Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljunk, ha az óvónő...

Mit csináljunk, ha az óvónő ebéd után hazaküldené a gyerekünket, mondván, hogy én "úgyis itthon vagyok a kicsivel"? Nem érzi ezt túlzásnak?

Figyelt kérdés

3 éves a lányunk, szeptemberben kezdte az ovit.


A beszoktatás nagyon könnyen ment, bent sincs vele probléma, nincs rá panasz, tehát nem arról van szó, hogy szabadulnának a rossz gyerektől. Ennek ellenére a csoport két óvónőjéből az egyik folyamatosan problémázik, hogy miért alszik ott, ebéd után is elhozhatnám, hiszen én itthon vagyok... De olyat is megjegyzett már a gyereknek decemberben, mikor küldtem be két nagy szatyor karácsonyi díszt, hogy még jó, hogy anya ezeket otthon kiválogatta, úgysem csinál mást, csak lógatja a lábát (ismerős anyuka füle hallatára, utána nem is tagadta, csak szépíteni próbálta, mikor megkérdeztem, ez hogy is volt).


Van itthon egy 10 hónaposom, mellette dolgozom is (hol home office, hol nem, változó). Szóval lábat lógatni pont nincs időm, de ezt már neki is elmagyaráztam. Azzal jön, hogy péntekenként is megoldjuk, hogy ne aludjon itt, miért nem lehet a hét többi napján is, a gyereknek is jobb lenne. Péntekenként anyukám megy érte, aki délben végez a munkahelyén. Utána unokázik, néha szüleimnél is alszik a lányunk olyankor. De a hét többi napján ő is dolgozik 4-ig minimum, meg nem is akarnám megkérni, hogy minden délutánját tegye szabaddá miattunk...


Nem akarok feszültséget kelteni, de erősen gondolkodom azon, hogy beszélek az intézményvezetővel, esetleg egyenesen a fenntartóval. A legegyszerűbb az óvodaváltás lenne, de ezt több okból sem szeretnénk még meglépni. Nagyon jó óvoda, közel is van, a lányunk jól érzi magát, barátnői is vannak már. Tudom, hogy egy ovis barátság általában nem örökre szól, de örülök, hogy beilleszkedett, nem venném ki a megszokott közegéből, környezetéből azonnal.


2023. febr. 10. 19:06
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:

Mi a lepasszolás? Hogy a saját édesapja elviszi sétálni? Hogy nem érzem szükségét, hogy a két gyerek minden nap, 24/7 rám legyen kötve?


Nem attól lesz valaki jó anyuka, hogy csak a gyerekeire van igénye és érettségiig nem engedi, hogy más is legyen velük. Szeretem őket nagyon, de igen, jól esik, ha elmehetek heti kétszer edzeni, ha alkalomadtán összeülünk a barátnőimmel, ha a nagyszülőknél vannak a gyerekek és a férjemmel ki tudunk mozdulni kettesben (pl. vacsi, színház, akármi, tehát ahol nem mind "anya és apa" vagyunk jelen). Anyukám imádja az unokáit, miért érzed problémának, hogy időt tölt vele/velük? Heti egy-két alkalomról van szó, miért gondolod, hogy ez probléma?

2023. febr. 11. 11:30
 42/45 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el ezt az ősanyát. A lényeg nyugodtan szól az óvoda vezetőjének, hogy nem csak az a gond hogy neked beszol az óvónő de most már a fgyereket is manipulálja. Utána nyugodtan szóld le nyersen az óvónénit.
2023. febr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 Mazipa ***** válasza:
100%

Na, aztan az ilyenekbol,mint a 37-es meg a 49-es lesznek a "szuper" martir anyukak,akik ratelepszenek a gyerekre,meg erzelmileg zsaroljak majd idosebb korukban,hogy "dehat en felaldoztam erted az eletem"! Ja,es az ugy Jo,ha porhanyos anyosom is ezekbol lesznek.

Felkene mar fogni,hogy a gyerek massal is jol tudja magat erezni,nemcsak az anyjaval!

Igen,vannak etek,honapos,amikor Anya a legfontosabb. De egy gyereknek apjanis van, es nehogymar gond legyen,hogy kozossegben is Elvan harom evesen!

Kedves kerdezo!

Szerintem jol csinaljatok,Amit csinaltok,csak igy tovabb!Ezekre a karogo kihaennem egyenekre meg ne hallgass! Ugy erzem, a valszt megkaptad,ezekutan kb folosleges veluk vitatkozni,Mert nem fogjak, nem akarjak megerteni Amit mondasz. Nem megy nekik,Mert nem latnak a Lila kodtol.

2023. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%
Áh a vén rókával én itt már összeszólalkoztam egyszer. Úgy látszik még nem vitte el a végkimerültség és még mindig itt okoskodik.
2023. febr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%

Az óvónőnek az a dolga, hogy vigyázzon a gyerekekre. Ezek után kapják minden nap az állami normatívát!

Megnézném, hogy ő 2 kis gyerekkel otthon hogy dolgozna, végezne hazimunkat, lenne jó anya, feleség, stb.... Semmi beleszólása ebbe! Pláne nem, hogy rád eroltesse! Ezért kapja a fizetését b@$$za meg!!!

2023. febr. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!