Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljunk, ha az óvónő...

Mit csináljunk, ha az óvónő ebéd után hazaküldené a gyerekünket, mondván, hogy én "úgyis itthon vagyok a kicsivel"? Nem érzi ezt túlzásnak?

Figyelt kérdés

3 éves a lányunk, szeptemberben kezdte az ovit.


A beszoktatás nagyon könnyen ment, bent sincs vele probléma, nincs rá panasz, tehát nem arról van szó, hogy szabadulnának a rossz gyerektől. Ennek ellenére a csoport két óvónőjéből az egyik folyamatosan problémázik, hogy miért alszik ott, ebéd után is elhozhatnám, hiszen én itthon vagyok... De olyat is megjegyzett már a gyereknek decemberben, mikor küldtem be két nagy szatyor karácsonyi díszt, hogy még jó, hogy anya ezeket otthon kiválogatta, úgysem csinál mást, csak lógatja a lábát (ismerős anyuka füle hallatára, utána nem is tagadta, csak szépíteni próbálta, mikor megkérdeztem, ez hogy is volt).


Van itthon egy 10 hónaposom, mellette dolgozom is (hol home office, hol nem, változó). Szóval lábat lógatni pont nincs időm, de ezt már neki is elmagyaráztam. Azzal jön, hogy péntekenként is megoldjuk, hogy ne aludjon itt, miért nem lehet a hét többi napján is, a gyereknek is jobb lenne. Péntekenként anyukám megy érte, aki délben végez a munkahelyén. Utána unokázik, néha szüleimnél is alszik a lányunk olyankor. De a hét többi napján ő is dolgozik 4-ig minimum, meg nem is akarnám megkérni, hogy minden délutánját tegye szabaddá miattunk...


Nem akarok feszültséget kelteni, de erősen gondolkodom azon, hogy beszélek az intézményvezetővel, esetleg egyenesen a fenntartóval. A legegyszerűbb az óvodaváltás lenne, de ezt több okból sem szeretnénk még meglépni. Nagyon jó óvoda, közel is van, a lányunk jól érzi magát, barátnői is vannak már. Tudom, hogy egy ovis barátság általában nem örökre szól, de örülök, hogy beilleszkedett, nem venném ki a megszokott közegéből, környezetéből azonnal.


2023. febr. 10. 19:06
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

"Aki otthon van, nem kéne elvegye a helyet olyantól, aki valóban dolgozik"

Látom, az értő olvasás még felnőttként sem erősséged. Semmi baj, alsóban legalább majd tanulhatod együtt a gyerekeddel te is! :)

(Persze csak akkor, ha iskolába legalább elengeded majd...)

Leírtam a kérdésben, hogy dolgozom. De tessék, itt van újra, hátha így külön kiemelve felfogod:

Van itthon egy 10 hónaposom, mellette dolgozom is (hol home office, hol nem, változó). Nem ám csak az a munka, ahová reggel 8-kor bemész és ahonnan délután 4-kor kijössz, ezt kéne már elfogadni végre!


Nem hiszem, hogy annyira szörnyű dolog lenne az óvoda egy olyan kislány számára, aki imádja a gyerekeket, igényli a többiek társaságát, jól érzi magát és viselkedni is tud. Ha szenvedés lenne az egész, sírással kezdenénk és zárnánk is a napot, panasz lenne rá, a többiekkel sem találná meg a hangot és nem szeretné az ovit, akkor persze, átgondolnánk, hogy ott aludjon-e, akár visszavennék a munkából én is, vennénk fel napi szintű segítségre valakit stb. De adott egy gyerek, aki szereti a közösséget és az óvodát, jól érzi bent magát, a beszoktatásnál sem volt probléma. Nem rossz, nincs rá panasz, nem az óvónők rémálma... Fél 9-9 között visszük, 3 és fél 4 között hozzuk el. Nincs ott 8 órát soha, sőt... De mondok egy meredekebbet! Mikor anyukám megy érte, akkor nem hozza haza ebéd után, hanem ketten programoznak. Azta, szerencsétlen gyerek, a nagymamájával lehet, akivel mennek erre-arra, sütizni, a kedvenc helyeire (pl Tropicarium, Minipolisz, óriáskerekezés, állatkertezés). Micsoda szörnyű, sanyarú és elhanyagolt gyerekkort kell élnie.


