajamat tépném és akkor próbálok csak annyit kierőltetni, hogy "óó de jó neked"! Ha nem is hencegésnek hangzik, amikor ilyesmit mesélsz, nem tudhatod milyen lelki állapotban van a másik anyuka, neki mennyire jól esne éppen néhány óra egyedül, vagy kettesben a férjével, stb. Ölnék egy kettesben töltött vacsiért és éjszakáért a férjemmel így egy év után... de tudom, hogy ez a gyerekemet mégjobban megborítaná, ígyhát az önös érdekek és vágyak egyelőre elnapolva. Majd jössz te, aki elmondod, amit itt, én meg fapofával magamraerőltetnék egy "ó de jó neked" - et.

A gyereked ilyen, te ilyen vagy. Nem kell emögé többet fantáziálni. Miért ne kötődne?

2023. jan. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!