Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljunk, ha az óvónő...

Mit csináljunk, ha az óvónő ebéd után hazaküldené a gyerekünket, mondván, hogy én "úgyis itthon vagyok a kicsivel"? Nem érzi ezt túlzásnak?

Figyelt kérdés

3 éves a lányunk, szeptemberben kezdte az ovit.


A beszoktatás nagyon könnyen ment, bent sincs vele probléma, nincs rá panasz, tehát nem arról van szó, hogy szabadulnának a rossz gyerektől. Ennek ellenére a csoport két óvónőjéből az egyik folyamatosan problémázik, hogy miért alszik ott, ebéd után is elhozhatnám, hiszen én itthon vagyok... De olyat is megjegyzett már a gyereknek decemberben, mikor küldtem be két nagy szatyor karácsonyi díszt, hogy még jó, hogy anya ezeket otthon kiválogatta, úgysem csinál mást, csak lógatja a lábát (ismerős anyuka füle hallatára, utána nem is tagadta, csak szépíteni próbálta, mikor megkérdeztem, ez hogy is volt).


Van itthon egy 10 hónaposom, mellette dolgozom is (hol home office, hol nem, változó). Szóval lábat lógatni pont nincs időm, de ezt már neki is elmagyaráztam. Azzal jön, hogy péntekenként is megoldjuk, hogy ne aludjon itt, miért nem lehet a hét többi napján is, a gyereknek is jobb lenne. Péntekenként anyukám megy érte, aki délben végez a munkahelyén. Utána unokázik, néha szüleimnél is alszik a lányunk olyankor. De a hét többi napján ő is dolgozik 4-ig minimum, meg nem is akarnám megkérni, hogy minden délutánját tegye szabaddá miattunk...


Nem akarok feszültséget kelteni, de erősen gondolkodom azon, hogy beszélek az intézményvezetővel, esetleg egyenesen a fenntartóval. A legegyszerűbb az óvodaváltás lenne, de ezt több okból sem szeretnénk még meglépni. Nagyon jó óvoda, közel is van, a lányunk jól érzi magát, barátnői is vannak már. Tudom, hogy egy ovis barátság általában nem örökre szól, de örülök, hogy beilleszkedett, nem venném ki a megszokott közegéből, környezetéből azonnal.


2023. febr. 10. 19:06
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
16%
20, az elsőt? A 10 hónapost is. Egy nap van otthon délután a nagy, akkor is a nagymamával...
2023. febr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
81%

Úgy helyre tenném és küldeném el a halálba, hogy a füle is 5 felé állna!


Nagyon határozottan húzz egy vonalat.

2023. febr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk is külön kérik, hogy mindenki vigye haza, aki gyesen van vagy meg tudja oldani..sok a gyerek, kevés a személyzet.

Egy óvónő, 1 dajka van 30 gyerekre

En dolgozok így nem hordom haza, de volt aki gyesen van és volt ebből probléma, mert nem akarja hazavinni.

Amúgy tényleg gáz nyűgös pont aludni akaró gyereket hazacipelni meg akkor épp hogy beadja mehet is érte, nem sok értelme van.

2023. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
86%
Mondd meg neki,hogy ez van te dolgozol és elvileg neki is azt kéne,ne a te gyereked hazaküldésével akarjon kevesebb melót intézni magának. Azért kap fizetést,hogy vigyázzon a gyerekre, ha nem tetszik neki menjen tescóba raktárosnak. Én is bent fogom hagyni pedig nem fogok a 2.-al dolgozni. Viszont úgy érzem a 2. is megérdemli azt a törődést, mint az első annak idején és nem akarom egyből elhozni amikor végre élvezi az ovit, csak mert az óvónő nem akar dolgozni...
2023. febr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 Derjaderja ***** válasza:
88%

Azért amikor "délutánról" beszélünk, akkor a fél 1-től fél 4-ig tartó időszakra gondolunk, amiből 2,5 órát vagy 2t alszik a gyerek.

Adott egy jól beszokott, ebéd után már a többiekkel az ágy felé kacsingató és amúgy óvodara kötelezett korú gyerek, aki lehet hogy otthon már nem is aludni pedig szüksége van rá.

Adott egy baba, akinek ebben q korban tipikusan zűrös az alvása, mert áll át 2,ről 1 alvásra, reggel korán kelt vsz, tehát fel12re kidől.

Adott egy anyuka, aki egy baba és egy háztartás mellett home office-ol is.

Komolyan nem értem hogy merül fel minősíteni, ha 3kor és nem fèl1kor hozza el a gyereket.

Nem is értem, hogy az óvónőn kívül ez kinek lenne jó.

2023. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 Mazipa ***** válasza:
93%

Kedves 3-as! A te gyereked pl nem fog mondjuk iskolaba jarni,Mert nem azert szulted,hogy indokolatlanul mas intezmenyben legyen?

Megis MIT nem ertesz azon,hogy a kerdezo dolgozik otthon,amig a kicsi alszik, a Nagy meg oviban van?! Ez neked hol indokolatlan?

Egyebkent meg senkinek semmi koze hozza,hogy kinek meddig,es miert van a gyereket ovodaban! Az is lehet, hogy egyes a kicsivel otthon levo anyukak mondjuk alszanak a kicsivel,amig a Nagy oviban van , Mert szinte egesz ejjel fennvoltak az ujszulottel, aki akar hasfajos is lehet.