Néhány válaszoló úgy látom, kicsit begolyózott már az otthonléttől.

2023. febr. 11. 09:27
 32/45 anonim ***** válasza:
85%

"Néhány válaszoló úgy látom, kicsit begolyózott már az otthonléttől."


Másik kérdésnél lévő válaszokból ítélve teljesen jogos a felvetés, nem csodálom hiszen 24/7-ben ők foglalkoznak a gyerekeikkel, hiszen szegény férj dolgozik, nehogy már otthon bármit csinálnia kellene.


Mivel, hogy a gáz válaszolók a következők:


- Marhatenyésztő feleség aki irodában dolgozik.

- Sofőr feleség aki szerint házimunkát végző férj papucs.

- A gyerektelen fickó aki csak káoszt csinálni jön.

- Krisztike, aki napi 3x szexel és mindig nő meg készenáll, meg mindent ő csinál.

- Határőr feleség, akinek a férje megment mindkent a migránshordáktól életét kockáztatva.

2023. febr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

Ohh hát akkor engem keresztre is feszítenének, hogy a naggyal éppen mesét nézek, miközben híreket olvasok, a férjem pedig elment a kicsivel sétálni és bevásárolni az ebédhez. :D

(Amit még ő is fog elkészíteni, úristen, hová fajult ez a világ...)

2023. febr. 11. 09:44
 34/45 anonim ***** válasza:
100%
Én játszok épp a fiammal míg a férjem nekem kávét, neki kakaót csinál 🙂 sajna nem védi a határt ma, na.
2023. febr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
15%

"Van itthon egy 10 hónaposom, mellette dolgozom is"


Szóval egy 10 hónapos mellett, aki állandó odafigyelést igényel, életkorából adódóan nem foglalja el magát, menni kell utána egyfolytában, hogy ne tegyen magában kárt tudsz dolgozni, de egy óvodákorú mellett nem. Érdekes.

2023. febr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

Igen, érdekes, hogy valaki képes jól megszervezni az életét. Valamint az is, hogy egy alvó gyerek mellett könnyebben tud dolgozni, mint egy aktív 3 éves mellett, aki igényli a közös játékot, hogy együtt olvassunk, hogy vele foglalkozzunk.


Én azt vallom, hogy legyen inkább kevesebb, de minőségi idő együtt. Ne pedig úgy működjünk, hogy itthon van a nagy is velünk déltől, de azt látja, hogy anya telefonál, laptopon dolgozik folyamatosan és rá nincs idő.

A mostani rendszerünkben sikerült nagyon jó egyensúlyt találnunk szerencsére! :)

Hétköznap délután 3-4-től együtt a család, csak velük foglalkozunk, közösen programozunk. A pici is egy áldott jó baba, én sem vagyok zombi mellette, nem is az állandó sírás megy itthon. Szóval nem lehet panaszom.

2023. febr. 11. 10:25
 37/45 anonim ***** válasza:
11%
Igen, jól megszervezted a saját kényelmedet. Igaz ennek ára van, de az már kit érdekel.
2023. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

Hát te nagyon hülye vagy 37.


A gyerekek jól megvannak, az anyukának van ideje mindenre, boldog család, jó bevétel, nagymamás programok, délután és hétvégén együtt a család.


Savanyú a szőlő, hogy neked nem megy?

2023. febr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:

Több empátia, kevesebb előítélet és bunkó megszólalás. Igyál sok-sok folyadékot, esténként egy jó könyv és nyugtató tea is segíthet. Ha kell, Valeriana, Magne B6 is nagy jó! Igaz, tél van, hideg is van kint, de hidd el, ha néha elmész sétálni, mozogsz picit, sokkal jobban fogod érezni magad.

Hajrá, jobb lesz neked is majd, hidd el! Kitartást!

2023. febr. 11. 10:45
 40/45 anonim ***** válasza:
12%

Néhány válaszoló úgy látom, kicsit begolyózott már az otthonléttől


26 a lányom, szóval rég volt már az otthonlét. Csak nekem fura, hogy ennyire nincs igényed arra, hogy a gyerekeiddel lehess.

10 hónapos a kicsi, de már őt is lepasszolod. A nagyot ha elhozzátok délután, akkor sem te, hanem a nagymama.

Nincs ezzel gond, ha neked így jó, csak akkor ne siránkozz.

2023. febr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!