Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ciki és lesajnálnivaló...

Tényleg ciki és lesajnálnivaló ha egy anya vagy apa, válás után nem keres párkapcsolatot, hanem úgymond a "gyereknek szenteli az életét"? Nem mártírságból, hanem mert így érzi boldognak és kiegyensúlyozottnak magát.

Figyelt kérdés
Aztán majd ha valamikor lesz kapcsolata, akkor lesz, ha nem, akkor nem.
2023. jan. 29. 08:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

#8-as vagyok. Látom le lettem pontozva, bár nem értem miért.

Attól, hogy egyedül voltam a gyerekkel, nem telepedtem rá. Nem körülötte forgott minden.

Eleinte még az apja elvitte 2-3 hetente hétvégére. Olyankor mentem minden felé, nem ültem otthon sírva, hogy bárcsak otthon lenne. Nyilván volt párkapcsolatom is, csak mondjuk nem olyan jellegű, hogy össze is költözzünk.

Amikor már a gyerek apja kezdett felszívódni, addigra volt akkora a lányom, hogy ment barátokhoz, ott aludt. Tök jól elvolt és a mai napig is elvan nélkülem. Ahogy én is nélküle. Azért, mert valaki egyedül neveli a gyereket, nem feltétlenül telepszik rá, és nem csak a gyerek körül forog az élete.

Volt, hogy biciklizni mentem, amikor nem volt otthon, volt, hogy barátokkal moziba, vacsorázni, bármi. Vagy csak otthon filmeztem. És azt is élveztem.

2023. jan. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le 11es,főleg,hogy én is hasonlóan látom, hasonlóan élem meg. Lehet, hogy a (direkt idézőjelbe tett) gyereknek szenteli az életét megfogalmazás miatt többen itt a rátelepedésre asszociáltak. Pedig attól még, hogy nincs valakinek párja, vagy nincs komoly párkapcsolata, attól még van élete a gyereken túl is.
2023. jan. 29. 19:44
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Hát... Az én környezetemben minkenkinek van párja, aki elvalt. Já van egy kettő akinek nincs, és tényleg olyan megkeseredett lények.. Ja és eléggé rondák is. Más témájú nincs, hogy nincsenek kapcsolatok a mai világban.
2023. jan. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
72%
Én férfiként sem tervezek új kapcsolatot, de nem akarok rátelepedni a gyerekekre. Jelenleg olyan kicsik még, hogy nincs időm mellettük más kapcsolatra, és azt sem akarom, hogy egy nő azért háttérbe legyen szorítva mert sosem érek rá. Összeköltözést sem tervezek többé, úgyhogy nem tudom mi lesz, de nem érzem cikinek, mert nem érdekel ki mit gondol, a gyerekekre biztosan nem fogok rátelepedni és egyáltalán nem búslakodva töltöm a napjaimat
2023. febr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
En meg nem talaltam uj kapcsolatot (bar kicsi a gyerekem es en is fiatal vagyok meg 23 eves szoval nem aggodom hogy nem lesz), de szeretnek magam melle valakit, a gyerek nyilvan a legfontosabb es ot veszem figyelembe elsokent, de egy gyerek nem tud ugy tarsa lenni egy felnottnek mint egy masik felnott, nem is lehet tole elvarni es a szulonek se jo egyedul mert az embernek szuksege van tarsra.
2023. febr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!