Vagy jolesik neki mondjuk pihenni egy orat,hogy nem csinal semmit, hanem mentalisan feltoltodik,igy amikor a Nagy is hazakerul,egy mosolygos anyuka varja,es nem az van,hogy egesz delutan kiabalas,de minimum feszultseg van,Mert lehet,hogy a Nagy is hulla faradt,es csak hisztizik,Mert nem aludjatott az oviban,es mondjuk mire hazaernek meg mar nem tud!

Nem az anyukak hibaja az sem,ha csak egy dajka meg egy ovono van. Nekik akkor is benn kell maradniuk,ha csak egy gyerek van delutan.

Es meg sorolhatnam!


Kedves kerdezo!

Beszelj az ovodavezetovel. Mondd El neki mi van,es csak akkor gondolkodj valtason,ha nem lesz valtozas,illetve ha esetleg az ovono tovabbra is a harom eves gyerekednek tetszik a megjegyzeseket!

Mondjuk Errol is megvan a velemeny! Azert a lopikulanak is van vege! Meg egy atlag felnottol is undoeito,ha a gyereknek mondogatja a beszolasait,nemhogy egy "szakembertol"!

2023. febr. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
93%

Ugyan az óvoda valóban kötelező 3 eves kortól, azt a többség mindig elfelejti, hogy konkrétan napi 4 órában, a délelőtti foglalkozások idejére kötelező. Sem ott ebédelni, sem ott aludni nem kell.

Ennek ellenére a gyereket nem lehet haza küldeni csak azért, mert anyu otthon van. Jogilag a nyitvatartasi időn belül maximum 10 órát ott tartózkodhat. Akkor is, ha anyuka ráér otthon lenni vele, és akkor is, ha az ovononek ez nem tetszik.

Legközelebb érthetően elmondanam az ovononek, hogy a gyerek addig marad itt, amíg azt én jónak látom és nem addig, amíg ő azt szeretné. Ha problémája van ezzel, mehetunk most azonnal az intézmény vezetohoz és megkerdezhetjuk mi az ő véleménye erről.

2023. febr. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is ez volt, nekem kerek perec megmondták, hogy nem tudják vállalni, de az enyém rosszul viselkedő, nehéz gyerek volt, úgyhogy "megoldottam" munka és egyetem rovására.


De több másik anyukának is szülőin kérték, hogy aki otthon van kicsivel, vigye el a gyereket ebéd után. Hogy mekkora nyomást gyakoroltak EZEN FELÜL személyesen, azt nem tudom, de sejtem, hogy bevetették magukat, sokan jártak csak ebédig, nem én voltam az egyetlen.


Szerintem is undorító az egész, beosztja helyetted az életed, megmondja, hogy rosszul csinálod, mikor nincs rá hatásköre, ráadásul félrevezet, mert azt mondja jó a gyereknek. Szerintem nem az, egy 3-4 évesnek sem hiányzik otthonra, hogy ne legyen, aki játsszon vele, és még a tesója üvöltését is hallgassa, meg azt lássa, hogy anyuka körülugrálja a kicsit, a nagyobbra meg nem nagyon futja. Eleget látja ezt hétvégén meg 4 után.. Ráadásul nem egyforma az elvásidejük, a kicsik általában 11:30kor kelnek(késel), majd 2től alszanak..


Nem lehet azt, hogy az egyik ebédidejében mész a másikért, aki már ebédelt..


Namindegy. Hiába jelentgeted, a legtöbb óvónő ilyen, és a legtöbb anyukát megtörik, nem tudod átvinni máshova, ahol nincs ilyen. Értem én, hogy nekik is szr, de ne rajtunk verjék le, hanem az államon. Cserébe én is aláírok mindenfélét nekik, egy két tüntetésre kimegyek, ha időm engedi, mert itt változtatni kell, de a túlterheltségük(meg egyéni előítéleteik) nem a mi problémánk, nem lenne szabad ilyesmit közölniük, pláne nem ovin belül. De persze ez nem fog változni, mert egymással ülnek a padon trécselve, miközben díszt gyártanak, vagy telefonoznak vagy esznek, és szépen gerjesztik egymásban a feszültséget, hogy "mi vigyázunk 30 gyerekre, amíg ő eggyel sem bír"..

2023. febr. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt gondolom, hogy kérj időpontot beszélgetésre, de úgy, hogy az intézményvezető is ott legyen.

Ekkor erélyesen mondd el, hogy az égvilágon semmi köze hozzá, de amúgy nem tudod megoldani a délutánokat és pont.

Innentől nem szeretnéd többet ezt hallani, vagy következményei lesznek.

2023. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

De sok kretén válasz érkezett (akik szerint a kérdezőnek haza kellene vinni a gyerekét). Más kérdéseknél is érkezett néhány ultra gáz válasz tegnap este... remélem ez a pár ember (vagy egy, sok accounttal) megunja hamar, hogy ide írogat mert szabályosan károsak a kézetei(k). Tipik a zasszonynak ku§§ a neve válaszok.


Kérdező, ezt neked kell lemeccselni, én se venném ki a gyerekem emiatt inkább konfrontalódnék.

Vidd el ezt a problémát az óvodavezetőig.

2023. febr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!